Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mik a tervek karácsonyra? Ki...

Mik a tervek karácsonyra? Ki mit ad karácsonyi ajándékként? Mi a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

dec. 24. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mai nap egész napos italozás és főzés-sütés a terv. Késő délután-kora este ajándékozás. Késő este filmezés.

Holnap jönnek a rokonok.

26-án megyek dolgozni.


Karácsonyi ajándékként semmi extra. Bögre, csoki, sorsjegy, egyéb apróságok.


Karácsonyi menü ma halászlé és sült narancsos kacsa + bejgli.

Holnap rántott húsok lesznek francia salátával, levesként fácánlevey. Desszertnek zserbó, bejgli, csokis muffin.

Kedden meg maradékot viszek a melóba majd.

dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mára még semmi extra, főzünk, délután fátdíszítünk, este szűk közben ajándékozunk.

Holnap megyünk mamáékhoz, ott lesznek unokatesóim is, velük sutizes után lesz ajándékozás (bár én csak a nagyszüleimnek festettem, többiek nem kapnak semmit)

26-án másik rokonhoz megyünk látogatóba (vagy ő jön?), ez még nincs teljesen letisztázva


Karácsonyi ajándékként én idén mindenkinek festettem, csináltam mézeskalácsot is, de öcsém megzabalta idő előtt:')

Menü: 24: töltött csirke, 25: töltött káposzta, 26: mindenki azt eszi a maradékból amit szeretne

Köretnek francia saláta és rizs lesz, kenyeret holnap sütünk.

Sütikből "házon belül" (tehát ezeket mi visszük a rokonoknak) lesz bejglink, zserbó, sós rúd, kókuszos-csokis aprósüti.

dec. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Hókifli, borleves, második titkos, nem tudom. Ilyenkor élem ki a kreatív énem, mindig csinálok valamit.

Megvolt még régről egy nagy képkeretem, azt ezüst színre lefestettem, vettem bele egy menta óriás rajzlapot, arra rárajzoltam egy életfát és kiraktam színes gombokból. Fűfenyő karifáról is levágtam egy-két ágat, még azzal is díszítettem. Aztán persze találunk még itt általános dolgokat, könyvet, 4in1 cucc, huzatfogót, kutyamnak egy 500Ft-os felhúzható egeret a pepcóból, kíváncsi vagyok mit fog reagálni 😂

dec. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tervek: itthon vagyunk, beszélgetünk, pihenünk.

Ajándékok: főleg könyvek.

Menü: rántott hal krumplipürével, sütemények: mákos és diós beigli, mézeskalács, gesztenyés torta, duplacsokis szelet, diós linzer, diós keksz

dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkorom óta rántott halat eszem karácsonykor, nem is tudnék elképzelni mást, most 50 múltam. Nagyon szeretem, majonézes krumplival, előtte húsleves, és természetesen bejgli, pogácsák, gyümölcskenyér vagy mandulás kiskifli.
dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szenteste: Halászlé; bableves; húsleves; hal (lazac); gomba szejtánszelettel; tölti kápi; krvapecsenye; humuszba mártogatott nyers sárgarépaszeletek olivabogyóval; köretnek rizs, krumplipüré, spagetti; bajgli (diós, mákos, gesztenyés); pogácsa; szezámmagos rúd; köménymagos párnácskák; csokigolóbis kókuszlisztben meghempergetve; gesztenyegolóbis kókuszreszelékben meghempergetve; mákosguba...
jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os: jó sokáig kellett keresgélnem, hogy mi az a humusz, aztán megtaláltam: hummusz, két m-mel, és nem más, mint a csicseriborsó. Meg fogom próbálni.
jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ciki, télleg két "m", jó étvágyat...
jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a hummusz nem_a_csicseriborsó, bár valóban kell hozzá...

:-)

jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A hagyományos magyar menü Szenteste a bableves és a máskosguba. A hal csupán 19.sz-i német hatás.

Száz éve már így alakult a karácsonyi menüsor:


Szenteste: aszaltszilvaleves vagy halászlé, rántotthal burgonyasalátával, mézes mákosguba.

Nagykarácsony (25-e) ebéd: borleves zsemlyekockával vagy húsleves lúdgége tésztával, gesztenyével töltött pulyka vagy töltött káposzta, diós és mákos bajgli.

Karácsony másnaptya (26-a): gombakrémleves, töltött káposzta, aprósütemények.

Történetileg nézve az aszaltszilvaleves, a töltött káposzta, a mákosguba paraszti hagyománynak számított. A borleves, a rántott ponty városi jövevénynek. A pulyka angol hatás...

jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!