Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért Jézus születéséhez és a...

Szabolcs1988 kérdése:

Miért Jézus születéséhez és a Karácsonyhoz kapcsolják a fenyőfákat?

Figyelt kérdés
Hisz az örökzöld fenyőfák imádata Krisztus ideje előtt is szokás volt. Ezek a fák számos kultúrában a hallhatatlanság jelképei voltak
2011. dec. 17. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


tenkjúwikii

2011. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert a vallás asszimilálta a szokást, hogy ezzel is több "pogányt" térítsenek a "jó" útra. Rengeteg ilyen szokás, népi kultúra, sőt, egyéb, pogány vallások eszméit, ünnepeit is átvette a kereszténység, (meg minden más vallás), beleszőve a saját szövetébe.
2011. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jimmy Jackson-nek

A likben amit küldtél van egz érdekes gondolat

"téli napfordulót december 25-én a Napisten születésnapjaként ünnepelték. A Kr.u. 4. században a kialakuló katolikus egyház e napra helyezte Jézus születésének évfordulóját is."

Ez azt bizonyítja, hogy nem ekkor született Jézus, hanem a katolikus egyház tette erre az időpontra Jézus születésének dátumát.

2011. dec. 17. 12:29
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elnézést az offért, azt hiszem már megkaptads a választ a kérdésre.

A wiki-s linkben tényleg igaz ez a mondat, és engem is foglalkoztat, bár nem pont ez, hanem a olvastad a Da Vinci -kódot? Ott ugyan ezt írják, és még sokminden mást erről a témáról. Csak úgy érdekességképpen..:D

2011. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy a legkülönbözőbb égöveken ünneplik Jézus születését, mégozzá igen eltérően minden szempontból, de ami a lakás díszítését illeti: van, ahol pl. színes virágfűzérek ékesítik az otthonokat... Kinek mije van...
2011. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
semmi alapja annak hogy Jézus karácsonykor született ez csupán egy pogány szokás nem Biblikus állítás.
2011. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Az írások szerint az istálló környékén, ahol Jézus született, pásztorok legeltették állataikat. Ugyan arrafelé nem esik a hó télen, de a legeltetés ott is csak tavasztól őszig zajlik mint nálunk. Télire ott is beviszik a juhokat az akolba. Úgyhogy Jézus biztosan nem télen született. A leg "pontosabb" dátum amit eddig olvastam "tudományos kutatásban" az valószínűsítette, hogy Jézus valamikor ie 6-ban született, május hónapban.
2011. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

12-18 21:40-kor válaszolónak!

Érekes amit irtál. Én ugy tudom, hogy az időszámitást Krisztus születésével kezdődik. Sok forrásanyag utal az időre úgy, hogy Krisztus előtti Kr.e, vagy Krisztus utánni Kr.u idő.

Az egyik dolog ami számomra meglepő, hogy azt irtad hogy i.e 6-ban született Jézus, de Jézustól van időszámitásunk után. Tehát igy semmiképp nem születhetett hamarabb. A másik meglepő dolog számomra, hogy májusban született Jézus. A biblia leirja hogy 33 és fél éves volt mikor meghalt. Ez pedig tavaszi időszak volt ( Húsvét ünnepe). Tehát ha visszaszámolunk fél évet, márciustól vagy áprilistól, mert ugye ekkor ölték meg Őt. Igy semmi képpen nem helytálló a májusi hónap, hanem inkább október végére vagy november elejére tehető születési dátuma. Érdemes ezen elgondolkodni!!!

2011. dec. 23. 09:05
 9/15 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy utólag rosszul számolták vissza, hogy mikor született, s azt az évet nevezték el Kr u 1-nek.


Itt olvashatsz róla egy kicsit, bár ez nem teljes, az üstökösről nem is ír, de hirtelen ezt találtam:

[link]

2011. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Itt egy hosszabb (nem olvastam végig...)

[link]

2011. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!