Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi ez a nagy mézeskalács...

Mi ez a nagy mézeskalács mizéria pár éve? Úgy viselkednek sokan mintha ez valami sokszáz éves tradíció lenne, pedig nem. 50 éves vagyok de nem emlékszem hogy valaha is ekkora divat lett volna a mézeskalács karácsonykor mint manapság....

Figyelt kérdés

2021. dec. 17. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ennek okai szerintem, hogy sokáig eláll, jó program közösen feldíszíteni, karácsonyfadísznek is jó és finom. Tudjuk, hogy nem évszázados hagyomány, de gyerekként élvesztem ezeket díszíteni. Most, hogy mindenki felnőtt nem szokott lenni karácsonykor, de ha jönnek a gyerekek biztos megint csinálunk, amit feldíszíthetnek.
2021. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legrégebbi, leghagyományosabb karácsonyi édesség. Mindegyikünknél régebbi.
2021. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... Mi legalább 15 éve sütünk minden egyes karácsonykor mézeskalácsot. El sem tudom képzelni a karácsonyt nélküle. Szóval nem mai dolog.
2021. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Én imádom kávé mellé enni. Fahéj=karácsony.
2021. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mióta az eszemet tudom, mézeskalács van karácsonykor. Nekem az a fura, ha valakinél nincs.
2021. dec. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi 20 éve minden karácsonykor készítünk. Lehet, hogy régen nem volt szokás, de nagyon régen még a karácsonyfa sem volt szokás, legalábbis Németországon kívül. Victoria királynő férje német volt, ő honosította meg a brit királyi családban, majd onnan terjedt szét. Ez a 19. század közepe.
2021. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább díszíteni szeretem, mint megenni, szerintem sokkal finomabb sütemények is vannak annál, de tény és való, a mézeskalácsról mindenkinek a karácsony jut az eszébe.
2021. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Pozsonyról származó dédanyám családja már a század elején sütötte a mézeskalácsot, és ő is a nagyanyjától tanulta a receptet.

Nem valószínű tehát, hogy "mai" szokás lenne.

Talán csak a te családodban nem volt divat, vagy nem ismerték.

Gyerekkorom búcsúi sem voltak nélküle.

2021. dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nos, nekem a 15-20 év nem számít "rég"-nek (sajnos). A régi idők számomra a gyerekkoromat jelentik, amihez 40 évet is vissza kell menni az időben. Sem nálunk, sem rokonainknál, ismerőseinknél, barátaimnál nem volt mézeskalács és soha senkitől még csak említve sem hallottam. Búcsúkban, tükrös szív meg huszár formájában igen, de az nem karácsonykor volt. Karácsonykor akkoriban a bejgli, a habcsók a csokifüggelék meg a szaloncukor jelentette az édességet. (Nekem) Nem vitatom hogy lehetett olyan, aki már akkor is mézeskalácsot sütött, mindenesetre sehol sem volt megemlítve. Minden vicclapban, kabaréműsorban, meg úgy általában a közbeszédben a "bejglimérgezést" emlegették.

Igaz, helloween se volt akkor még, ma meg már sokan azt mondják: Amióta az eszemet tudom helloweenezünk... (ki mióta tudja az eszét)

2021. dec. 19. 18:46
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a 70 éves nagymamám nem az első karácsonyomon próbálta ki a mézeskalács receptjét...
2021. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!