Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a "kötelező" ajándékozásról az iskolában, az osztályban?

Figyelt kérdés

Már kijártam az iskolákat, de eszembe jutott erről a sok tanácstalan kérdésről amit itt látok.

Én, és a legtöbb osztálytársam is nyűgnek érezte ezt. Mert sokan olyan embert húztak, akivel nem is beszéltek egy szót sem az évek alatt. A másik része hogy hiába volt meghatározott érték, aki olyan embernek vett akit kedvelt, az több pénzért vásárolt úgyis. Sokan pedig kritikán aluli ajándékokat kaptak, pedig ők jót vettek, és ebből csak sértődés volt, meg rosszkedv.

Nem értem miért erőltetik ezt a tanárok minden évben. Mert nálunk mindig úgy volt hogy az osztályfőnök, meg pár nagyszájú osztálytárs találta ki hogy legyen ajándékozás, meg se lettünk kérdezve igazán, hogy akarjuk e.

Persze egy igazán jó osztályközösségben elhiszem hogy ez élvezetes dolog tud lenni, de ritka az ilyen osztály.


2012. dec. 19. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én lassan 20 éve hagytam abba az iskolát. Már az én időmben is nyűg volt. Emlékszem talán hetedikes lehettem, amikor az osztály fele felháborodott, és kijelentette soha többé nm vesz rész ilyenben. De akkor kötelező volt.

Nem tudom ma milyen ajándékokat adnak de az én időmben voltak olyan ajándékok ami szó szoros értelembe véve szemét volt.

PL:

-2 pár használt lyukas zokni

- használt , szakadt diavetítésre használt film. és még ok más... Ma az jutott eszembe hogy talán azért ragaszkodnak még mindig ehhez a szokáshoz, mert a fiatalok többsége igenis akarja,vagy a tanár a régi idők emléke miatt akarja. Más ötletem nincs

2012. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én nagyon utáltam. 12. osztályban megkértük az osztályfőnököt, hogy hagyjuk az ajándékozást. És így sokkal jobb volt.

Általánosban meg mindig kicserélte mindenki a barátja/barátnője nevére a cetlit.

2012. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem, minek az ilyesmit erőltetni, ha az ajándék nem szívből jön, akkor semmi értelme, sőt, még bántó is.
2012. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon utáltam. Nyűg is volt kitalálni, hogy mit vegyünk egymásnak, főleg, hogy tényleg nem beszéltünk egymással, én meg persze mindig ilyen "szerencsésen" húztam. Plusz tök hülyeségeket kaptam, állandóan azon feszültem, hogy bárcsak csokit kapnék, azt nem lehet elrontani annyira... Gimi utolsó két évében is voltak páran akik erőltették, de nekem is elég nagy lett addigra a szám és végül arra jutottunk, hogy ne legyen senkire se rákényszerítve, ajándékozzon aki akar. Így kb 10-en húztak egymás között, az osztály többi része nem vállalta. :)

Egyszer kaptam egy darab meggyújtott gyertyát...öcsém...király volt

2012. dec. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint az én osztályom a kivétel. A vicc, hogy az osztályközösség kicsit sem mondható jónak, elléggé széthúzunk, az ajándékozás mégis nagyon jó szokott lenni, a végére senki sem volt még elégedetlen.
2013. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!