Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit gondol Jézus a Karácsonyfá...

Mit gondol Jézus a Karácsonyfárol?

Figyelt kérdés
Jól érezné-e Jézus magát ha meghívnád ôt Krarácsonyra hozzátok?

2012. dec. 14. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk biztosan, bár a neve nem hangzik el, de együtt vacsorázna velünk, és szerintem élvezné azt a légkört, ami a mi családunkban van, pedig mi még keresztények sem vagyunk. De ő a szeretetet tanítja, mi meg egész évben szeretjük egymást. És még külön fel is köszöntenénk, és innánk az egészségére.
2012. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 poet1 ***** válasza:
100%
A Karácsony eredetileg pogány szokás, a fa díszítés pedig a Nap tiszteletére emelt oszlop szimbóluma,ami benne van az Ószövetségben. A leghalványabb utalás sincs a Bibliában,hogy ezt kellene tenni,vagy hogy Jézus Karácsonykor született volna. Ünnepnek lehet szép,de semmi köze a keresztény hithez. Jézus örül azonban,ha születésére emlékezünk,nem csak Dec. 24-én.
2012. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem nem, a Biliában nem írja hogy Jézus tartotta volna saját születésnapját, sőt egyáltalán nem emliti hogy Isten szolgái akár régen akár az első századba megünnepelték volna a születésük napját, mindössze 2 születsésnapot emlit a biblia és mindkettőt pogány emberek tartották. Biblia nem ír arról, hogy pontosan mikor született Jézus Krisztus, ahogyan ez az alábbi forrásművekből is kiderül:


„Azt, hogy valójában mikor született Krisztus, homály fedi” (New Catholic Encyclopedia).

„Krisztus születésének pontos dátuma ismeretlen” (Encyclopedia of Early Christianity).

Noha a Biblia nem tárja fel, hogy pontosan mikor született Jézus, említ két olyan eseményt, mely a születésekor történt. Ezekből sokan arra a következtetésre jutottak, hogy nem december 25-én született.


Nem télen született

A népszámlálás. Nem sokkal Jézus születése előtt Augustus császár elrendelte, hogy „az egész lakott földet írják össze”. A parancs úgy szólt, hogy „ki-ki a maga városába” menjen, ami azzal járt, hogy az embereknek egy hetet vagy még több időt is utazással kellett tölteniük (Lukács 2:1–3). Ennek a rendeletnek, mely valószínűleg az adóztatás és a sorozás miatt született, az évnek egyetlen időszakában sem örültek volna az emberek, de azt különösen nehéz elképzelni, hogy a császár még azzal is ingerelte volna az alattvalóit, hogy a hideg téli időben kényszeríti őket a hosszú útra.

A bárányok. A pásztorok „a szabad ég alatt tartózkodtak, és felváltva őrködtek éjjel a nyájaik mellett” (Lukács 2:8). Egy könyv megjegyzi, hogy a nyájak „a pászkát megelőző héttől”, vagyis március második felétől november közepéig voltak kint. Hozzáteszi: „fedél alatt töltötték a telet; már ebből is látható, hogy a karácsony hagyományos, téli időpontja aligha lehet helyes, mivel az evangélium azt mondja, hogy a pásztorok a mezőn voltak” (Daily Life in the Time of Jesus).

Kora ősszel

Nagyjából megbecsülhetjük, hogy mikor született Jézus, ha visszaszámolunk a halálától, mely i. sz. 33 pászkáján, niszán hónap 14-én következett be (János 19:14–16). Jézus mintegy 30 éves volt, amikor megkezdte három és fél éves szolgálatát. Mindebből következik, hogy i. e. 2-ben született, kora ősszel (Lukács 3:23).


Miért ünneplik a karácsonyt december 25-én?


Ha nincs rá bizonyíték, hogy Jézus Krisztus december 25-én született, miért ünneplik ekkor a karácsonyt? A Britannica Hungarica azt írja, hogy valószínűleg a vallási vezetők „így akarták háttérbe szorítani a »legyőzhetetlen nap születésé«-nek (natalis solis invicti) pogány római ünnepét” a téli napfordulókor. Egy másik enciklopédia azt írja, hogy sok tudós szerint ezt azért tették, „hogy a pogány hitről áttérteknek vonzóbb legyen a kereszténység” (The Encyclopedia Americana).

2014. dec. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!