Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit főzzek karácsonykor, ha...

Mit főzzek karácsonykor, ha nem nagyon tudok ilyen klasszikus ételeket?

Figyelt kérdés

Tök finoman főzök, DE csak egytálételeket szoktam, mert unom. Nem szoktam sosem két fogást, meg ilyen órákig készülő kajákat, csak olyat, ami gyorsan és kevés munkával készül el. Sütni sem szoktam, feleslegesnek tartom. Ha finomságra vágyunk, veszünk a boltban.


Karácsonyra viszont kéne valami egyszerű ünnepi étel, meg egyszerű sütemény, mert azért a 2,5 éves lányomnak legyen már meg a hangulat, ami nekünk is megvolt, amikor gyerekek voltunk.


Tudnátok egyszerű, kevés fogásból álló karácsonyi ételt mondani, ami nem sok munkával jár, és nehéz elrontani? :O Csak szentestére kéne, többi nap mehet a szokásos... :D


2022. nov. 12. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Karácsonyi libacomb - csirkecombból. Ugyanúgy készíted el mint a libacombot, karácsonyi fűszerezéssel, egy kis extra zsírral, csak persze a sütési időt csirkére igazítod. Köretnek főtt egész burgonyákat a zsírban, tepsiben megforgatsz, ropogósra sütöd. Párolt lilakáposzta is mehet mellé.

Ha nem elég bonyolult, a tepsibe lerakódott sütési "lerakódásokat" öntsd fel cseresznyelével és vízzel, kapard fel, adj hozzá lisztet és keverd lassú tűzön amíg mártássá nem áll össze.

2022. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon jól hangzik! :)
2022. nov. 12. 11:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi rántott halfilét eszünk krumplipürével.

Sütni a legegyszerűbb talán valamilyen muffint, 1000 féle recept van a neten, lehet karácsonyi ünnepre hangoltan díszíteni. Én gesztenyés muffint fogok csinálni lekvárral és csokiöntettel - meg még másokat is, de ez lesz a legegyszerűbb.

2022. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ÉN megkockáztatnék libacombot, nem nehezebb elkészíteni, mint a csirkét, de kategóriákkal jobb, ízesebb és kiadósabb. Persze drágább is valamivel, de karácsony egyszer van egy évben, hacsak nem nagyon nagy gond anyagilag, és ezt választanám.

Süti terén a zserbó az egyik klasszikus, amit nem nehéz elkészíteni, a másik meg egy gesztenyekrémmel töltött piskótatekercs, ez kiadós meg mutatós is.

2022. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A mézeskalács egyszerű és gyors. ;)
2022. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

mákos guba, az étel is meg édesség is egyben, még én sem tudom elrontani

gesztenyepüré tejszínhabbal

2022. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Az sem ördögtől való ám, ha a sütit rendeled/veszed. Anyukám szeret sütni, de a bejglit sosem volt türelme megtanulni igazán jól, mindig is rendelte. Házi, finom, nem ettől volt rossz karácsonyunk.
2022. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Linzer vagy valamilyen karácsonyi formájú vajaskeksz vagy kókuszgolyó, amivel lehet a kisgyerekkel együtt pepecselni, együtt szúrni a formákat, gyúrni a golyókat stb.

A többi sütit, én is rendelném.


Egy egyszerű francia saláta vagy krumplisaláta, sült hússal. Pl. egyben sült karaj fűszerekkel, mézes-mustáros ízesítéssel. Csak bele a jénaiba, bevagdalva, fűszerekkel. Esetleg bacon szalonnával.

A leves nálunk mindig gyümölcsleves.

2022. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
53%
Húsleves, töltött káposzta, kókuszgolyó.
2022. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kókuszgolyó, keksz, linzer, mézeskalács, majomkenyér. Ezeket a kicsivel együtt is lehet készíteni, és közös programnak is jó.
2022. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!