Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti általában karácsonykor mit...

Ti általában karácsonykor mit szoktatok csinálni a családdal?

Figyelt kérdés

2012. dec. 2. 14:35
 1/7 ANITA525 válasza:
általában beülünk a szobába karácsonyi dalokat hallgatunk és közben társasozunk vagy nagyokat beszélgetünk a fa alatt közben karácsonyi finomságokat eszünk és jókat nevetünk.
2012. dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk általában már karácsony előtt veszekedés van h ki mit főzzön, süssön, vásároljon stb. így mire elérkezik a karácsony már mindenki felfokozott idegállapotba kerül, majd nagy dacosan feldíszítjük a karácsonyfát aztán eljönnek este apu szülei, amitől anyu még jobban kiakad, végül nagy mézes-mázosan átadjuk az ajándékokat, vacsorázunk, majd elmennek a nagyszülők aztán mindenki elvonul a szobájába tévézni, gépezni stb. nálunk ez megy egész karácsonykor...

ezek után asszem nem lepődik meg senki ha kijelentem h én utálom a karácsonyt...

2012. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha apa kimegy dolgozni, akkor ugyan azt, mint másnap, amikor egy unalmas ünnepnap van: semmit. Fetrengek a tévé előtt. Ha itthon van vagy korábban jön haza akkor még délelőtt kirángat az ágyból, hogy csináljuk meg a karácsonyfát. Utálom, mert allergiás vagyok a fenyőkre, és állandóan tüsszögök, ő meg műfáról hallani se akar. -.- Tavaly még a nyelvem is elkezdett bedagadni(érdekes. creepy). Anyunál műfenyőnk van, most idén nála leszek karácsonykor(évente "cserélgetnek" ilyenkor 24-én), ő szokott főzni is. Aztán ajándékok, üvöltözés és az elmaradhatatlan mindenki arcába belevágjuk a hibáit, felhánytorgatjuk, hogy ki milyen sz*r ember, mert nem vett ajándékot a másiknak etc. Apunál semmi ilyen nincs. Ő Star Trek-et néz én meg fetrengek. :D

Gyűlölöm a karácsonyt. :D

2012. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát anya egész nap süt- főz a tesóm meg én is szoktunk segíteni, de ő akkor csak ordibál, de akkor is ha nem segítünk, szóval tiszta ideg már úgy 5 körül megyünk puzzle-zni a tesómmal (már eléggé unom) aztán pár óra múlva esti közös vacsora anya tesóival anyuval és nővéremmel (apa már nem lakik itt) és ajándékbontás felpróbálni a ruhákat, mert mindig ruhákat kapunk, elmondják milyen jól áll nekünk aztán (amúgy vacsora közben megy a reszkessetek betörők -.-) mindenki megy a szobájába és tvzik gépezik...

szóval minden évben ugyan olyan unalmas.

2012. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Karácsonyunk úgy néz ki, hogy 24-én a család nagy része nálunk tartózkodik. Ez alatt a nagy rész alatt kb. 10-15-20 főt értek, mivel mindig váltakozik, hogy kitől távolodik el a család, ki kerül hozzánk igazán közel. Na szóval úgy néz ki, hogy reggeltől délutánig apa-anya süt,főz néha besegítek én is. Sütés, főzés közben végig amerikai, angol karácsonyi dalok mennek. Én általában délelőtt megnézek filmet, ami akad a TV-ben. Kimegyek szétnézni mi folyik kint, néha eljönnek nagybátyámék rákérdezni, hogy mit főzzenek, mert ő profi szakács. Aztán délután általában anyáék csomagolják az ajándékokat, akárcsak én. Ez sokszor közös, mert nem nagyon tudok csomagolni. Aztán délután 5-6 körül jönnek a vacsora vendégek, addigra kész az összes fogás. Előétel, leves, főétel, desszert. Mindből vagy 3 féle. Az asztalhoz együtt ülünk le, közben karácsonyi dalok mennek, beszélgetünk, nevetgélünk. A vacsora után egy kis szabad program, cigaretta, beszélgetés, szétnézés a lakásba, mert elég nagy házunk van, 2 emeletes. És 9 óra környékén anyukám bejelenti megjött a Jézuska, és átadjuk az ajándékokat. Aztán miután elmennek a vendégek, mi még beszélgetünk tesómmal, anyáékkal lent, meg tv-zünk.

Másnap mamihoz megyünk ebédre, harmadnap pedig papához vacsorára.

2012. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát 24-én anyám már elkezdi előkészíteni a halat mire felébredek,tv-zek,vagy ha nagybátyámék akik pár utcára laknak még nem vásároltak be,átmegyek addig vigyázni a gyerekekre(Hállelujáh idén már nem kell pelenkáznom :D ) majd d.u. otthon elkezdem felállítani a műfenyőt,mivel nagy ezért ez pár órát is eltart,majd fel is díszítem.Ezzel estére kész is leszek,aztán eszek amíg csak bírok közben tv-zek,ajándékozás majd utána is tv reggelig a villogó fa mellet :)
2012. dec. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24.-én reggelre a sütik már kész szoktak lenni, "csak" a főzni valók maradnak, így a nap úgy délután 2-3-ig a főzésről szól, anyu és apu közösen főznek. Közben szokott megérkezni a bátyám (már nem velünk lakik), akkor ő és apu elszórakoznak a fa fatalpba állításával. Behozzák a fát, amit én és a bátyám szoktunk feldíszíteni. Ez idén nem így lesz, mert a bátyám és a szüleink úgy összevesztek, hogy már több, mint fél éve szóba sem állnak, ezért idén karácsonykor csak hárman leszünk. Amíg a szüleim főznek, addig én a fa díszítése mellett szoktam a házat is díszíteni-ünnepi asztal megterítése, kicsi rendrakás, gyertyákat lerakni. Ha ennek vége, akkor mindenki szépen kiöltözik, amit nem igazán értek, mert nem megyünk sehova, nem jön senki, de anyuék szerint nem illik a fa mellé melegítőben állni. Aztán anyu szól, hogy "megjött a Jézuska", kibontjuk az ajándékokat, már mindenki tudja előre, hogy mi lesz a csomagolás alatt. Megkezdődik az ünnepi vacsora, beszélgetés. Utána visszamegyünk a nappaliba, közösen filmet nézünk, beszélgetünk, sütizünk, stb, majd mindenki megy aludni. A karácsonyt követő napokon rokon és barátlátogatásra szoktunk menni.
2012. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!