Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok, hogy szokott lenni a...

Nálatok, hogy szokott lenni a karácsony?

Figyelt kérdés
Mit esztek, hogy díszítitek ki a fát hányan vagytok, milyen a folyamat?
2012. dec. 12. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

24.-én délután, mikor már kezd sötétedni elkezdjük díszíteni a fát a családdal. :) Kisebb koromban együtt diszítettük hárman, mára már csak apukámmal szoktam, amíg anyukám főz. Ő had haladjon azzal :)

Este általában halászlé és rántott hal, utána bejgli, de általában édesanyám sok mindent csinál ilyenkor. De ez az alap, aminek mindig 'kell' lenni, mert édesapám nagy hal rajongó.. :D


Bár Én már külön élek, de egyedül, ezért ilyenkor mindig átmegyek és a december 24-25 napokat együtt töltjük, december 26.-án pedig a nagyszülőknél vagyunk látogatóba.

2012. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A párommal ketten élünk. Délelőtt díszítjük a fát 24.-én, én utána főzök illetve sütök.


Idén húslevest készítek kacsából illetve tyúkból, sok friss zöldséggel és cérnatésztával.


Utána lesz aszalt szilvával töltött rántott csirkemell, mazsolás rizs vagy sült krumpli vagy petrezselymes krumpli, rántott hal, dinsztelt mézes-almás lilakáposzta és tartármártás. Vettünk almás kölyökpezsgőt mellé, hogy jobban csússzon a kaja... :) Sütni csak burgonyás-túrós pogácsát fogok, mert a rokonlátogatás során kapunk majd mindenhonnan édeset.


Enni sötétedés után szoktunk gyertyafényben. Idén ajándékozás nem lesz, de ha lenne akkor az-az étkezés után történne meg. Kb ennyi a folyamat. 26.-án pedig megyünk mindenfele látogatóba.

2012. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó sokat sütök-főztök, a végére jól elfáradhattok.Boldog karácsonyt nektek!várom a többi választ!
2012. dec. 12. 13:14
 4/16 anonim ***** válasza:
Neked is boldog karácsonyt! :)
2012. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 12. 13:31
 6/16 anonim ***** válasza:
Én a szüleimmel és a testvéreimmel töltöm a karácsonyt. 24-én nap közben feldíszítjük a fát, karácsonyi zenét hallgatunk, sütünk-főzünk. Általában halászlé és rántott hal szokott lenni az ünnepi menü. Meg persze sok süti, bejgli többek között. Délután elmegyünk a templomba, majd otthon megvacsorázunk és jön az ajándékozás. 25-én és 26-án is ünnepi ebédet eszünk, s ekkor szoktak rokonok jönni hozzánk.
2012. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

mi 23-án töltjük együtt a "szentestét" a párommal,ilyenkor délután főzöcskézek,addig ő felállítja a fát,utána eszünk,aztán ajándékozunk. Utána összebújunk,filmezünk,pezsgőzünk,romantikázunk:)

24.-én reggel összepakolunk,aztán megyünk külön-külön a szüleinkhez,nálunk mostohaanyám főz,addig apámmal meg mostohatesóimmal felállítjuk és feldíszitjük a fát,aztán vacsizunk,ajándékozunk,beszélgetünk késő estig.

25.-én este találkozok párommal,26-án meg nagyszülőkhöz megyünk.

2012. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT,BOLDOG KARÁCSONYT!VÁROM A TÖBBIT!
2012. dec. 12. 14:18
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

nálunk kisgyerek van 4 éves és amióta megvan azóta 23án éjjel díszítünk fát és 24 én reggelre jön a jézuska.így nyer egy napot és nem kell egyvalakinek napközben a hatalmas fával szenvedni:-)

reggel korán ajándékbontás, bár a gyerek nem türelmetlen mert tavaly felébredt -ilyenkor a hálóban alszik hogy ne zavarjuk a jézuskát- még vagy fél órát beszélgettünk a hálóban és utána közölte hogy anya most már azért meg kéne nézni mit hozott a jézuska:-) ezután pizsiben bezuhan a fa alá és eltölt ott egy "kis" időt. általában kap valami nagyot ami nincs becsomagolva, és több kicsit amivel küzdehet a csomagolással meg találgathat.

ebéd nálunk, vacsi anyuméknál, és ott a szomszédban ide-oda ez már hagyomány 30 éve.

másnap anyuéknál ebéd, este dédi nagyszülők

27én keresztanyumék jönnek-mi megyünk, 28án unokatesók 29-vagy 30 meg gyerek keresztmami ide vagy oda egyik éven így másikon úgy.

hát nagyjából ennyi:-)

2012. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!Nálunk is így volt amikor gyerek voltam.

Boldog karácsonyt!

2012. dec. 12. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!