Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mindenki (vagy csak én)...

Mindenki (vagy csak én) megvette a rokonoknak, ismerősöknek az ajándékokat?

Figyelt kérdés

Én már elég hamar megvettem nekik. Anyukám, Párom, anyós, nagymama, egyéb rokonok(2 van). 10.000 Ft volt összesen az öszes ajándék.

Többnyire apróságok, pár száz ft-os dolgokról van szó.

Van amit én készítettem: mézes befőtt aszalt gyümölcsökkel, meg a csomagoláson gondolkozom, hogy kisebb méretű kartondobozokat beburkolok szép karácsonyi papírral és máris ízléses csomagolásban kapják az ajándékokat :)


2012. dec. 5. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi tesómmal a szülőknek már igen, mi egymás közt egy táblacsokit adunk, így az nem sürgős. Párom jelenleg nincs, Karácsonyra már lehet összejövünk, de szerintem max egy apróságot veszek neki, amit kettesben eltudunk fogyasztani. Nagymamák családilag vannak megajándékozva, őket anyáék intézik, van két unokatesó, még nekik kell venni. de jelenleg nem sok időm van rá a suli miatt, de jövhéten már tervezem én is a megvételezést:)


21/L

2012. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még nem, én fura módon imádom ezt utolsó pillanatban intézni. Valamikor 24-én délelőtt rohanom végig a boltokat. Hihetetlen karácsony hangulatom lesz ettől, de komolyan.
2012. dec. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
én is általában 22-én veszem meg minden ajándékot :)
2012. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mi csak a gyerekeknek veszünk ajándékot a családban. A karácsony nem erről szól. Felesleges pénzkidobás.
2012. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szintén egy nappal előtte rohanom végig egész Budapestet. Nem azt jelenti, hogy nem gondolkozok rajtuk, mert mindennap jár a karácsonyi ajándékokon az eszem, pusztán sokkal hangulatosabb egy nap elvenni és megvenni mindent, mert átjár a karácsonyi hangulat, a sok vásárlótól, zenéktől, fényektől...
2012. dec. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is mindenkinek megvettem összvissz 50 ezer ft volt,úgy mint tavaly is,nyár óta gyűjtöttem a pénzt.

Nagyon örülök hogy mindenkinek sikerült személyreszóló ajándékot venni,aminek tudom hogy nagyon fognak örülni:)

Számomra ez nem pénzkidobás..

2012. dec. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Számomra sem pénz kidobás. Én is igyekszem(minden évben eddig az én ajándékaimnak örültek a legjobban elmondásuk szerint:)), nagyon fontos, hogy használható, praktikus dolgot és ne porfogót adjak nekik.

Az ajándék nem attól lesz értékes, hogy több 10ezret költöttél rá.. :)

Máskülönben én nagyon boldog vagyok, ha ezzel IS örömet okozok másnak.

Akik kereső képesek(sajnos most nincs állásom), azok általában drágább ajándékokat adnak, de előre megbeszélt, lealapozott dolgok ezek. Pl: fazék, jénai, szőnyeg.

Mivel a család "csak úgy" nem teheti meg, hogy ilyeneket vegyen hétköznap, így karácsonyra kérik és így segítenek egymáson. Egy év alatt összejön a pénz.


Egyébként úgy vagyok vele, hogy a karácsonyi hangulat ne az ajándék vásárlásakor jöjjön meg..

Amikor a szekrényből előveszem a 2 héttel ezelőtt megvásárolt ajándékot és szépen, gondosan, gusztusosan becsomagolom és közben arra gondolok, hogy ennek mennyire fog örülni... szerintem ez jobb érzés :).

Egyébként meg csak kapkodás, meg felfordulás lenne... itthon mindenki nyugodt, kimért, precíz, nem szokásunk mindent az utolsó pillanatra hagyni. 22-23-24 már a készülődésről a sütéstről, főzésről szól... ilyenkor az ember ne a boltba menjen, hanem az otthonát tegye rendbe ha nem tette meg... és gondoskodjon arról, hogy minden alapanyag készen meglegyen a karácsonyi ebédhez.

2012. dec. 6. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi az utóbbi években a karácsony előtt lévő héten megvettünk majdnem mindent,de én is szeretek az utolsó órákban megvenni ezt-azt,mert nekem is hozzá tesz a hangulathoz :)
2012. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!