Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A felnőttkorral kötelezően...

A felnőttkorral kötelezően együtt jár a karácsony ünnepélyességének elvesztése?

Figyelt kérdés
Szeretem a karácsonyt. Gyerekkoromban a legnagyobb ünnep volt egész évben. Már hónapokkal előtte nagyon vártam, folyamatosan ráhangolódtam, szinte varázsa volt, ahogy először megjelentek a kirakatokban a karácsonyi díszítések, aztán az adventi koszorú, az ajándékvásárlások, a fenyő megvétele stb stb, mintegy fokozatosan "ünneplőbe öltöztettem a szívemet" és mire eljött a szenteste, az maga volt a tökéletes beteljesedés. A családunkban a szeretet, a meghittség, a világtól való elvonultság egyaránt benne volt a karácsonyban. Az ajándékozás is, nem vagyok képmutató, egyaránt imádtam, imádok meglepetéseket kapni is a szeretteimtől és adni is nekik. A karácsonyhoz hozzá tartozott a rákészülés, az ételek, italok, a zenék, az alapos kitakarítás stb stb, tehát az egész ünnepnek volt egy nagyon mély hangulata, mégha kis időre is, de ez egy külön kis korszak volt az ember életében, úgy nagyjából az iskolai téli szünetek időtartamára értem. Aztán ahogy mentem/megyek be a felnőttkorba, egyre inkább mindig hiányérzettel zárom a karácsonyt. Pedig párkapcsolatban élek, a párom is szereti, megvan valamelyest a rákészülés is, de mégis, mintha egy csomó érzés, érzelem és hangulat egyszerűen kimaradna. Elmegy a karácsony bizonyos érzések megélése nélkül, bizonyos lelki ráhangolódások be sem következnek az ember lelkében, holott minden évben díszítünk fát, kitakatítunk, étel, ital adott, stb, de mégis, mintha egy álmot kergetnék. A gyermekkori karácsonyok mindent átható lelkivilág hangulatának az álmát, az illúzióját. Valahogy a ráhangolódásra is rövidebb idő van, aztán meg az ünnepek hamar letelnek, jól szoktak sikerülni, de mégis olyan "kielégületlen" űrt hagynak maguk után. A legtöbb karácsonyi éneket sem hallgatjuk meg, nincs már az a hangulat, ünnepek után szoktam rádöbbenni egy-egy régi dal lejátszásával, hogy megint kihagytam bizonyos hangulatok kiélését. Azt nem tudom, hogy ez a felnőttkor kötelező velejárója? Vagy mit ront el az ember? Hiszen látszólag minden adott, nem is rosszak az ünnepeink, csak már régen nincs akkora varázsuk, mint annak idején.
2012. dec. 27. 01:48
 1/9 anonim válasza:
100%

A felnőtt emberekben is meglelhető az a gyermek, aki volt fiatalabb korában. Szóval logikusabb szemlélődésként ez nem lehetne a felnőttkor velejárója ez, amit leírtál. Ez csak valamilyen okozat lehet, ami a mi világunkban valami nagy dolog vagy más dolgok miatt következett be. Valahogy átmentünk sokan olyanba, aki nem hagy még időt arra sem, hogy a belső világa kielégülést kapjon. Bár sokak szerint a Földi lét nem erről szól. Pedig ez illúzió és egy köntörfalazás.


Az élet értelme maga a tudatunk és szeretetünk kifejlesztése és kiterjesztése mi magunkra és másokra. :)


Nekem ez a szerény meglátásom.

2012. dec. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha kisgyereked lesz és neki csinálod a csodát, akkor újra fogod érezni te is.
2012. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Gyerekek nélkül a karácsony nem az a karácsony.
2012. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz az sem, ha az embernek gyereke lesz, akkor visszajön minden hangulata a karácsonynak, amit gyerekkorában érzett. A férjem és én is pont így voltunk, mint te. Gyerekkorunkban imádtuk a karácsonyt, megvolt a hangulat, vártuk, készültünk rá, de ahogy felnőttünk, úgy már nem volt olyan a hangulat. Vártuk, szerettük, de nem volt olyan. Aztán megszületett a kisfiúnk, aki most már 2 éves múlt, mindig jobban értékeli a karácsonyt és persze, készülünk, próbáljuk neki széppé tenni az ünnepet, amikor őt látjuk, hogy mennyire örül, boldog, akkor persze, mi is örülünk, de akkor sem ugyanaz a hangulat. Valami hiányzik. Valami már nem olyan.

Talán mikor kicsi az ember, gyerek, akkor nem kell a felnőttek problémájával szembenézniük, bennük még sokkal több pozitivitás van, mint bennünk, felnőttekben és ha valakinek sok problémája van, akkor azt karácsonykor sem tudja elfelejteni, csak kicsit nem tudomást venni róla. De azért az nem ugyanaz, mintha nem lenne.

2012. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Azt nem tudom, hogy kötelezően jár-e. De én évek óta csak nyűgnek érzem a karácsonyt. Jövőre dolgozni fogok és szarok majd erre az egész giccsparádéra.
2012. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, amit írsz. Ha visszagondolok a gyerekkori karácsonyaimra, elszorul a szívem. Közös szobánk volt a nővéremmel, akivel dec. 24-én általában már reggel 6kor ébren voltunk, az izgatottságtól nem tudtunk aludni. Délelőtt segítettünk anyunak főzni, sütni, apunak karácsonyfát díszíteni, alig vártuk az ebédet, aztán az ajándékozást. Onnantól mintha transzban lettem volna, a délután minden pillanatát élveztem. Tetszettek a karácsonyi mesék, filmek, zenék, a kivilágított szomszédos ablakok, a félhomályban villogó karácsonyfa, stb. Manapság hiába próbálom élvezni, egyszerűen nem megy. A főzés csak nyűg (már egyedül csinálom, saját háztartásban), próbálok sietni, hogy időre kész legyek, nincs benne semmi izgalmas. Aztán fadíszítés. Utána ajándékozás és hupsz, le a kanapéra - kipihenni az előző napok rohanását (takarítást, bevásárlást, stb.) Hiába teszünk be egy jó karácsonyi filmet, bugyutának látom már, pedig még nem vagyok öreg, csak 24 éves...

Sokszor arra gondolok, hogy majd ha lesz egy gyerekem, minden megváltozik. De vajon a lelkem mélyén fogom ugyanúgy élvezni? 4 éve elváltak a szüleim. Mivel nem vagyok már kisgyerek, nem borultam ki miatta, de a karácsony sem teljes már és azt hiszem, nem is lesz az soha. Hiába lesz gyerekem.

2012. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Sajnos elkezdtem könnyezni ahogy végigolvastam, amit írtál, nagyon szépen fogalmaztad meg és teljesen együtt érzek ezzel és nagyon fáj.

Bocs hogy nem válaszolok mert nem tudok. Még mindig gyereknek érzem magam,(26 )és próbálom a sok rossz ellenére ami történt velem megteremteni újra a karácsony szellemét magamban.


Én most díszeket és dekorációkat csináltam a lakásba(dec. 6-tól) karácsonyra 4 fajta nasit csináltam, a többit rendeltem, vettem hogy ne legyek idegbeteg és nem múljon el az "érzelmi rákészülödésem".

2012. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ahogy növök fel, úgy telik mindig gyorsabban az idő, mintha valami láncreakció lenne amit nem lehet megállítani. Régebben nekem is más volt a karácsony, amit leírtál, azzal mind egyetértek. Sajnos már kezdek felnőni. :( 18/F
2012. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is így éreztem,hogy nem volt meg az a hangulat ami régen pedig 2 hónapja töltöttem be csak a 18-at,de valahogy nem volt az igazi,jó volt csak valami hiányzott,de remélem jövőre jobb lesz.
2012. dec. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!