Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A karácsonyi vásárban mennyire...

A karácsonyi vásárban mennyire szokás, lehet alkudni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem....nem piac, hogy alkudozzunk :) Persze van aki simán megteszi, de szerintem nem illik. Talán a külföldiek alkudnak, mert fura dolog, de a turistáknak valahogy más dolgok "engedélyezettek", de a legtöbbjük szerintem nem szokott ennek ellenére sem :)

Nekem eszembe nem jutna, garasoskodásnak érezném ha Karácsonyi vásárban leállnék alkudozni.

2012. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az alkudozás nagyon nem a karácsonyi vásárba való dolog!
2012. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egész kereskedelem az alkudozásra épül. Meglepő, de még például a Media Marktban is lehet alkudozni, csak tudni kell, hogyan csináljuk. Persze ez ne azt jelenti, hogy mindenhol tolerálják.
2012. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abszolút nem lepődtem meg a Médiás dolgon!


Én az új autómat is lealkudtam, ugyanis kijelentettem, hogy nekem erre nincs pénzem de a kocsi meg kell.

4.510.000 helyett megvettem 3.800.000 ért + beszámították 400 E be a kocsimat amit elvittem és máshol adtam el!


De mondok mást. Én a Rossmannban vásárolok, és már a csajok auto lehúzzák a 20%-os kártyát.


Az emberek nem mernek alkudni, pedig ez annyira alap, hogy besz@rás.


Szóval kérdező csak bátran.

2012. dec. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nemtudom,h illik-e azt viszont igen,hogy bizonyos dolgokat nem érdemes ilyen helyeken megvenni


példa: nadrágot vadásztam és bementem egy kis butikba, megnéztem más dolgokat is köztük egy kesztyűt 600ft-ért


kiléptem az üzletből és hazafelé megnéztem egy-két ilyen vásári bódét, szépek aranyosak hangulatosak.

mikor feltűnt ugyanaz a kesztyű egy standon gondoltam megkérdezem az árat: 1800ft

kettővel arrébb ugyanaz a kesztyű már 2000 felett volt, miközben a 100 méterre levő kisboltban megveheted a harmadáért :)


szóval néha alkudni sem szükséges csak picit jobban körül kell nézni :)

2012. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagymamám is mindenhol alkudozik. A boltosok engednek az árból, mosolyogva lehúzzák a kártyát, meg olcsóbban adnak neki mindent, de megvan a véleményük róla.


Van amit az ember megtesz, és el is éri, de attól még illetlen és kimondom: pofátlan dolog. Az ember tudjon már viselkedni, akkor is, ha a pénztárcája az első. Nekem nem lenne képen alkudni a piacon kívül sehol, mert nem illik. Lehet hogy megkapnám olcsóbban a vásárolt árut egy butikban vagy Rossmannban is, de hogy alap lenne az effajta bazári alkudozás egy ÜZLETBEN, az azért túlzás, és enyhén egyedi dolog.........az eladó talán mosolyog, de magában elküld a melegebb éghajlatra, vagy miután kiléptél röhög egy jót a kolléganőkkel hogy na mára is megvolt a Top 10 Vevő Sztori egyik esete :)



(bocs, de Rossmannban aludni............ez azért kemény.)

2012. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!