Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A zsidók egyáltalán nem...

A zsidók egyáltalán nem karácsonyoznak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mindenki, aki zsidó, kivétel nélkül annyira komolyan veszi a származását-vallását, hogy karácsonyt nem, csak hanukát ünnepel? Csak kérdezem, mert nem tudom, nincsenek zsidó ismerőseim.
2011. dec. 24. 13:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
egyáltalán nem feltétlenül. Vannak, akik tartják valamilyen szinten az identitásukat, de karácsonyoznak, értelemszerűen nem Jézuskával, meg nem énekelgetnek mennyből az angyalt hozzá, de fával, ajándékkal. Bár ők általában hanukkát se ünnepelnek, legalábbis én még olyannal nem találkoztam, ahol annyira komolyan vették volna a zsidó hagyományok ápolását, hogy hanukáztak is, de mellette meg karácsonyoztak is volna.
2011. dec. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondolom, akkor az is kérdés, hogy az illetők ortodox-vallásos zsidók, vagy csak pusztán a származásukat tekintve azok.
2011. dec. 24. 14:19
 3/13 anonim válasza:

Egy vallásosnál családnál (legyen ortodox vagy neológ vagy bármi) nem lesz karácsonyfa meg társai, mert ott tartják a zsidó hagyományokat, szokásokat, a karácsony meg nem az.

Itt a nem vallásos, de valamilyen szinten zsidó identitással rendelkezőkről van szó. Náluk van akik tartanak, jellemzően ők azok, akiknél annyira azért nem erős a zsidó identitás, akiknél meg erősebb, ott általában nincs karácsony legalábbis tendencia szinten ez mindenképp elmondható).

2011. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ugyanez a szitu a disznóhúsevéssel, illetve nem evéssel kapcsolatban. :)
2011. dec. 24. 16:50
 5/13 anonim válasza:
ja.
2011. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Kérdezem töled: te hanukázol? ünnepled a kínai újévet? vagy más vallások, országok szokásit csinálod?


Gondolom nem. Miért nem? mert nem ismered, mert nem ezt tanították neked.


a zsidok, muszlimok és még ezer más vallásu nép nem ünnepli a karácsonyt ahogy mi nem ünnepeljük az ö szokásaikat.


eszel szárított csirkelábat? pedig egy hagyományos étel kínában. eszel kutyahúst?


hogy kipróbálnád? mindenki kipróbál mást, de nem lesz szokásod, ünneped egy egy dolog.


még egy kérdés: minden barátod ugyan olyan módon ünnepel karácsonykor? pl a jozska barátodéknál halászlé van nálatok rántott hal, a katiéknál meg rántott hús szenteste. de érdekes, nem adják fel a szokásaikat mindenki a sajátjának él.

keresztény országokban is telejsen más a karácsony. pl az ortodox katolikusok (oroszország) jan 6-án van karácsony. nálunk szenteste a jézuska jön, angol országokban 25-én reggel a télapó. vagy is még a valláson belül is ezer féle változata van a karácsonynak.

pl délamarikai országokban (akik erös katolikusok általában), karácsony egy buli, ahol éjfélig mindenki az utcán ünnepel.

2011. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
# 6: Ha valaki letelepedik egy országban, ha ő maga még nem is, de a fia már átszocializálódhat az ünnepek szempontjából. Erre jó példa Hollandia, ahol élek. Amúgy nem eszem csirkelábat, mert nem szeretem, kínálták már. (Kínai étteremben dolgozom.) :) :D
2011. dec. 29. 13:33
 8/13 anonim ***** válasza:

nem feltélten szokik valaki át a másik ország szokásaira.


ha hollandiában élsz akkor gondolom rengeteg muszlim él a közeledben és tudod hogy ök sem karácsonyoznak.


én németországban élek és itt sem karácsonyoznak a muszlimek, vagy más vallásuak. de imsrek sok amerikában- angliában élö családot akik szenteste karácsonyoznak.

akik általában átszoknak azok akiknek a párjuk az adott ország/vallás lakosa. mint pl a férjem, így mi nem halat, hanem virslit eszünk karácsonykor, de mikor anyukáméknál vagyunk akkor halat eszünk.

2011. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Figyu, a kérdésem kimondottan a zsidókra vonatkozott. Vagyis ha valaki akárcsak félzsidó, az már nem is karácsonyozik? Közben eszembe jutott, régen volt egy zsidó haverom, de nem hiszem, hogy ő nem ünnepelte volna a karácsonyt. És közben más forrásokból választ kaptam, hogy ha valaki pusztán a származása alapján zsidó (tehát semmi vallás), akkor az Karácsonyt ünnepel, mint mindenki más.

Az világos, hogy az afrikai és távol-keleti népeknek más az ünnepi rendszerük.

2011. dec. 29. 13:44
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy fura ez a karácsonyi virsli dolog, én azt Szilveszterkor eszem. :)
2011. dec. 29. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!