Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Közös karácsony a párommal,...

Közös karácsony a párommal, hogyan oldjuk meg hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Idén lesz a párommal az a karácsony amit együtt szeretnénk tölteni. A tavalyi karácsonyunkat nem töltöttük együtt mert akkor még friss volt a kapcsolatunk. Most vagyunk együtt kicsivel több mint 1 éve, és szeretnénk együtt is tölteni az ünnepeket. Nem élünk együtt még, de azt is szeretnénk majd idővel.

A barátom szülei ragaszkodnak ahhoz hogy a szentestét a párom otthon töltse ami érthető, de tőlem is elvárják hogy legyek ott mert családtagnak tekintenek, az én szüleim is ragaszkodnak ahhoz hogy náluk legyünk szenteste páromat is várják szintén, de hozzám ragaszkodnak. Mi meg együtt szeretnénk lenni, és azt sem akarjuk hogy sértődés legyen belőle.

Külön nem szeretnénk lenni 24-én mert tuti mindenki megsértődne, az én szüleim azért mert nincs ott a barátom, a barátom szülei meg ezért szinte, ha pedig nálunk lennénk mindketten akkor a párom szülei sértődnének nagyon meg aztán fordítva.

Azt már megbeszéltük hogy 25-én és 26-án kinél leszünk majd, ezzel nincs is gond, megvan beszélve, az rendben van csak a szentestével vagyunk bajban.

Már azt is megbeszéltük hogy 24-én délben nálunk ebédelünk a párommal mert nálunk akkor van ünnepi ebéd, a barátoméknál meg este és akkor odamennénk ott aludnánk és 25-én pedig vissza a szüleimhez egész napra. Csak itt ott van az a verzió hogy ha nálunk jól bekajálunk és autóval fél órát utazunk a páromékhoz akkor ott már nem férne belénk semmi és abból lenne sértődés.

Tehát nem tudjuk mi lenne a konkrét megoldás hogy mindenkinek jó, legyen és ne legyen ebből sértődés, meg lelkiismeret furdalás sem.

ötleteket szeretnék kérni tőletek, ezért írtam ilyen hosszan, elnézést.



2012. dec. 7. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"24-én délben nálunk ebédelünk a párommal mert nálunk akkor van ünnepi ebéd, a barátoméknál meg este és akkor odamennénk"

Hát ez a megoldás!

Nem eszitek tele magatokat délben, este is szépen lakomáztok, és mindenki elégedett lesz.

2012. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy lenne a legjobb, ahogy írtad is. Ünnepi ebéd nálatok, majd vacsora náluk. Ne zabáljátok magatokat degeszre. Azt a szüleid is megérthetik, ha mindenből egy kicsit kevesebbet esztek, mert még vacsorázni is kell. Vacsoránál nem jönne ki jól, ha semmit nem ennétek. Ez megérthető. Ha máshogy csinálnátok, akkor szerintem valamelyik oldalról biztos sértődés lenne a vége.
2012. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi amikor még nem éltünk együtt a 24.-ét mindenki a saját családjával töltötte! Utána voltunk együtt 25.-én vagy 26.-án... De amúgy leírtad te magad a megoldást. :)
2012. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi nekünk meg már az első perctől kezdve egyértelmű volt hogy a karácsony az közös. Mindegy hogy kinél de együtt. Ha fél óra az út az nem sok Itt is ott lesztek és kész. Ne csinálj belőle ekkora ügyet. Akihez később mentek szenteste annál ott aludtok.
2012. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Egyet ertek az elso hozzaszoloval...
2012. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van köszönöm szépen! Talán megtudjuk oldani úgy hogy nem esszük magunkat halálra, és remélem így mindkét családnak jó lesz hogy a szüleimnél el leszünk 2-3 órát az estét meg a pároméknál töltjük és ott is alszunk, remélem ez így befog jönni, mert ettől is tartok hogy ebből is csak a gond lenne. De köszönöm szépen megy mindenkinek a zöld kéz!
2012. dec. 7. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!