Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek megérné eltenni a...

Szerintetek megérné eltenni a 2020-as karácsonyról megmaradt mézeskalácsokat az idei karácsonyra?

Figyelt kérdés
Még a tavalyi karácsonyról megmaradt egy mézeskalácsház és még jó néhány kisebb mézeskalács is. Rengeteget dolgoztam és dolgoztunk vele, ezért nem szerettük volna megenni, aztán jött a farsang, amikor már részben nem volt aktuális, részben meg is feledkeztünk róla, részben pedig már nem akartuk megenni, mert eléggé furcsán nézett volna ki. A nagyböjtben meg eleve nem szabadott semmi édeset, ünnepélyeset, húst, tojást enni, ezért akkor megint megmaradt, húsvétkor meg már abszolút nem volt aktuális. Most vettem észre, hogy még ez is megvan az asztal mögött egy széken és gondoltam, hogy azt a szégyent már csak nem engedhetem meg magamnak, hogy pünkösd ünnepén is az ott álljon, érintetlenül, úgy hogy mindenki láthassa. Egyébként a karácsonyt megelőző napokban készítettük. Ez meg tud romlani?? Nem vastag és mindig teljesen megsütjük, szóval nem marad a belseje sem nedves semennyire. Gondoltam, ha már eddig megvolt, akkor már eltehetném a spájzba és majd a karácsony előtti napokban ezt is elővenném és akkor ehhez sütnénk ki még valamennyit. Vagy együk meg most? Vagy ajándékozzuk oda valakinek/adományozzuk el? Ételt soha nem fogok a szemétbe dobni, részben természetvédelmi, részben társadalmi megfontolásból. Szerintetek mit kezdjünk vele? Szerencsére nem annyira sok, de az ünnepek után mindig marad egy kevés mézeskalács, tojás stb.

2021. ápr. 28. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
JÉZUS
2021. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszokat szeretnék lehetőleg, még akkor is, ha eléggé furcsa a kérdés!
2021. ápr. 28. 19:39
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Jézus a válasz minden kérdésre.
2021. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem tenném el, megromlani lehet nem fog, de túl sok élvezeti értéke egy év múlva már nem lesz. Esetleg a házat dísznek tartsd meg, a többit meg edd meg akkor te ha sajnálod kidobni vagy még a közeli család, ha kérnek. Én másnak már biztos nem adnám, ennyivel karácsony után már elég fura lenne.

Legközelebb meg csinálj inkább kisebb adagot.

2021. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ha dísznek akarod akkor meg de biztos nincs mar olyan illata

en 3 eve csinaltam egy hazat apam azota őrzi 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2021. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Fuj bakker.

Max dísznek, ha nem rohad, de ha vendég lennék es megtudnám, nemhogy nem ennék belőle, de soha többet nem mennék oda vendégségbe.

2021. ápr. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5.

Illata már most sincs, de az íze még meglehet.


#6.

Dehogy... Teljesen száraz, nem tud rohadni/penészesedni és romlani sem. Azért is száraz, mert nagyon kemény és látszik is, de családban gondolom ez nem okozna gondot.

2021. ápr. 29. 09:20
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

fogyasztásra semmikepp nem tennem el xddddd

nem olyan nehez recept az h jovore ne alljak neki

2021. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tudom, de fájna a szívem kidobni.
2021. ápr. 29. 14:47
 10/17 A kérdező kommentje:
Most megettem egyet és teljes mértékben ehető, semmi probléma nincs vele, maximum annyi, hogy száraz és keksz állaga van és egy kicsit kevésbé erős és jellegzetes az íze és az illata.
2021. ápr. 29. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!