Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki mikor díszíti fel a szobájá...

Ki mikor díszíti fel a szobáját, /lakását Karácsonyra és mikkel? :-)

Figyelt kérdés
Nekünk a karácsonyfa már áll, és vagy ma vagy pedig holnap az egész házat fel fogjuk díszíteni 🎄🪅

2021. dec. 23. 12:33
 1/10 anonim válasza:
100%
Mikulásra legkésőbb már a ház díszes, kész a dekoráció kívül-belül. Fát 24-én délután díszítünk együtt.
2021. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem díszítünk, mert holnap reggel indul a repülőnk.
2021. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi csak karacsonyfat.
2021. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Holnap
2021. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A lakást már december elején feldíszítjük, de a fát csak 24-én délelőtt és együtt.
2021. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Októberben és decemberben szoktam kidekorálni a lakást halloweeni, illetve karácsonyi stílusúra. Mind a kettőt a hónap első napjaiban szoktam megtenni és a következő hónap elejétől fokozatosan szedegetem le őket.


28/F

2021. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Advent 1. vasárnapján szoktam elkezdeni a karácsonyi díszítést és mindig egyre több kerül ki. A 3. vasárnapra készül el a teljes dekoráció.

A karácsonyfát 24-én napközben díszítjük.

2021. dec. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lakást mi is Advent első vasárnapján dekoráljuk. Van adventi koszorú, betlehem, ablakdiszek meg asztali díszek. A fát holnap délben állítjuk. Az adventi diszeket vizkeresztkor szedjük le, a fát január második felében szoktak elszállítani, állapotától függően addig marad max. pár nappal korábban kell leszedni.
2021. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi mindig szenteste díszítjük fel, általában a karácsonyfát délelőtt, délkörül elkezdjük, a házat, szobákat csak késő délután, amikor már elkezd sötétedni. Advent alatt nagyon szerény dekorációk vannak, amelyek főleg lila és rózsaszínűek, nincs terítő sem a kis asztalon, egyedül az adventi koszorú van rajta. Hogy miért van így? Mert így szokás, mind kulturálisan, mind vallásilag, mind mindenhogy. Az advent egy nagyböjthöz hasonló böjti időszak, amikor a visszafogottság, szerénység van a középpontban, nincsen semmilyen fényűzés, csillogás, csak visszafogott díszítés és adventi koszorú. A szenteste még az adventhez tartozik, a díszeket ezért is a sötétedés kezdetekor tesszük fel, mivel az estével, a sötétséggel kezdődik a karácsony. A karácsonyfát dec. 23-án szoktuk a talpába belehelyezni és belefaragni, de nem hozzuk még be, a hálót se vágjuk le. A fát is pusztán azért kezdjük el délelőtt dél körül, hogy estére már készen legyen. A díszek gyertyaszentelő után kerülnek le.


Advent alatt adventi koszorú és főleg lila és rózsaszínű, visszafogott díszek. Karácsonykor van karácsonyfánk, a teraszra teszünk ki fénysort és a kis cédrusokat feldíszítjük kis gömbökkel, az ablakokba teszünk tapadókorongos világító formákat, girlandot és fénysorokat szoktunk a szobák minden pontjára akasztani, néha felesleges karácsonyfa díszeket és masnikat, ünnepi terítőket teszünk oda, ahol nem eszünk, az étkezőasztalra ünnepi teríték kerül (de ez csak a karácsony idejére), van fehér gyertyánk (a fehér a karácsony liturgikus színe) és illatgyertyánk is, mézeskalácsház is, de azt megesszük, ünnepi szalvéták, akár dísznek is és szoktunk készíteni narancsból, illetve szegfűszegből nagyon finom, karácsonyi illatú, illatosító díszt. Idén van ilyen Mikulás segédje manó is, meg angyalka és csengők is.


Nagy vonalkban ennyi.

2021. dec. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. vagyok.

Idén van még Luca búzánk is, illetve virágunk, amire tettünk pár felesleges díszt. Utóbbi középkori eredetű hagyomány, ami nagyon szépen mutat, de egyébként onnan ered, hogy állítólag a szent éjszakán kirügyezett és kivirágzott a legtöbb növény.

Jövőre gondolkodom egy kis Betlehemen is, mert sok szép van belőlük és nagyon át tudja adni a hangulatot.

2021. dec. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!