Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Az normális ha 16 évesen egy...

Az normális ha 16 évesen egy vagyont költök karácsonyi ajándékokra de én szinte semmit sem fogok kapni?

Figyelt kérdés
Szóval a családból mindenkinek vettem karácsonyra ajándékot aminek az össz értéke 40 ezer Ft. Erre 1 havi ösztöndíjam ment rá. Ahogy mindig most is sikerült kiderítenem hogy mit fogok kapni és most a szüleimtől meg a tesómtól egybe kapok egy bmw-s melegítőt ami épphogy csak 8000 Ft és semmi mást nem kapok. Tudom nem az a fontos hogy mit kapok de akkor is bosszantó hogy én kidobtam 40 ezret és cserébe csak egy rohadt ruhadarabot kapok amire ha annyira szükségem lenne akkor megvenném magamnak. De még meg sem hallgatnak hogy mi az amire szükségem lenne mert arra azt mondják hogy hülyeség.

2016. dec. 9. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Lehet azert mondjak hogy ennyit kapsz mert valami nagy meglepire keszulnek...Viszont ha tenyleg ennyit kapsz es ez nem az elso eset akkor inkabb koltsd magadra azt a sok penzt es vegyel nekik is ilyen ertekbe valamit:)
2016. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan, ha már nem kapsz ugyanolyan értékben ajándékot, akkor feleslegesnek érzed azt is, amit te adsz Ez milyen hozzáállás? Mintha valami üzleti szerződést készülnétek kötni, ahol egyenértékűségre kell törekedni... Édes Istenem.


Nálunk is mindig én költök ajándékra a legtöbbet, mert évek óta - önként! - magamra vállaltam a karácsony szervezését, a hangulatteremtést, mindenféle előkészületet. De nekem ez örömet okoz, kifejezetten imádom ezt az adventi készülődés-időszakot. Nekem magamnak boldogság kitalálni, ki mit szeretne, utána járni, becsomagolni... és izgulni, mikor kibontja.


Ellenben a többiek nincsenek ezekért a dolgokért annyira oda, így az én ajándékomon senki sem szokott nagyon fáradozni. Mindig kapok valamit persze, de általában megkérdezik, mit szeretnék, sokszor én magam rendelem meg (így kérik), vagy pénzt adnak rá... Ez van.


Nekem inkább hiányzik, hogy legyen kivel együtt végigcsinálni ezt a készülődést, akivel lehet együtt sütni, csomagolni, mint hogy az ajándékom nagyobb értékű legyen!

2016. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én is hetekig keresgéltem mire megtaláltam azokat amire ők már nagyon vágynak, meg is vettem mindent be is csomagoltam és majd karácsonykor megkapják. Igazából nem is az zavar hogy mekkora értékben kapok hanem az hogy olyat vesznek amire semmi szükségem nincs viszont ami kéne az 15 ezerbe kerül és nem is lenne gond nekik megvenni csak őket nem érdekli hogy mi kell nekem és mi nem.
2016. dec. 9. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Ez van. Törődj bele. Adni úgyis jobb, mint kapni.
2016. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, ez nem így megy: ha NEKED örömöt okoz ajándékozni, akkor csináld. Ha nem, akkor nem.

De ezért bármilyen elvárásokkal előállni a megajándékozottal szemben a legnagyobb pofátlanság.

2016. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!