Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Télapó is van meg Mikulás is,...

Télapó is van meg Mikulás is, vagy ugyanaz a kettő?

Figyelt kérdés
ezen vitatkoztam apámmal hogy szerintem a Télapó (Santa Claus) december 24.én jön és ő hozza az ajándékot és külön van a Mikulás is december 6.-án, Ő viszont azt állítja hogy a Télapó meg a Mikulás egy és ugyanaz, és a Jézuska hozza az ajándékot, míg szerintem a Télapó hozza.
2011. dec. 22. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
a télapó az amerikaiakhoz jön 24.én és ő rakja bele a zokniba az ajándékot. a mikulás az meg a magyarokhoz jön és ő meg a csizmába rakja 6.án. (nem csak az amerikaiakhoz jön a télapó és nem csak a magyarokhoz de így könyebb volt elmagyarázni.)
2011. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Wikipédia szerint egy és ugyanaz:

[link]


Az ajándékot valóban a Jézuska hozza. :-) Legalábbis nekünk ezt mondták kiskorunkban.

2011. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

amerikaiaknál divat a télapó hogy karácsonykor ajándékot hoz, magyaroknak semmiköze télaponak a karácsonyhoz

magyaroknál jézuska van

mikulás meg ugye szent miklóshoz kapcsolható, miklós névnap dec 6-án van

2011. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elözö vagyok

és igen létezik a télapo aki lappföldön él Joulupukki-nak hívják (nem rég budapesten is volt ha jól tudom) de természetesen nem mese szerint kell elgondolni hogy replülő rénszarvasokkal szállítja az ajándékot

2011. dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Mikulás valójában Szent Miklós, aki december 5-én jön. A neve viszont szlovák eredetű, és a szocializmusban megváltoztatták Télapóra, az orosz Ded Maroz mintájára. (Ami Télapót jelent).


Viszont a december 24-én éjjel érkező, kéményen át csusszanó, lappföldi férfiú is "Télapó". Érdekes, hogy angol nyelvterületen ugyanúgy Mikulás - Santa (Szent) Claus (Nicolaus, Miklós) - a neve.


Azt, hogy a Jézuska miért hoz ajándékot, a mai napig nem értem, hiszen pont neki vittek mirhát meg tömjént, ő nem vitt senkinek semmit. Mármint tárgyat nem. Van, ahol az angyalka hozza az ajándékot, ezt már jobban értem.


Ja, és a december 5-én érkező Mikulás vagy Télapó az Szent Miklós püspök, míg az, amelyik december 24-én jön vagy megy, az igazi Tél Apó. A tél ura. Ő lakik az Északi-sarkon, az ő segítői a manók. A másikhoz krampuszok járnak segíteni.


Remélem, nem zavartalak bele túlságosan.

2011. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Rajz tanárunk azt mondja, hogy nem létezik Télapó az csak "elhanyagolódott" szócska, amely a Mikulást jelenti, csak a magyarok valamiért télapónak mondják... mármint van az oroszoknál azt hiszem Télapó, de annak van valamilyen egyéb története is azt hiszem...mindegy... kérdésedre a válasz a magyaroknál mind2 ugyan az, de a Mikulás a hivatalosabb és illendőbb :) ÉS IGEN!!! TÉNYLEG A JÉZUSKA JÖN 24.ÉN :) habár jobb lenne ha nem azért jönne, hogy drága ajándékokat adjon. :/
2012. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!