Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van aki annyira szegény, hogy...

Van aki annyira szegény, hogy nem tudja, hogyan lesz a karácsony?

Figyelt kérdés
Én ennyira pocsékul állok anyagilag:S Sose voltunk még ennyire csórók, hogy a napi betevőt be kelljen osztani, most így élünk.Nem hiszem,hogy karácsonykor bárkit megtudnék lepni vagy akár megvendégelni.Örülök, ha a pénzünk kitart szilveszterig.
2011. nov. 27. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztos, hogy van és lesz! (Sajnos, valószínűleg egyre többen)

Nem tudom, mekkora településen élsz, felénk már évek óta csinálják, hogy karácsony előtt 1-2 nappal, amikor a fa árusok bezártak, hazapakoltak este, kimennek az árusító helyre és a letört, otthagyott kis ágakat gyüjtik össze maguknak, abból raknak egy "csokrot" karácsonykor vázába. Díszítésül (ha már nincsenek meg a régi díszek) akár fehér papírból készítenek kis csillagocskákat. De láttam már olyat is, hogy az utcán mások által eldobott szaloncukros papírt szedték össze a földről. Gondolom, azt is ilyen díszítés céljából.


Az ünnep hangulatát megadja, a szeretet pedig nem a pénztárcából, a szívből jön!


Nem írtad, hányan vagytok otthon, és mennyiből kell megélnetek, de (csak emlékeztetőül írom) 1 kg sertésmáj cca 550-600 Ft. Az egy kg az mennyiségben rengeteg. Utána a legolcsóbb a sertésköröm 250-300 Ft körül van kilója, amiből viszont nagyon finom körömpörkölt van. Akármelyik is, mellé egy kis hordós aprókáposzta párolva, az sem drága. Sütinek pedig egy jó adag palacsinta is megteszi, vagy éppen (ha futja) csinálsz pudingot, vagy krumplis-lángost.

Szerényebben terített asztal mellett is ülhet boldog család (különösen, ha a teríték, a terítés módja ünnepi), és a drága kajákkal megrakott asztal mellett is lehet valaki boldogtalan! Gondoljatok erre, és örüljetek egymásnak!

2011. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manócska'90 válasza:
100%

Biztos, hogy van. De a karácsony nem a sok ajándékról szól. Sokkal többet jelent, ha együtt van a család. Még az sem baj, ha nem telik nagy fára.


Mi alapból mindig kicsike fát veszünk, ráadásul még kis aranyos is :) Fel szoktuk rakni egy asztalra és máris 1 méterrel magasabbnak látszik ;)


Nem tudom, mennyire álltok most rosszul anyagilag, de meg lehet oldani olcsóbban is akkor az idén a menüt.


Számomra a karácsony sosem a pénzről szólt. Azt hiszem, olyan 4 éves lehettem, amikortól már emlékszem mindenre. 1994 karácsonya. A Jézuska csilingelt a kis csengővel és mi énekelve léptünk be a szobába. Minden gyerek (kivéve a húgomat, aki pár hónapos volt) lerohanta az ajándékokat én meg csak álltam az ajtóban és meg sem mozdultam. Csak néztem körbe és nem értettem. Tele volt a szoba szebbnél-szebben csomagolt ajándékokkal. Nem is mentem keresgélni, mert tudtam, hogy biztos, hogy egyik sem az enyém. Aztán elkezdték odaadni nekem a nekem szóló csomagokat. Én meg nem értettem: miért? hogyan? honnan van itt ennyi minden? Tudtam, hogy nem telik nekünk ilyenekre, egyáltalán nem. Sírtam. Úgy éreztem, hogy a szüleim erőn (pénzen) felül teljesítettek, hogy ennyi minden legyen a kezemben. Pedig erre nem volt semmi szükség. Én boldog voltam, hogy ott a nagy család (nagyiék, unokatesók, mi) a fa körül.


Ezzel a kis történettel csak azt akartam mutatni, hogy ha egy 4 éves megérti ezt, akkor másnak is meg kell. És most először otthon fogunk karácsonyozni - bár csak a húgom és én. Anyukám azért felmegy Pestre a szüleihez. Mi uncsitesó-viszály miatt nem akarunk menni. Viszont mondtuk maminak, hogy menjen vonattal, mert sokkal olcsóbb, mint 350 km-t megtenni kétszer és ezt a pénzt fordíthatnánk például fűtésre, hogy ne kelljen összefagyni otthon.


Ne haragudj, hogy ilyen sokat írtam, de ez a karácsony most nekünk is teljesen új lesz és először fogtunk össze úgy a húgommal, hogy végre meg is hallottak minket és a mi akaratunk is számít. Én már nagyon várom, pedig nem lesz ajándék meg nagy vacsi meg a szokásos 8 torta. De szerintem szuper lesz.


Jah, és ajándék: én a nagynénémtől mindig zoknit kérek karácsonyra, mert arra mindig szükségem van. És ez ajándék is és olcsó is és hasznos is :) És mindenki boldog :)

2011. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) igazán jól esett, hogy megvígasztaltatok és jó ötleteket adtatok:)
2011. nov. 27. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A hétköznapi alapanyagokból is lehet különleges ételeket csinálni. Pl. csináltam már karácsonyi formával szaggatott krumplilángost is. :)

Már évek óta úgy számolom, hogy karácsonykor úgy is enni kéne valamit, tehát kajára nem teszek el pluszba (sokat).


Ajándékot pedig nem csak venni lehet, hanem csinálni is!

Nálunk a mai napig nagy kedvenc a robot meg a hello kitty-s cica, pedig a rongyos zsákos maradékokból csináltam a gyerekeknek.

A gyerek kinőtt pulóverét lebontottam, most magamnak csinálok belőle ajándékot: csősapkát. (Azt mondják, megint divat lesz. :D)

Karácsonyi dekorációnak papírból csinálok filigránokat, ezt teszem az ablakba és az asztalra az irodában. Többet nem szánok rá, mert ezt is biztosan ellopják. :((

De itthonra is készül pár, mert megtetszettek.


Fára évek óta nem költünk, van műfenyőnk. Esetleg akinek van rokonok közt, de ők épp idén nem használják, kölcsön adják nektek.


Dalokat énekelni, zenét hallgatni, szépen felöltözni nem kerül plusz pénzbe.


Tessék: már kész is a karácsony!

Étel, ajándék, karácsonyfa, hangulat.


Társasoztok egyet este, kártyáztok, főleg a gyerekekkel, ha vannak. A felnőttek ihatnak fűszeres, forró teát, halk beszélgetés, vagy hangos éneklés közepette.

Ha van egy kis szerencséd, téged hívnak meg vendégségbe. :)

2011. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha tisztul a kép, hogy milyen alapanyagot tudtál beszerezni, és felteszel ide egy kérdést, milyen különlegességet tudsz belőle olcsón készíteni, biztosan fogsz kapni legalább 20-25 olyan választ, amiből már könnyedén fogsz tudni válogatni. Hidd el, nemcsak te leszel az, akinek szolidabb lesz a vacsorája, mint szeretné. Lehet, hogy közülünk sokunknak már gyakorlata van a szinte semmiből extrát készíteni. Kérdezz bátran!
2011. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én is félek előre a karácsonytól az anyagiak miatt.Se jutalom,se normálisnak mondható fizink nem lesz,nehéz lesz,így nem tudok örülni sem az egésznek,ajándék nélkül pedig be sem lehet állítani sehova,kaját éppen megoldjuk,fát is,de a többi...
2011. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajándék nélkül be sem lehet állítani sehova...

Szomorú, ha az ember a saját rokonságához, családjához ajándék nélkül nem mehet. Akkor csinálj ajándékot: mikulás-csomaghoz való zacsit ha tudsz venni, abba rakj a legaljára egy szem almát, pár szem diót, hasonlókat. Ha veszel a boltban egy zacsi szemenként csomagolt cukorkát (mint pl. negró és hasonló) abból is néhány szemet. Máris van ajándék a kezedben, amit oda viszel.


De lehet az is megoldás, hogy nem készülsz, nem viszel senkinek semmit, csak megvárod, hogy a rokonságból ennek ellenére kinek fogsz az eszébe jutni, és ennek ellenére ki lesz az, aki mégiscsak meghív magához. Ez is egy mérce.

2011. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!