Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szaloncukrot hova teszed?...

Szaloncukrot hova teszed? Fára aggatod, fa alá teszed egy kosárba dekorációnak, esetleg máshová?

Figyelt kérdés

Milyen ízűt, márkájút, hányfélét, milyen sokat szoktál venni?

Mikor eszitek meg?



nov. 19. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy tálba és nem is a fa alá, hanem az asztalra.

Klasszikus, sztaniolpapírba csomagoltat keresek mindig és ennek a Stühmer vagy Szamos szaloncukrai felelnek meg, viszont mivel a marcipánt annyira nem szeretem, ezért szinte mindig Stühmeres. Az íz nem is olyan lényeges, egy-két félét választok, aminek a papírja illik az asztalra. De szerettem pl. a mákosat (világoskék) és a pisztáciásat (zöld), nem tudom idén vannak-e ezek az ízek még nem néztem.

nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen a fára tettük, de az elmúlt pár évben már inkább csak egy tálba az asztalra.
nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mióta már a földön van a karácsonyfa a tv alá rakjuk a bútorra egy tálban.

A tescoban eddig voltak nagyon finomak, banános robbanós cukros meg epres robbanós cukros, viszont idén már nem találtam (lehet túl hamar kerestem).

Főleg a bevonata finom számomra, olyan igazi csoki.

4-5 csomagot szoktunk venni, kB 100 db, de ha elfogy pótoljuk

nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A spajzban egy zacskóban rejtegetem a gyerek elől :D


Amit ő igazán szeret az meg egy fém kosárfélében szokott az asztalon lenni.

Ő a tescos zseléset és a milka oreosat szereti, én a konzumot, szóval eléggé megszívtam, ezért is rejtegetem azt a kevéskét amit nagynehezen meg tudok venni, mert ő meg csak fintorog rá, hát azért meg kár belé!

nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fára, fa alá, tálba is. Az a baj, hogy cukorbeteg vagyok, és nem tudom fékezni magam. Gyorsan fogy. A diabetikus meg borzalmasan rossz ízű.

Gyermekkorom (60-as évek) kedvence sajnos és szerencsére már nem kapható. Rettenetesen mű ízük volt. Nem kellemetlen, csak semmire nem hasonlított. Kemény és meztelen volt, fehér papírban, ami felett piros papír volt a cukros részen. Mindkettő matt.

Akkoriban sok ilyen csudaság volt: Bambi, Utas üdítő, fenyőszappan stb.

A mostanság kaphatók közül a zseléseket kevésbé csípem, de nem vagyok válogatós. Amit nem értek: Kimért, noname pár száz forint/kg összetevők megy a 16ezer forint/kg hiper-szuper nagy márka összetevői azonosak. Na mindegy. Azt úgysem veszek.

nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A hasamba :D


De tényleg, aztán diót csomagolok a helyre, hogy ne tűnjön fel (pedig én vagyok a nő 😁)

nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sem a fára sem a fa alá nem teszek.

Szoktunk venni szaloncukrot de nem tesszük sehová, ott van a szekrényben a többi édesség mellett.

Párom a zseléset szereti nagyon, én azt pont nem. De nem is baj, mert cukorbeteg vagyok. Szóval ő vesz magának egy tonna zseléset, amiböl én ugysem eszek, én meg magamnak vagy diabetikusat, vagy pár szem marcipánosat/rumosat/epreset. Igazábol zselésen kivül kb bármit.

nov. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fa alá, meg az asztalra is, tálba.

Annak ellenére, hogy nagyon ritkán iszom alkoholt (évente 1-2 alkalommal max., akkor is épp csak egy kis pohárral), pár éve rájöttem, hogy az alkoholos szaloncukrok a legjobbak. Azok közül is a konyakmeggyes, aminek meggy is van a közepén. Ezek nem a tipikus hagyományos szaloncukrok, hanem ilyen folyékony vagy krémes belsejű bonbonok, aminek a csomagolása csak az egyik végén csavart. De csak karácsonyi szezon idején lehet kapni őket. Igazából mindenféle ízűt szeretünk (a zselésen kívül, nekünk az nem jön be), de a "piásak" a legjobbak, aminek "folyik" vagy krémes a közepe. Azt nem tudom, hogy ezekben valódi alkohol van-e vagy csak valamilyen aroma, de nagyon finomak. Idén eddig konyakmeggyeset, jägermeistereset és baileys'-eset vettem, de még venni szeretnék 1-2 félét. Szeretem, ha van miből válogatni. Itt a piacon lehet nálunk kapni kilóra, 5000 Ft/kilós áron. Fogalmam sincs mi a márkája, nincs ráírva, átlátszó nejlonzacskóba mérik ki. Különböző ízenként olyan 30-40 dekát szoktam venni, 4-5 félét. Hogy mikor esszük meg? Folyamatosan csipegetünk belőle. Már karácsony előtt 1-2 héttel rá szoktunk járni óvatosan, apránként, mindig egy-két szemet elcsenve, aztán az ünnepek alatt és után már nem csak óvatosan, hanem bátran, amíg el nem fogy. Ha rokonok jönnek, ők is mindig lecsapnak a "piás" szaloncukrokra, tényleg nagyon finomak. (Eskü, senki nem alkesz a családban. :) Sőt, a legtöbbje épp ellenkezőleg; anti-alkesz.)

nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi régebben még tettünk a fára, akkor Stühmert vettünk, a fa alatt/asztalon egy tálban volt sima zselés (abból a Lidlisre esküszünk). Amikor szedtük le a fát, akkor lehetett csak enni a márkásabb szaloncukorból, előtte csak a zselésből ettünk.


Most már a fára nem teszünk, alatta szoktuk tárolni vegyesen: Lidl zselés, bonbonetti karamellás (esetleg ebből is a zselés), + ami éppen van jó áron

nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!