Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy telik eddig a karácsony?...

Hogy telik eddig a karácsony? Mit terveztek a hátralévő nyolcadára?

Figyelt kérdés

Milyen volt a szenteste, karácsony, illetve karácsony másnapja? Hogy teltek a napok? Miket csináltatok?


Karácsony nyolcadára mit terveztek? Ki vagytok dőlve a karácsony "legerősebb" része után és pihentek? Még mindig karácsonyoztok? Vagy már a szilveszterre/újévre készültök?


Náluk jól telt a karácsony. A tökéletes és az ünnep szó alapvetően ellentétes, mert mindig vannak bakik, de ez egy nagyon szép és áldott ünnep volt. Mi még karácsonyozunk is, de kis is vagyunk dőlve a három nagyon pörgős nap után, de azért a következő ünnepre is készülünk. Szóval köztes. Szeretjük a karácsonyt, mind a vallási, családi és kulturális töltete miatt, mind a hangulata miatt. Úgyhogy egyfajta pihizős karácsonyozás, ünneplése lesz, készülődéssel a következő ünnepre. Lesz egy nagyon fontos esemény amúgy is az életemben jövő hónapban, amire most kell kipihennem magam.


Áldott, békés, boldog, minden jóban gazdag, szent karácsonyt mindenkinek! :-) (Előre is BÚÉK, de az még odébb van.)



2021. dec. 27. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Gyorsan, ilyenkor már vége. 27 van.

Megjönnek a rendelések, pár nap "pihi", aztán szilveszter.

2021. dec. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1.

A karácsonynak, mint a kereszténység legfontosabb ünnepeinek általában, nyolcada van. Ez azt jelenti, hogy nyolc napon át ünneplik ezt az ünnepet is. Persze fontos az is szócska. A karácsony egyszeri (dec. 25.), azonban a karácsony tartalmát utána egy hétig ünneplik. Ez a hét karácsony után kisebb karácsonyhoz kötődő ünnepeket tartalmaz, tehát a karácsony része. Ilyen például karácsony másnapja, az aprószentekre való megemlékezés stb. Az egész gyakorlatban szilveszterrel/újévvel zárul, utána már az újévet ünnepeljük, majd még egy kicsit merengünk, pihenünk, vízkereszttel, illetve Jézus templomi bemutatásával pedig kezdődik a farsang minden szempontból.

2021. dec. 27. 02:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Kicsi a család, így nincs "három pörgős nap", 90% itthon voltunk, nem jött senki. Szenteste és első nap kipihentem magam, azóta ugyanolyan, mint bármelyik hétköznap. Nehéz vizsgáim vannak január elején, tegnap már egész nap tanultam. Najó, annyiban más, hogy a cégnél leállás van, nem dolgozunk, meg szilveszterig itthon vagyok a szüleimnél. Szóval tételeket tervezek a következő napokra.
2021. dec. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy telt, mint bármelyik másik hétvége. A "karácsonyozást" már pénteken letudtuk azzal, hogy ettünk halat (egész évben nem eszünk, csak karácsonykor) meg átadtuk az ajándékokat és le is volt zavarva az ünnep egy nap alatt.
2021. dec. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy hátralévő nyolcad, mire utalsz? Amúgy dolgozom.
2021. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja így már értem. Szerinted 8 napig ünneplik, nekem egyedül a szenteste ünnep,de az meg idén veszekedéssel telt. Így kicsit örülök, hogy vége lett.
2021. dec. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6.

Nem csak szerintem ünneplik 8 napig, hanem ez a hagyomány, csak a polgári, világi naptárban szorult háttérbe a maradék 6 nap.

https://www.youtube.com/watch?v=RTVIY6jKTNg

Szenteste napja nem is ünnep még, egészen a sötétség leszállásáig advent.

2021. dec. 28. 19:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Ettől még 27-e már munkanap. Nekem az a fura, hogy január 6 nem munkaszüneti nap, mint sok más keresztény országban.
2021. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8.

Én is támogatnám.

Amúgy attól még, hogy nem munkaszüneti nap, lehet ünnepelni. A Mikulás sem munkaszüneti nap, mégis ünneplik.

2021. dec. 28. 22:58
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Lehet persze. Most nem,de általában mi 2 ünnep közt elmegyünk síelni vagy wellnessezni,hogy kipihenjük az ünnepet.
2021. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!