Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért tartunk mi ateisták, és...

Miért tartunk mi ateisták, és az egyéb vallásokban hívők karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én már évek óta nem tartom, de furcsa, hogy más ateisták/buddhisták/muzulmánok stb stb. megtartják. WHY?
2012. dec. 24. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ateistának tartom magam, ennek ellenére a karácsonyt mindig tartjuk. Viszont NEM a vallási háttér miatt, hanem ez a család és a szeretet ünnepe, ilyenkor összejön az egész család - ami csak évente egyszer fordul elö, mert az ország különféle részén élnek - és ez nekünk ünnepnek számit.

Ilyenkor együtt vagyunk, beszélgetünk, örülünk egymásnak. EZ nekünk a családi szeretet ünnepe - és ellentétben a legtöbb vallási indokú karácsonyozásnál, NEM veszekedés meg stressz, nem ajándékokról és pénzröl szól.

2012. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Buddhizmus tiszteletben tart minden vallást,és amennyiben annak szokásai/ünnepei szereteten meg jó dolgokon alapul akkor az tartható is asszem.
2012. dec. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hívő, de keresztelőm volt. Megtartjuk, de nem a vallási része miatt, ( bár lányunknak is Jézuska jön), hanem a szeretet, együttlét miatt. Meg talán megszokásból...
2012. dec. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!