Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek hogy telik a december...

Nektek hogy telik a december 24. -e? Másnak is rohanás az egész nap?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 10:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
66%
Nálunk pont úgy, mint bármelyik másik nap. Talán van több veszekedés. De mint szenteste? :D Semmi. Mindenki gyűlöl mindenkit...
2013. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Eddig nagyon szerettem a karácsonyt. 24.-én nem volt rohanás, csak előtte. De most rá sem bírok gondolni mi lesz karácsonykor, mert elhunyt egy hozzátartozóm, aki miden ünnepkor olyan fontos volt...
2013. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos az..... az egész karácsonnyal együtt.

Én már 6 évevárok arra hogy végre egy nyugodt békés karácsonyom legyen, de a szüleim mindig elszúrnak mindent. 24-én is még rohanás, ide meg oda, sütiért elmenni nagymuterhoz, nagynéninek ezt elvinni meg azt, akkor tavaly a barátnőmet ide meg ide elvinni, 3 éve vagyunk együtt a barátnőmmel és eddig minden karácsonyunk egy pokol volt. Egyik nap az én szüleimnél lenni másik nap az ővékénél. 24-én mindig vita van abból hogy melyikünk szüleinél leszünk szenteste, de ezt kb lehetetlen megoldani mivel mindkét család ragaszkodik ahhoz hogy ott legyünk de nem elég az hogy külön-külön, hanem hogy mindketten, de az egész család meg nem akar együtt lenni mert apám ragaszkodik a saját házához mert ő csak ott hajlandó szentestézni, apósomat meg hagyjuk ő csak az anyjánál hajlandó szentestézni meg ő már reggel elkezd inni és más nincs a családban aki tudna vezetni én autómba meg akkor sem férnek be ha a barátnőmet nem viszem mert így is 7-en vannak a családban. De tényleg itt csak a rohanás megy, barátnőmmel együtt lakunk a szomszéd házban ami szintén a szüleimé, és 24-én már mindig 7 kor kelek hogy 8 kor tudjak segíteni apámnak bevinni, befaragni a fenyőfát, akkor a sajátunkat is meg kell csinálni, plusz apámnál csak akkor lehet feldíszíteni a házat kívülről mindenféle csecsebecsével mert előtte nem lehet csak akkor.... Már az egész délelőtt elmegy plusz barátnőm anyámnak segít főzni meg minden, meg a sütésbe én is beszállok mert a karácsonyi bejglit a családban egyedül én vagyok képes jól megcsinálni mióta nagymamám meghalt.... A másik nagymamám meg utál sütni meg a felénél abba is hagyja mert akkor általában már részeg. A karácsony többi napja sem nyugodalmas mert megbeszéltük hogy 25-én apóséknál leszünk, de a szüleim elvárják hogy csak menjünk el pár órára utána menjünk a rokonainkhoz is amit utálok. 26-án meg minden évben kötelező összegyűlnie az összes rokonnak az ország másik felében hogy ott tudjunk ünnepelni, hát az az amit már egész kisgyerek korom óta utálunk a testvéreimmel meg anyámmal együtt, tököm televan a karácsonnyal, a drága családom apámmal az élen elintézték hogy felnőtt koromra egy pokolként tekintsek arra az ünnepre, és ha lesz gyerekem akkor már csak ő miatta fogok normális karácsonyt tartani mert én szívem szerint feldíszítenék egy fát csak hogy érezzem hogy van leülnék a TV elé és egész nap bámulnám a már rongyosra vetített ősi karácsonyi filmeket hogy kisüljön az agyam.

2013. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

3ève melôzok Karácsonykor meg szilveszterkor.

Belevãgom fa szomat az egèszbe.


Egyedül rohadtam biztonsâgi örként a telephelyen higy rohadna meg.

Egyetlen lèny akihez szòlni lehetett egy kutya volt.

2013. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csinálunk belőle nagy parádét. Nagy ajándék főleg az aprónépnek van, a felnőttek egymás között csak jelképesen adnak, úgyhogy nagy költségekbe sem verjük magunkat.

A lakásba kikerül pár dísz, a kaját meg megbeszéljük, mindenki összedob valamit, így nem egy ember nyakában van az egész főzés-terítés-mosogatás teher.


Ha meg valami épp nem tökéletes, akkor jót röhögünk rajta.

2013. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszéltük a családdal, hogy nem az a fontos, hogy ki milyen ajándékot kap (egyébként nők bonbont kapnak, férfiak egy üveg valamit), hanem az, hogy együtt legyen a család, mert mindenki az ország különféle pontjain él. Amúgy is erről szólnak a családi ünnepek. Szerencsére mindenki elfogadta, így néhány éve már tök nyugis az egész, örülünk, hogy együtt vagyunk, és nem görcsölünk azon, hogy kinek mit vegyünk.
2013. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A legkevésbé sem rohanós. Inkább olyan varázslatos hangulatú a számomra. Reggel felkelünk, amikor kényelmes, lustizunk egy picit még az ágyban. Aztán reggeli.

Erre a napra általában már korábban kész a takarítás, megcsinálom 1 vagy 2 nappal előtte, úgyhogy azt már nem kell.

Aztán olyan 11-dél körül nekiállunk a kajának, attól függően mit csinálok. Pl ha húslevest, akkor felteszem legkésőbb délben, ha csak valami sültet, akkor azt csak vacsi időben sütöm ki.

Aztán felállítjuk a karácsonyfát, feldíszítjük ketten a párommal, közben karácsonyi zene szól, forralt bort iszogatunk, és nevetgélünk, hülyéskedünk. Ha kész, sokáig csak csodáljuk, becsomagoljuk a fa alatt a földön ülve az ajándékokat, szépen elrendezgetjük. Ilyenkor már hagyományunkká kezd válni, hogy minden évben csinálunk egy közös fotót a fa előtt a kis nyuszinkkal a karunkban :)

Aztán vacsi, esetleg egy film. De ha idén épp úgy alakul, lehet, hogy nem csinálok vacsit, hanem apukáméknál töltjük az estét, az majd még kiderül.

Szóval semmi rohanás nincs benne, ez a legbékésebb napja az évnek.

24/N

2013. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve vagyunk külföldön a párommal. Valószínűleg kettesben leszünk, fa nélkül. Otthon meg ott az egész fenyvesem...
2013. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rohanás.



De már előtte 2 nappal kezdődik.



Előtte dolgozom, 24-én 3 kor vegzek, akkor van a rohanás, mert nem itthon töltjük sosem, hanem a szüleimnél, hazarünk akkor a rohanás folytatódk...aztán még 3 napig, karácsonykor 8 őrát vesz el az életünkből az utazás.

2013. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

3as-nak! jót és jól irtál.rábeszélnélel egy blog inditására is mert láthatóan jól érzed magad ha irod az élményeidet és nem is unalmasan teszed ezt.ksi stilisztikai javitásokkal élvezetes lenne-szerintem ha időd lenne rá megérné-akár egy heti 1 majd ogény szerint több megnyilvánulással.

na amit meg leirtál,ebből ki kéne szállni még időben.próbálj meg pároddal elmenni és bonyolódjon nélkületek ez a kötelező őrület.

hol van az előirva,hogy mindenkinek félholtan kell lerogyni estére-és utálni az egészet.lássuk be sok minden rajtunk áll-csak nagy levegő és ha kell akkor bizony asztalra kell ba . szni.nem könnyű de nagy eredményeket lehet elérni.

gondolj arra,ha nem veszel részt az idegeskedésben-akkor is lesz szenteste-miattad nem marad el......szóval fel a fejjel és próbáld meg idén láthatatlanná tenni magad.túl fogják élni meglátod.

2013. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!