Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak nekem szánalmas, hogy...

Csak nekem szánalmas, hogy mindenhol azt sulykolják az emberbe mit vegyen karácsonyra a gyerekeinek/szeretteinek?

Figyelt kérdés

Pl ez a tegnapi RTL klub Hírek riport főműsoridőbe Bagos Alexa karácsony cimmel. Annyira álszent, semmitmondó, ótvar riportot még nem láttam. Ez után jönnek majd a VV-s emerek karácsonya? Attól , hogy az X-faktorba szerepel, miért kell ennyire megjátszani ezt az egészet? Szerintem a kutya nem kíváncsi Alexára.

[link]


2011. dec. 4. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
miért szánalmas?
2011. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
44%
Ha te ilyen embereket (vagy bármit, amit az RTL-ben mutatnak) követendő példának tartasz, veled van a baj. Én pl. pont leszarom, mit csinál karácsonykor VV Fasztudjaki. Amúgy meg úgysem tudjátok megállni, hogy ajéndékozzatok karácsonykor, mert mindenki csinálja, akkor meg minek nyavalyogsz?
2011. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Már bocs de ki mondta hogy ezt tartom követendőnek ?

HA ezt olvastad ki a kérdésemből + leírásomból ajánlom az újraolvasást+értelmezést. Üdv.

2011. dec. 4. 13:12
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Herótom van az úgy nevezett "karácsonytól"!!!


Miről szól manapság?

1. Kinek mit vegyek?

2. Hol vegyem meg?

3. Jó lesz-e az neki?

4. Én mit fogok kapni?

5. Hívjunk fel/meg olyan rokonokat, akiket egy évben csak karácsonykor, és mondjuk meg nekik, mennyire szeretjük őket...

6. Béküljünk ki mindenkivel, mert "ez a szeretet ünnepe"

7. Smúzolj olyan embereknek, akiknek a legkevésbé se bírod a pofájukat, mert hiszen "karácsony van"


Kell ez nekem? NEM!

Anyukám átjön, eszünk egy jót, mindenki ad valami apróságot a másiknak, és leülünk társasozni, és hülyére röhögjük magunkat.


Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

2011. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én már ott behaltam,mikor a riport elején mondja a műsorvezető,hogy:

"ismert ember"

2011. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem nem szánalmas.csak azt gondolom h hülyeség beletenni h ki kinek mit vesz.látja épp az az illető a tévében aztán már is tudja.meg annak az ismerőse látja aztán megmndja neki előre.
2011. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előttem levőnek igaza van:uccsó vagyok
2011. dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma 13:18 én azon haltam be amikor mondja csak úgy félválról a sminkes : ÉS mit veszel karácsonyra a gyerekeknek ?

Alexa: Jaj nem tudom de örülnék ha már megvettem volna.

Erre a riporter a háttérben: Traktort,kirakóst de lehet hogy egyiket se?


Ilyen mélyre megy a média, eszméletlen.

2011. dec. 4. 13:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem nézek tévét úgyhogy nincsenek ilyen problémáim.
2011. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Miért, mi a karácsony? 10-ből szerintem 7-8 nem tudja, mi az ünnep eredete.


De hát mit is várhatnánk attól a társadalomtól, aki Maunika són, Barátok köztön, VV-n nő fel?


Én úgy látom, azért van ez a nagy felhajtás, mert ajándékokkal akarjuk megvenni azt, amit lehetetlen: hogy a családdal együtt szeretetben eltöltsünk egy csendes, békés, meghitt ünnepet.

Aki már előre fél az ünneptől, ajándékok tömkelegével igyekszik megteremteni az ünnepi hangulatot. De belül utálja az egészet, mert a szívéből hiányzik az ünnepi hangulat. Hogy is tudna ünnepelni az ilyen ember? Hiszen utálja azokat, akikkel együtt "ünnepel".

Aztán meg versenyeznek, ki tud JOBB ajándékot adni. Csupa teljesítménykényszer az egész. Mert ez már rég nem a másik emberről szól, hanem rólunk. Hogy hogy tudunk MI megfelelni a karácsonyi dömping elvárásainak.


Hála Istennek, nekünk az is elég, ha együtt vagyunk, mert örülünk egymásnak, és elmondhatjuk, hogy a legnagyobb kincsünk az életben ez a család. Hiszen a családi békét, egymás szeretetét semmilyen bevásárlóközpontban sem lehet kapni. Pedig évezredek óta hiánycikk.

Aztán persze lesz ajándék is, de az csak másodlagos.


A karácsonytól semmi sem áll távolabb, mint az anyagiasság. Éppen fordítva: az adásról, a lemondásról, áldozathozatalról szól.

Mert mi az a karácsony? Jézus Krisztus, a Megváltó a földre jött, mindent feladott, ÉRTÜNK.

2011. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!