Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsony - parácsony?

Karácsony - parácsony?

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege, hogy sok emberrel találkoztam aki rühelli a karácsonyt, mert rengeteget kell költeni, az igazi értelme elsikkadt,és egy kereskedelmi cirkusz az egész, nem ünnep. De olyan ember is sok van, aki még szerencsére önmagáért szereti a karácsonyt, nem az ajándékok miatt. Arra volnék hát kíváncsi, ti szeretitek-e a karácsonyt, a hangulatot, hordoz-e különleges jelentést számotokra, vagy úgy álltok hozzá, hogy "na még ez is"?

#karácsony #parácsony
2012. nov. 23. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a karácsonyt, és az ünnepi hangulatot is. Jó, az kicsit túlzás, hogy már november közepén kirakják a Tescóba, hogy Boldog Karácsonyt, meg ilyenek. De ettől függetlenül szeretem azt, ha elmegyünk megvenni az ajándékokat, megsütjük/megfőzzük itthon a kaját, és feldíszítjük a fenyőfát. Szinte mindig van itthon vita, de azon a pár napon nincs. Bár ez nem mindig van így....
2012. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, de már nem annyira, mint mikor még élt a Szerelmem és az Anyám, és együtt töltöttük az ünnepet.
2012. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
hát... Nem igazán szeretem. Ma volt a híres black Friday... Nem vagyok vallásos, nem szeretek ajándékokat venni. Nem szeretem,hogy október közepétől karácsonyi zenéket kell hallgatnom a teszkóban.
2012. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Én imádom a karácsonyt.

Örülök hogy van,mert valahogy átszellemülök ilyenkor. Sokat pihenek,olvasok,sok idő jut önmagamra és a családtagjaimra.

Szeretem a gyönyörű fényeket az illatokat ,a karácsonyi hangulatot és a szép karácsonyi történeteket.

Évek óta nem kapok ajándékot,így biztos hogy nem az ajándékok miatt szeretem ;)

2012. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A karácsony előtti, karácsonyi hangulatot nagyon szeretem. De magát a karácsonyt nem.

Amellet, hogy el anyagiasodott, még sok a veszekedés is ilyenkor. Mert ugye a barátokat meg lehet válogatni, a rokonokat meg nem. Olyankor össze jön a család és beszélgetnek, előbb-utóbb pedig valamin összevesznek, miután már minden nyugis témát kiveséztek.

Tudom hogy hülye vagyok, de a mindenszenteket sokkal jobbanmszeretem. Akkor még soha nem volt veszekedés, vagy sértődés az ajándékok miatt. Mindenki hozza a kis csokrát/koszorúját, mécsesét és emlékezünk a hozzátartozókról.

Sokkal nyugisabb. Ott nem akar senki sem felvágni.

Az idei 24. 25. 26.-tól már előre rettegek.

2012. nov. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Imádom :)

Kaja,pihi,együttlét,tv-zés...kell más? :)

2012. nov. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem szoktam ajándékokat vásárolni, és így rohangálni sem az üzletekben az utolsó pillanatokig, így nekem egyáltalán nem parás. Meg én se várok el senkitől meglepetéseket, nekem csupán békesség kell, fenyőillat, díszkivilágítás, ünnepi teríték és ételek, meg rokonlátogatások.
2012. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem jövünk össze semmilyen "haszontalan" rokonnal karácsony ürügyén sem, akikkel egész évben nem tartjuk a kapcsolatot. Nem rontjuk el velük az ünnepet, nem futunk felesleges köröket jópofizásokkal, megjátszásokkal.
2012. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól írta az utolsó. Én imádom a karácsonyt, de pár éve rohangálásból áll az egész. Egyik rokontól a másikig. Idén kitaláltuk a Párommal, hogy ezt kihagyjuk és nem érdekel minket, hogy ki sértődik meg. Ez a mi életünk, a mi karácsonyunk és azt csinálunk, amit mi szeretnénk. Tehát szenteste kettesben leszünk, aztán 25-ét, 26-át beosztjuk a szüleink, testvéreink között. Egyedül a nagymamámat fogom meglátogatni, de semmi unokatesó vagy még távolabbi rokonok. Ha valaki nagyon szeretne látni, az látogasson meg.
2012. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!