Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Vennétek olyan ajándékot a...

Vennétek olyan ajándékot a gyereknek, ami ellenkezik az elveiddel?

Figyelt kérdés

11 évesemtől bárki kérdezi, csak magassarkút és sminket szeretne. persze ellenzem mindkettőt, de annyira nem szeretne semmi mást, hogy elgondolkoztam egy természetes smink készleten (persze csak itthonra).

nemrég volt születésnapja, arra minden értelmeset megkapott.


2022. dec. 7. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Az én 11 évesem is magassarkút és sminket kért. Mondtuk neki, hogy még nem lehet, muszáj várnod legalább 14 éves korodig, Pistike.
2022. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
97%
A magassarkút még túlzásnak tartanám. Egy jól megválasztott smink paletta viszont még fejlesztheti is a kézügyességét és kreativitását, szóval ha tényleg csak otthon használná saját örömére, abban nem látok gondot. Annak idején mi is folyton lenyúltuk anyukánk sminkjeit.
2022. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

szerintem szemhéjpúdert hét évesen kapott először a kis unokahugom, ilyen nagyon emberbarát, bio és természetes kivitelben, az volt a nagycsaládi döntés, hogyha nagyon akar szemet festeni, mert látja nálam az idősebb unokatestvérnél, megoldja száraz vízfestékkel vagy valami barátnőtől kapott kínai vacakkal, legalább tudjuk már nagyjából mivel maszatol. kapott, iszonyú boldogság, három hétig iskola után minden nap talpig rózsaszín porban, utána elült a varázsa. még mindig kitűnő tanuló, hangszeren játszik és két egyesületben sportol, nem lett belőle krva még 12 éves korára sem. nem tudom miért jobb egyes szülőknek ha a gyerek hazudni kényszerül, és stikában a szülők háta mögött működik.

a magassarkút annyiban ellenzem, hogy az ekkora gyerekek még nőnek, az izmok-szalagok most nyúlnak, formálódnak, könnyebben sérül most a lába mint 15-16 éves kora körül majd. de ezt meg megérti már egy ekkora gyerek, nem elég erős még a lábszerkezete magassarkúzni.

2022. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 NTBS ***** válasza:
55%
Nem. 11 évesen sem smink, sem magassarkú nem kell. Könyörgöm egyre több így is a kislányokat kihasználni akaró személy.
2022. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Magassarkút biztosan nem vennék, még egy felnőttnek sem egészséges, egy ilyen kicsi gyerek lábát, ízületeit meg simán tönkreteheti.

Sminkkészletet kaphatna, vannak gyerek sminkkészletek, de csak otthonra engedném használni neki. Attól nem lesz semmi baja, ez is egyfajta játék nekik...

2022. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

1: szerencsére az enyém lány!


A sminket és a magassarkút is nevetségesnek és feleslegesnek tartom ennyi idősen, de a magassarkú egészségtelen is. egyébként mindkettőt megoldja házilag: magassarkút építőjátékból "barkácsol", sminkelni múltkor aszfaltkrétával sikerült neki..

Azért megnyugtattatok, hogy más kislánynak is ez a mániája.

4: igazad van, ezért is írtam, hogy max itthonra. még hozom-viszem suliba és közösségi oldala sincs (se telefonja, se számítógépe), így elvileg a 4 fal között marad a dolog.

2022. dec. 7. 21:45
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
aki a pedofiloktól retteg egy sminkkészlet láttán, az ugye tudja, hogy azok a mocskok pont nem a minél felnőttebb kinézet iránt érdeklődnek? de igazad van négyes, nincs sminkkészlet, nem kell többé aggódni semmitől.
2022. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
amúgy a 7-esnek tényleg igaza van.
2022. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak természetesebb anyagokat tartalmazó, tiniknek való smink készletek, azt vehetsz neki. Magassarkút szerintem még ne.
2022. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hisz már kb. 4 évesen is abban az idétlen, gagyi, műanyag, kopogós, magasított sarkú papucsban flangálnak otthon és magukra kenik a szuper pigmentált gyerek sminkeket. :)


A magassarkút én is túlzásnak tartom, esetleg megegyezhetnétek magasítottban, vannak a telitalpú fazonok, az nem annyira vész, csak kicsit megemeli… igazából a túl lapos talp sem egészséges.


Smink? Milyet? Egy szempillaspirál szerintem belefér, de az tuti nem engedném, hogy feketére húzza a szemét. Esetleg kis szemhéj festék, de pl. iskolába határozottan nem.

2022. dec. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!