Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki hogyan mit csinál dec.24....

Apanacsi kérdése:

Ki hogyan mit csinál dec.24. én Ádám és Éva napján Hogyan készülödtök a karácsonyra mi lesz az ünnepi lakoma, rokonok meglesznek hívva vagy ti mentek rokonokhoz?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:

mi ketten vagyunk anyuval

nem hiszem h lesz nagy családi összeröffenés a tágabb családdal


fát díszítek, anyu főz, pihenünk, olvasunk, alszunk, eszünk:D


ennyi

2011. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ja halászlé és töltött káposzta biztos lesz


1.voltam

2011. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Remélem 24-ére már a sütikkel kész leszek, így "csak" a vacsora elkészítése marad, ami sült kacsa lesz, gyümölcsökkel és krumplival. Jönnek hozzánk anyósomék és anyukám. Összesen 6-an leszünk. Eszünk, ajándékozunk, kicsit együtt leszünk, aztán pihenünk.
2011. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
én nem megyek rokonokhoz és nem is hívtam meg senkit. ez a karácsonyi dolog engem hidegen hagy. egy nap a 365ből, ennyi... méghogy a szeretet ünnepe :)
2011. dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel szombatra esik,így hál istenek nem kell dolgozni menni.Délelőtt megcsináljuk a kajákat( halászlé,töltött káposzta,rántott hús,mákos beigli,pogácsa..stb) Majd hármasban elleszünk.(én,párom és a 19 éves fiam)

A fiúk talán játszanak (X.box),én tévézek,netezek.Lehet hogy közösen társasjátékozunk..Később filmet nézzünk majd..24-e a szűk családé.Így nem fogadok senkit,és mi sem megyünk sehová.25-én átjönnek az angol barátaink,és megkóstolják a magyar ételeket,sütiket.Rokonokkal,magyar barátokkal nem fogunk találkozni,csak skype-on keresztül,mert mi külföldön élünk..

2011. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én letöltök egy pronó filmet és azt fogom nézni.

Lehet kipolírozom a bohócot is párszor!

2011. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Délelőtt alszom, mert éjszakából jövök haza. Délután fát díszítek, halászlét eszünk, ajándékozás. Másnap főzök nagyobb ételadagot, jön a nagyapám ebédre. 26-án megyünk rokonokhoz, akkor ők látnak vendégül, remélem.
2011. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk így zajlik 24-e:

a párom reggel még a boltban megveszi, ami kimaradt, aztán a fiúk (fiam és a férjem) hozzáfognak a fenyőfa bűvöléshez.

Faragás,kalapálás,húzás-vonás, tekerés, csavarás..majd porszívózás...ez eltart délig. Addig én egy könnyű ebédet összedobok, és azt megesszük. A fiam felvonul a szobájába és a saját mini gyökeres fenyőfáját feldíszíti.Én megterítek szépen, ünnepiesen,a párom pedig hozzáfog a nagy fenyőfa díszítéséhez, én pedig a vacsora előkészítéséhez, majd segítek én is díszíteni.

Ha kész a fa, akkor a fiam elmegy az egyik mamáért, aki szenteste mindig nálunk van. Ha megjönnek, akkor gyertyagyújtás, ajándékosztás, vacsora. Aztán a mamát hazaviszi a fiam, és vége az estének.

Ez a menetrend volt eddig..ma a párom kiment dolgozni Ausztriába, nem lesz itthon karácsonykor, nem tudom most hogy lesz. Még nem volt ilyen karácsonyunk az elmúlt 30 évben. Ja, és az én neven Éva.

2011. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Éva, előre is boldog névnapot, hidd el, most is szép Karácsonyotok lesz!

Mi reggel ébredés után ágyban reggelizünk 17 hónapos fiammal és férjemmel, majd férjem lemegy a boltba a hiányzó dolgokért (mindig akad valami, ami utolsó nap jut eszembe :)) Addig én kicsit pakolászok, majd megfőzöm a halászlét, és szerintem a muffinokat is akkorra hagyom.

Dél körül leteszem aludni a picúrt, majd feldíszítjük a fát :) KÖzben karácsonyi filmeket nézek, már megnéztem mi lesz aznap a tv-ben.

HA felébredt a kicsi, hagyom, hadd gyönyörködjön a fában, felöltöztetem, elkészülünk és indulunk szüleimhez Szentestézni, négy körül átérünk, elmegyünk a nagymamámért, és öt körül jön a Jézuska / Angyalka. Ajándékozás után vacsorázunk, szokásos ünnepi lakoma, majd késő éjjelig ott vagyunk, játszunk, iszogatunk, sütizünk.


25. és 26. mindig rokonlátogatással telik, de élvezzük :))

2011. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk halászlé és hal biztos hogy lesz,és mi megyünk rokonokhoz.
2012. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!