Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kinek hogy telik a karácsony...

Kinek hogy telik a karácsony napja?

Figyelt kérdés
24. reggeltől egészen az ünnep végéig
2011. nov. 18. 21:54
 1/10 A kérdező kommentje:

Nekem :

Miközben szól a karácsonyi zene, még az utolsó simításokat elvégezzük a takarítással kapcsolatban. A karácsonyfa helyét előkészítjük már előző este. Főzünk, sütit már előző nap is elkészítjük. Közben behozzuk a karácsonyfát-ami alig fér be az ajtón, feldíszítjük gyönyörűséges díszekkel. Ez pár órát vesz igénybe. Délutánra elkészül. Addigra általában már a kaja is. Elkészülünk, szépen felöltözünk. Neki látunk vacsorázni, gyertyafénnyel. A villanyt is leszoktuk kapcsolni. A végén pezsgőt bontunk. Vacsora végén sütit eszünk. Már ilyenkor este van. Alátesszük az ajándékokat a fa alá. Leülünk még kicsit a karácsonyfa elé, beszélgetünk. Aztán elindulunk a misére. A mise után visszafelé bemegyünk a nagyszülőkhöz, ott kibontjuk az ajándékokat, sütizünk. :) Aztán mikor haza érünk, kibontjuk a sok sok ajándékot, és hajnalokig azokkal vagyunk elfoglalva. Másnap utazunk nagyszülőkhöz. Harmadnap otthon tv-zünk, szép karácsonyi filmeket nézünk.

2011. nov. 18. 22:13
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Nekem:


Zámbó Jimmyt hallgatok miközben próbálom belefaragni a talpba a fenyőt aminek általában az ujjam látja kárát.

Amikor ez megvan felállítom és meggyújtom közben azon gondolkozom miért nem lettem már rég öngyilkos.

amikor leég a fa körbepisálom hogy parázs ne legyen bemegyek a házba és megeszek egy konzerv májkrémet 2 szelet kenyérrel iszok rá egy üveg sört aztán bezabálok 3 kiló szaloncukrot és estig hányok.

este bevedelek annyi vodkát hogy jól érezzem magam és rémisztgetem a szomszédnénit meg a macskáját.

másnap elmegyek az csajomhoz hátha megbocsátott de útközben rájövök hogy ez reménytelen ezért inkább hazamegyek.mielőtt belépek az ajtón letépem a szomszéd karácsonyi füzérét.lerészegedem és mivel elfelejtek begyújtani a kazánba kihűléssel kórházba szállítanak.

2011. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nalunk nagymamam 600x elmondja, hogy gyerekek szegeny karacsony ez, iden nem is lesz karacsony, aztan a kezembe nyom egy pizsit. A novereim es anyam olik egymast. En kvantummechanikat tanulok, mert akkor van a vizsgaidoszak es azon tunodom mikor lesz vegre nyar. Ajandekrol persze nincs szo, tenyleg nincs penzunk, a vacsit meg kihagyom, mert utalom a kaposztat es a halat is.
2011. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szomorú. Remélem a saját családoddal nem így lesz.
2011. nov. 18. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
22-én már elkezdjük a sütiket, főleg azokat amik sokáig elállnak, magyarul segítek a barátnőmnek. Aztán feldíszítem a lakást, meg kívül a házat is. Amikor az unokahúgomék )tesóm gyerekei) már elalszanak felhozom a fenyőfát a helyére, hogy száradjon mielőtt rápakolok. Ezt persze 23-án este. 24-én korán reggel meg már elkezdem a fa díszítést, ha ez megvan akkor átmegyek anyámékhoz szintén fát díszíteni, mert apám már nem bírja úgy, anyám meg a konyhában lesz úgy is. A 24-ét amúgy is ott töltjük így ott is beszoktam segíteni. Aztán szent este anyáméknál, vacsi meg minden. Másnap 25-én anyósoméknál karácsonyozunk. 26-án pedig keresztapámnál fogunk karácsonyozni ha minden igaz. Tehát nálam a karácsonyi felhajtás már 23-án elfog kezdődni.
2011. nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Feldmütze válasza:
83%

Rendszerint apám elmegy valamiért boltba reggel, és mikorra mi már állítjuk a fát édesanyámmal és a nővéremmel, ő hazaállít részegen. Nem csinál semmi rosszat végülis, de teljesen elrontja az egész család addigi jó, meghitt hangulatát. Ettől függetlenül az órák múlásával kezd visszatérni a jó hangulat :)

Ez így van már pár éve. Amúgy nem szokott inni, de ez valamiért ígyvan, a "Jézuska" ajándéka :)

Múltévbe a nem ittlakó nővérem és a férje megbeszélte anyámékkal hogy ne legyen ajándékozás, csak üljünk össze. Mondogatta nekik édesanyám hogy milyen dolog ez, de elfogadta. Erre a nővéremék beálítottak az ejándékokkal, gondolhatjátok hogy milyen ciki lehetett nekünk, hogy mi meg nem adtunk nekik semmit.

Szerintem egyre jobban elveszti a varázsát ez az egész, de az is lehet, hogy csak én növök ki belőle.


Idén végre lett egy normális kapcsolatom, remélem most megint nagyon jó lesz a karácsonyom, és kívánom mindenkinek, hogy telljenek nagyon kellemesen az ünnepek!!!!

18/f

2011. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

23.án megfőzünk olyan dolgokat, amik másnap fogyaszhatóak. Ilyen a gesztenyés fatörzs, gesztenyés csókok, francia saláta, húsleves, bepácoljuk a pulykahúst.

24.én délelőtt fedíszítjük a karácsonyfát anyuval és tesómmal, aztán én és öcsém elmegyünk a nagymamámhoz, ott is feldíszitjük a fát, én segítek sütni-főzni. Aztán haza, addig anyuék a fa alá teszik az ajándékot. Majd mi is előcsempésszük a titkos helyekről és akkor megy a doboz rázogatás. Közben apu meg tesóm tv-t néz, én anyunak segítek a konyhában. Majd megterítek és kb 4 óra körül enni kezdünk. Ez egy jó óra, másfél. Ezután rendet teszünk és jön az ajándék bontás. Később átjön a nagymamám, vele is ajándékozunk, estig ott van beszélgetünk meg iszogatunk, aztán valamelyikünk hazaviszi ( 2 utcára lakik, de este már ne sétáljon). Utána megnézünk egy mesét v filmet közösen.

25.én másik nagymamát látogatjuk meg és a nagybáttyámékat délután, 26.án pedig otthon vagyunk.

2011. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 :) :) :) ***** válasza:
22%

Általában még 23.án felállitjuk és feldiszitjük a fát,ja és ehhez minden éven madzagot kötünk a szaloncukorra tesómmal:D

Másnap reggel filmet nézünk,aztán megcsináljuk azokat a kajákat ami még nincs kész,mert frissen finom,utolsó simitások a takaritásba,az ajándékokat a fa alá tesszük,stb.Aztán elmegyünk a templomba,onnan mamánál eszünk,ajándékot bontunk,énekelünk,stb.,aztán apum kersztanyjánál(azt kihagytam hogy az egész családdal szoktunk karácsonyozni) és addig keresztanyumék elmennek az ő anyukájánál,ezután megyünk nállunk ajándékbontás,evés,stb.,amire tőllünk elindulunk rendszerint van vagy 1 óra,aztán keresztanyuék elmennek a tesójánál mi meg a másik mamámnál+ a nagynénémnél(egy házba laknak csak külön helységbe),végül megyünk keresztanyuéknál,ilyenkorra általában már senki se éhes :D ezért tavaly kicsit másképp volt a sorrend de arra már nememléxek pontosan,de általában minden éven ugyanolyan szép:)) 14L

2011. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok! Mi 23.-án éjjel mikor a két gyerek aki soha nem hagy élni (4,5 és van egy 21 hónapos) behozzuk a fát a férjem belekalapálja kb éjfél körül, majd elkezdem díszíteni vele. Tavaly elcsesztem mert az ajándékot a fa alá tettem és a férjem még dolgozott amikor a gyerekek már kibontották. Ez reggel volt amikor észrevették hogy a Jézuska hozott fát és ajándékot. Most biztos hogy úgy lesz hogy szokásosan feldíszítjük 23. éjjel és mire felkelnek a fa állni fog, az ajándékokat tervezem a délutáni alvásuk körül 17 óra körül 24.-én kitenni majd felöltöztetem a gyerekeket és csöngetünk valami csöngővel de az még nincs meg. Aztán az ajándékot ugye addigra aláteszem és akkor meglátják hogy a Jézuska hazafelé hozott ajándékot is nem csak fát ezért egész nap viszonylag jól viselkedtek a gyerekek. A féjem most nem fog dolgozni mert kirúgták múlt pénteken, így viszonylag boldogan fog telni a karácsony. Másnap a férjem szüleihez megyünk mert nekem három éven belül anyám és a nagyanyám idén meghalt. Már csak egy tesóm van akivel két nap múlva karácsonyozunk 24.-ét követően,.


Ha van tippetek hogy csináljam a gyerekek miatt és hogy legyen varázslatosabb szóljatok.


És van egy barátnőm aki egyedül neveli a gyerekét négy éve együtt szültünk. Neki mindíg az a kívánsága hogy ne legyen karácsonykor egyedül, sajnos eddig még nem jött neki össze senki de próbálok segíteni neki. Köszi

2011. dec. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom meddig alszanak a gyerekeid délután,de nálunk akkor szokták feldíszíteni a fát a felnőttek, aztán mire a gyerekek felkelnek ott a fa. Aztán csinálunk egy gyertyafényes vacsorát, majd a mise után mire hazaérünk,már a fa alatt vannak az ajándékok. A mise helyett elmehettek sétálni is, vagy lefoglaljátok a gyerekeket addig amíg aláteszitek az ajándékot. Mi azért csináljuk így,mert olyan meghitt amikor a délutáni félhomályban érkezik a karácsonyfa.

De volt olyan is, amikor a gyerekek átmentek a nagyszülőkhöz nappal,aztán mire hazaértek akkor volt ott a karácsonyfa. Kellemes Karácsonyt mindenkinek!

2011. dec. 19. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!