Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsony? Ti hogy csináljátok...

Karácsony? Ti hogy csináljátok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mi nálatok a karácsonyi ebéd? Mit szoktatok adni-kapni? Kivel töltitek a Szentestét? És mikor jönnek a rokonok?
2012. dec. 24. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem karácsonyi ebéd van, hanem inkább vacsora. Kb. 5-6kor állítanak be a rokonok, ekkor kezdjük az ebédet. Idén sült gomolya áfonyával, juhtúróval töltött gomba, kacsamáj, sajtos fűszeres karaj, párolt káposzta, majonézes krumpli-tojás-sajt saláta, krumplipüré + egyéb köret, madártej. Emellé még amit hoznak a rokonok. A Szentestét eddig mindig nagyszabásúan töltöttük, ami azt jelenti kb. 13-15 fő volt nálunk. Idén azonban sajnos kevesebben leszünk, 7 fő. Az ajándékokat a vacsora után adjuk át, amikor már mindenki kipihente a vacsora megterhelését.
2012. dec. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nálunk mindig este 7-kor van a vacsora, halászlé meg rántotthal, saláta, ez minden évben :). Nálunk csak a szűk családi kör van, nem jönnek nagybáttyák, meg nagynénik, unokatesók, csak a testvérem párja, meg az ő gyerekeik. Nem volt hagyomány nálunk soha a nagyszabású vacsorák.

Ajándékosztás meg előtte vagy utána, attól függ, a gyerkőcök mennyire türelmetlenek. De nincsenek szigorú szabályok :D

Adni általában olyat szoktam, amit évközben hallok, hogy "de jó lenne egy ilyen, meg olyan", és ezekre szoktam emlékezni, és ha szerencsém van, akkor mindenkinek azt tudom adni, amiben biztos vagyok, hogy örülni fognak.

Én kapni nem szoktam sok mindent, nem is igazán igényelem, nem az a lényeg. Általában apróságokat szoktam kapni, meg a gyerekek kézzel csinálnak nekem valamit, annak szoktam a legjobban örülni :)

2012. dec. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rántott hal, halászlé, pogácsa, rántott hús, lesz még heringes saláta is, ez a karácsonyi kaja. Én szégyellem, de nem adok a szüleimnek semmit. Nincs pénzem, hogy vegyek, és nincs kézügyességem. Most telefont, hajvasalót kapok, meg egy telefontokot. Négyen töltjük a Szentestét (anya, apa, öcsi, én). Nem jönnek rokonok, mi egyedül töltjük az estét.
2012. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köretnek rizs, meg krumplipüré.
2012. dec. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azért azt ne feledjük, hogy több nép is él magyarországon. Minden népnek más a szokása.
2012. dec. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!