Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ha iskolában húznak mikulásra...

Ha iskolában húznak mikulásra az osztályban mióta nevezik angyalkázásnak?

Figyelt kérdés
az én időmben azt mondtuk hogy mikulásra húzunk :)
2021. dec. 15. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak osztályok, ahol nem mikuláskor szokás ajándékozni, hanem karácsonykor. Az angyalkázás gondolom onnan jön, hogy sok kisgyereknek a szülők által mondott mese szerint az angyalok hozzák az ajándékot.
2021. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ház, annyi szokás. :)

Nekem ez az egész angyalka dolog fura, nálunk Jézuska volt mindig is.

2021. dec. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így hívták, és nekünk úgy volt hogy dec.elején kihúztunk egy nevet, minden nap egy kis csokit vagy vmi apróságot kellett elrejteni neki(padba, kabátba stb) majd a végén egy nagyobb ajándék.
2021. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 de a suliban is Jézuskának hívjátok? Mert arról volt szó, nem otthonról... Nálunk amúgy mikulásozás volt.
2021. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sem Mikulásra volt, hanem karácsony előtt, de sosem hívtuk "angyalkázásnak". Olyan negédes ez a szó... Osztálykarácsonyozásnak hívtuk, vagy csak simán "húzás"-nak.
2021. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, én olyat tudok,hogy húztak ki neveket, akit majd meg is ajándékoznak, meg még ehhez volt külön egy angyalkázás, hogy annak irányába, akit ugye kihúztak "mikulásra", tegyenek ilyen jócselekedeteket is. És akkor ebből is rá lehetett akár jönni, ez is utalhatott arra, hogy ki húzhatta őket.

Szal most mondok példákat, mert ez nem nálunk volt, de pl ilyenre gondolok, hogy előreengedi az ajtón, kihúzza előtte a betolt széket, vagy csak simán rámosolyog, vagy szól neki 1-2 szót, tehát, több figyelmet szentel neki.

2023. jan. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*1-2 jó szót akartam írni,de így is jó, mert mivan, ha pl alapból nem beszélnek, más a beszélgetési közegük, és akkor így figyelmet szentel a másiknak, beszélget olyasvalakivel, akivel eddig nem szokott.
2023. jan. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!