Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Gyermekkorotokban ti is...

Gyermekkorotokban ti is máshogy éltétek meg a karácsonyt mint 18-20 éves korban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
olyan 13 éves koromtól kezdődött,hogy más a karácsony,mint 6 évesként
2013. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Én régen nagyon élveztem a karácsonyokat, igazi élnény volt 5-6 évesen és még talán 9-10 évesen is , de 13 éves koromtól kezdve egyre egyhangúbbá váltak, nem tudom hogy miért,pedig nem is változott azóta szinte semmi a családban, bár én egyre ridegebb lettem , talán ez az oka, de tény hogy idősebb fejjel mindenki másképp éli meg. A mostani karim és a szilveszteremet se mondhatnám olyan nagy durranásnak mint régen, pedig anno azokra a jó kisgyerekkori pillnatokra mindmáig szívesen vissszaemlékszem . :)
2013. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is olyan 13-14 éves koromban kezdődött, hogy nem nagyon vagyok oda a karácsonyért. Azóta már nincs is karácsonyi hangulatom se.
2013. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én nálam 7-8 éves koromig volt az az időszak hogy elhitették velem azt hogy a jézuska hozza az ajándékot stb... meg meglepetés volt a karácsonyfa nem vehettem részt a díszítésében. Utána kb 15 éves koromig már más fejjel éltem meg öröm volt hogy én díszíthettem fel a fát meg vártam az ajándékozást aztán ahogyan már kamasz lettem meg már idősebb nálam is amolyan egyhangúvá vállt ez az egész, és kezdtem úgy érezni hogy már csak a családi együttlétről meg a békés nyugalomról szól inkább. Most 20 éves fejjel nem az ajándékozást vártam hanem hogy végre pihenhessek egy jót együtt lehessek a családommal meg persze a barátnőmmel. A szilveszterem meg már jóval másabb mint ami 15 éves koromban volt, akkor még lehetett petárdázni legalább is úgy emlékszem, vagy előtte lehetett aztán akkor már nem. Nem tudom már de akkor volt hogy keresztapám rengeteg tűzijátékot hozott Szlovákiából át és emlékszem hogy szilveszterkor unokahúgomékkal meg unokabátyámékkal kimentünk a mező közepére és jó 1 órán keresztül lövöldöztük fel a rakétákat meg az egyéb piro dolgokat.

Most 17 éves korom óta bulizok igazából azóta már a szilveszter nekem a korlátlan mennyiségű alkoholról barátokról, és a reggelig kitartó buliról szól.

2013. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
13-14 éves korban már én sem élveztem a karácsonyt, sőt 20 körül kifejezetten undorodtam tőle. Azonban mikor megszülettek a gyerekeim megint örömöt lelek benne.
2013. jan. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy másabb volt. Együtt volt a család azóta szét ment. Most sajnos szinte már csak ott tartunk, hogy egy olyan nap mint a többi. Én sajnálom.
2013. jan. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem is teljesen más volt, talán mert hittem a Jézuskában!
2013. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
nekem is más volt...bár ennek az lehetett az oka, hogy akkor anyámék még megjátszották, hogy nekik is karácsonyi hangulatuk van. most meg csak azt hajtogatják, hogy utálják a karácsonyt...holott nekem ez a kedvenc ünnepem...imádom a fát, a narancsillatot, a süti illatot a szép díszeket...de ezt lehetetlen élvezni ha mindenki szarja le. apám pl egész nap a gép előtt seggelt anyám meg ha épp nem főzött akk tvt nézet...mondhatom kellemes volt a karácsonyom -.- egyedül én próbáltam élvezni az ünnepet, de így nem sikerült -.-
2013. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Gyermekként valami titokzatos csoda lengte be az otthont karácsonykor, csak azért, mert karácsony volt. Nem volt ajándékozás, (vagy csak jelképes ajándékok, zokni, és egyéb "amúgy is szükség van rá" holmik). Azon a napon nem volt veszekedés, mindenki úgy tett, mint ha boldogok volnánk. Hagyományokhoz híven délután 4-re kész volt minden, megebédeltünk, megfürödtünk, és így kezdtük el díszíteni a fát. Aztán körbeálltuk, énekeltünk, "Boldog Karácsonyt" kívántunk egymásnak, és tényleg a szeretet ünnepe volt. Aztán átálltunk műfenyőre, nekem ott véget ért a karácsonyi hangulat. Most volt férjemmel az első közös karácsonyunk (7 évig a szülőknél tartottuk), de idén csak MI voltunk, két hónapos kisfiunkkal. Igazi fenyőt vettünk, két és fél méterest, adjuk meg a módját, sütöttem-főztem, együtt díszítettük fel hárman a fát, ajándék is volt, nem nagy, csak jelképes. DE egy ici-picit sem éreztem úgy, hogy karácsony van, csak azt, hogy több a dolgom. Meg hát, mikor már novemberben karácsonyi fényben pompázik minden, akkor talán kicsit kedvet kap az ember, de mire eljön az Advent (várakozás) vége, addigra elmúlik az érzés. Talán sokáig kell várni... Vagy a "Fehér Karácsony" hiányzik, nem tudom. De az biztos, hogy már nem tudom "gyermeki örömmel" várni... Talán ha nagyobb lesz a kisfiam, más lesz, de lehet, hogy csak színészkedni fogunk az Ő kedvéért... Hisz' Benne még él a "gyermeki öröm"...
2013. jan. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát én gyerekként is elképesztően élveztem a karácsonyt, most hogy 15 vagy szerintem még jobban élvezem! :) A készülődést, a sütögetést, a dalokat, az illatokat, a hangulatot, a családot. Mindegy gyönyörű. Imádom az egészet. :)Régen ugye a Jézuska létezett, most hogynem, most is muszáj mert kisebb tesóim is vannak. Annyira öröm az egész. Én imádom! December a kedvenc hónapom. :)
2013. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!