Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyi és milyen sütik "tartoz...

Mennyi és milyen sütik "tartoznak" nálatok karácsonyhoz?

Figyelt kérdés

Én 5-6 féle sütit szoktam sütni ilyenkor, és nagyon élvezem (egy-egy féléből keveset sütök, és annak a többségét is végül odaadogatom másoknak). Idén kaptam pár megjegyzést, hogy sajnálnak, mert "mennyi" időt "szenvedtem" vele. Nos, 3x 0,5 napot, és én nem éreztem szenvedésnek, nekem ez is épp annyira hozzátartozik a karácsonyi hangulathoz, mint a fa, a közös ünneplés vagy az ajándékok.

De felmerült bennem a kérdés, hogy ti mennyi sütit "igényeltek" a karácsonyi hangulathoz? Fontos, hogy házi legyen vagy inkább a cukrászdait preferáljátok?

Ha van konkrét sütemény, amire vágytok ilyenkor, azt is írjátok meg.



dec. 24. 10:14
A kérdező szavazást indított:
Nem kell süti.
1-2 féle süti kell, házi.
1-2 féle süti kell, cukrászdai.
3-5 féle süti kell, házi.
3-5 féle süti kell, cukrászdai.
6-nál több féle süti kell, házi.
6-nál több féle süti kell, cukrászdai.
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Házi kókuszgolyó, de nem kekszből, hanem kakaós piskótatésztából, rumaromával, narancslekvárral, meggyel vagy mazsolával ízesítve.

Házi linzer, sokszor már karácsony előtt az adventi időszakban is.

Krémeseket nem szeretek készíteni, igy az mindig cukrászdai, mindenféle kedvenc sütik, pl. pudingos gyümölcsös, joghurtos gyümölcsös, túrós tejszínes gyümölcsös, gesztenyés stb.

dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

3 féle szokott lenni:

Mákos és diós bejgli

Valamilyen soklapos, idén zserbó

Valamilyen kókuszos

dec. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van házi és bolti is. Háziak közé tartozik a torta (szinte mindig lúdlábtorta), a mirindás süti és/vagy keksztekercs, illetve kókuszgolyó. Boltiak/ajándékok közül a bejgli nálunk is örök klasszikus, de néha van itthon ilyen kis apró süti is (magyarul nem tudok rá igazából jó szót, a németek, osztrákok stb. Pläzchennek hívják), illetve hát a mézeskalács és a puszedli örök klasszikus szintén.
dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A rokonaink közül valaki linzert készít, valaki diótortát stb.
dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én szeretek sütni, úgyhogy nekem sem teher, meg karácsony előtt 1-2 nappal már mindig szabin vagyok, szóval időm is van. Mostanában ritkán sütök, kicsit kijöttem a gyakorlatból, szóval van hogy félremennek a dolgok:), és nem olyan szépek, az ízzel nincs gond. 4-5 félét szoktam sütni karácsonyra. Mindig van 2-3 aprósütemény jellegű és 1-2 szeletes, krémes süti. Szeretek újakat kipróbálni, nincs állandó repertoár. Idén hatlapos, linzer, piskótatekercs, csokis pöffeteg, és egy saját kútfőből készített mézeskalács ízű krémmel töltött többlapos süti volt.

A konkrét sütemények, amik nekem a karácsonyt jelentették, anyukám túrós alagútja (barna tészta, középen sok túrós töltelék) és Kata szeletje voltak, mindig azokat kértük karácsonyra. Még nem mertem megsütni őket mióta ő nincs.:(

dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bejgli - cukrászdai

gyümölcskenyér - házi

pogácsa - házi

mandulás kiskifli - házi

dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bejglik és gyümölcskenyér
jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Minálunk klasszikus: anyukám zserbót, mezes kremest és bejgli t. Nagymamám egy másik fajta krémest és bejglit is süt, én pohár desszertet csinálok a 25. ei ebédhez.
jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8. Vagyok, bocsi, a mézeskalácsot lehagytam!
jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!