Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Minek van karácsony és miért...

Minek van karácsony és miért a szeretet és béke ünnepe, mikor sokaknak csak szomorúságot vagy bosszúságot jelent?

Figyelt kérdés

és azt se értem miért kell ilyen nagy dobra verni, h már hónapokkal előtte erről szól minden?

miért nem lehetne ezt csendben lerendezni, h aki akar az tartson karácsonyt, de ne úgy h közben a többieknek bánatot okoz?! menjenek és vásároljanak amennyit akarnak, de ha vki nem tud, vagy nem akar akk miért kell neki is végignézni ezt az ünnepi készülődést?

nem tudom más h van ezzel, de nekem az a szó h karácsony csak fájdalmat okoz és sztem nem én vagyok az egyetlen, hanem csak az országban több millió ember sírja tele ilyenkor a kispárnáját...

sztem ez (is) már csak a felső 10ezer ünnepe akik megengedhetnek maguknak mindent.


2012. dec. 24. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

ebben igazad van mert az a baj hogy ma már a pénz ünnepe. Mi a családban kitaláltuk hogy inkább a jelképességről szóljon minthogy kidobni 10 ezreket, persze ha valakinek szüksége van valamire megvesszük neki de akkor az is közös nagy ajándék lesz inkább.

Sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak a karácsonyt ez így van sajnos, de az a baj hogy a mai világban a pénzről szól már minden és a média aki terjeszti hogy ez a divat karácsonykor ilyen szuper telefonok stb... én ettől baromira hülyét tudok kapni. Én sem kaptam nagy ajándékot karácsonyra már nem a tárgyi ajándék izgat engem igazán csak az hogy legyen nyugodt békés, meg hogy érezzem valami kis aprósággal hogy gondoltak rám, most is kaptam 3d-s puzzlet egy parfümöt és ennyi, bőven elég ez nekem és összesen nincs ez 7 ezer forint Ami nekem nagy ajándék volt az az hogy a barátnőm este betoppant hozzám mint karácsonyi ajándék mert azt mondta hogy szenteste meg egész karácsonykor nem tud itt lenni velem, közben ezzel lepett meg engem, amitől annyira boldog lettem hogy azt nem lehet megmondani.

Nem tudom hogy ez neked miért okoz szomorúságot, lehet hogy pénz miatt vagy egyedül vagy, nem akartalak megbántani ha esetleg megbántottalak volna, de ilyenkor fellehet keresni társaságot hogy ne egyedül üljél otthon számos módszer van erre, és vannak olyan emberek akik még értik mi az a karácsony, mint fogalom.

2012. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nah, ez az a média és az üzlet... már ez is erről szól...

igazából nem vagyok egyedül, de mégis úgy érzem... a szüleimmel "karácsonyoztam" ami egy erőltetett semmi lett... sok-sok veszekedéssel... ilyenkor mindig arra tudok gondolni h milyen jó volt még régen amikor kicsi voltam nagy izgalommal vártam a jézuskát, az ajándékokat, mikor itt voltak a nagyszüleim és mindenki akiket szeretek... a papám meghalt azóta a mamám olyan beteg h nem tud eljönni hozzánk és a többiek pedig már az unokákhoz járnak (anya+apa testvérei) mert én vagyok a legkisebb a családba... anya testérének már 3 és 5 éves unokája van... én meg 17 évesen itt vagyok teljesen "egyedül"... és ilyenkor szomorúságot okoz pl h én itt ülök egyedül a szobámba és olvasgatom a facebook-ot ami tele van családi képekkel és minden mással ami a karácsonyhoz kötődik...

és miközben a tv-t nézem vagy pl. itt a gyk-et olvasom nem én vagyok csak így vele... hány és hány ember van akinek nincs karácsonya... és észre se veszik egyesek h ezzel a nagy felhajtással mit okoznak nekik... ha rajtam múlna én ezt az ünnepet teljesen családiassá tenném... nem engedném h reklámozzák stb... de hát, ez az én véleményem, hiszen nekem nincs hasznom ebből az egészből...

azért örülök h neked jól sikerült a karácsonyod! :)

2012. dec. 24. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!