Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor van tulajdonképpen...

Mikor van tulajdonképpen karácsony?

Figyelt kérdés
Ugye ott van Szenteste 24-én, de sokan mégis azt tekintik a karácsony első napjának. Akkor mégis hogy jön ide a 25-e, pláne a 26-a. Azoknak a napoknak milyen jelentése, jelentősége van? És mitől lett a szeretet ünnepe?
2012. dec. 13. 09:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
2012. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
25-én van karácsony, 24-én van szenteste. de az nem karácsony. amúgy Jézus születésének ünnepe, nem a szereteté.
2012. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mitől lett szeretet ünnepe? Miért hívják így? Ha nem karácsony, akkor miért akkor állítjuk a karácsonyfát?
2012. dec. 13. 10:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Karácsonykor Jézus születését ünnepeljük. Egyfelől lehet a szeretet ünnepének nevezni, mert Isten szeretetéből adta nekünk Jézust, mint ajándékot (ezért is ajándékozzuk meg egymást), és ezért mi is kinyilvánítjuk egymás iránt a szeretetünket. Ugyanakkor ha csak a mi szeretetünkről szól az ünnep, és nem Isten szeretetéről, akkor ez nem az eredeti ünnep megvalósulása. Hogy ez hogy alakult így? Volt idő, amikor nem volt divatos Istenről meg Jézusról beszélni, ezért Isten szeretetének ünnepéből maradt a szeretet ünnepe.

2. Maguk a napok, nem tudom, hogy hogy alakultak így. Szerintem eredetileg lehetett 25, aztán hogy tovább lehessen pihenni, lett 26, és hogy mégis legyen egy előestéje, lett 24. De ez a 2. pontom csak tipp, az első biztos info.

2012. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=QDzCsRB28bc :)


Amúgy a karácsony mint szeretet ünnepe már a vallás elhomályosodása mellett önálló életre kelt, hisz jelentőségét már nagyon kevesen tudják, lásd pl kérdező. Csak a féktelen költekezés, a ki ad nagyobb, drágább ajándékot versenyé lett a legfőbb szerep.

24. mint karácsony előeste a vallás szerint nincs, de végül is mint minden napnak, így 25.-ének is van előestéje. Ez puszta dátum játék. 5.-e este van a mikulás előestéje is pl. 25.-e a karácsony és pont. 26.-a meg ráadás.Tehát az előttem szólóval teljesen egyetértek.

2012. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én tudom a jelentőségét, de én a pogány jelentőségeivel foglalkozom, lévén, hogy nem vagyok keresztény. Csak ezt a szeretet ünnepe kifejezést nem értem. Honnan jött? Azért, mert adakozunk? (Nem a költekezésre gondolok.)
2012. dec. 13. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Jézus szeretetére utal. Hiszen Jézussal meg lettünk ajándékozva, s neki is azonnal ajándékkal kedveskedtek. Ez eddig egyértelmű. Hogy aztán egymást miért ajándékozzuk, annak sokféle oka lehet.
2012. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
39%

"..én a pogány jelentőségeivel foglalkozom, lévén, hogy nem vagyok keresztény. Csak ezt a szeretet ünnepe kifejezést nem értem.."


Ha nem vagy keresztény minek ünnepeled Jézus születését?

Ne tarts karácsonyt és máris a "szeretet ünnepe" kérdésed értelmét veszti..

Üdv!HH.

2016. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem ünneplem Jézus születését, a karácsonyt ünneplem. A faállítást meg a többit. Ha keresztény vagy, ne állíts fát és nem vegyél Húsvétkor csokitojást sem, mert azok pogány dolgok!
2016. márc. 23. 16:05
 10/11 Kutyus70 válasza:

A Karácsony azért a Szeretet Ünnepe mert Jézus maga a Szeretet. Éppen olvastam, hogy sokan vitatják Jézus születésének pontos dátumát, oly annyira hogy vannak történészek akik egyenesen nyárra teszik Jézus születését. Valahol nem csodálkozom ezen, hiszen sem az Ó sem az Új Testamentumban semmi utalás nincs Jézus születésének dátumára. Meg azért eltelt több mint 2000 év is, és az ókorban ugye messze nem létezett még az a pontos "adatrögzítés" ami manapság, így eléggé elcsúszhattak a dolgok...


De egy dolog biztos, Jézus megszületett, létezett és létezik ma is. Nagyon sokan megkérdezték már, hogy "honnan tudom ezt?" Megmondom őszintén: Nem tudom. Hanem érzem és hiszem. Mint írtam föntebb Jézus maga a Szeretet. Nem a karácsonyfa a lényeg, nem a tojás festés Húsvétkor... hiszen ezeket mind később találték ki az emberek. És főleg nem az ajándékozás, amit szintén emberek találtak ki, bár az elején állítólag semmi önös célja nem volt a dolognak, csak mára nőtte ki magát egy iparággá... De maga a karácsonyfában még semmi rossz nincs azt hiszem, és abban sem, hogy valakinek adunk Szeretetünk jelképéül egy apró ajándékot emlékbe.


De visszatérve a lényegre, hiszek abban, hogy a Karácsony a Szeretet Ünnepe és a megbocsátásé is. Egyetlen dolog van, ami szinte minden évben elszomorít engem. Éspedig az, hogy nem 2-3 napig kellene tartson ez a dolog, hanem 365 napig, az év minden napjában Szeretni kellene és amikor úgy adódik megbocsátani. Mert mindaz amit Jézus tanított, azt nem az év 3 napjára tanította, hanem egész életünkre.

2016. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!