Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit tennétek ilyen esetben a...

Mit tennétek ilyen esetben a cipősdoboz "akció" keretében?

Figyelt kérdés
Annyira szeretnék összeállítani egy cipősdobozt egy rászoruló gyereknek,de attól félek nem jut el oda,ahova kellene. Hiszen hiába viszem be mondjuk egy gyűjtőhelyre,lehet,hogy éppen az,aki ott van,van neki pont egy hasonló korú gyereke,aztán kibontja,kiválogatja ami neki tetszik belőle,aztán visszacsomagolja. Tehát félek,hogy nem kerülne jó helyre az,amit becsomagolnék. Hisz annyi példa volt rá az életbe,hogy segélyt kértek,aztán kideürlt,a gyűjtő zsebre tette az egészet,aztán eltűnt stb.. ettől félek,egyedül ez tart vissza egyenlőre :/

2013. nov. 1. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bízz az emberekben. :) Én tegnap adtam aprót egy bácsinak, és csak remélni tudom, hogy nem tettette a sántikálását...

Ha hivatalos helyre viszed a dobozt, ott a legbiztosabb, hogy nem lopják el az ajándékot.

2013. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. nov. 1. 12:48
 3/7 anonim válasza:
100%

Vidd el személyesen.

Ha azért reszketsz, mert "valaki" kibontja és szétszórja, akkor ne csinálj semmit. Az neked nem fogja meghozni azt a jó érzést, amit az adakozás okozhat.

"Adni jó!"

Az adakozás az adakozóról is szól, vagyis rólad, hogy NEKED JÓ legyen.

2013. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah erre is gondoltam,hogy megkérdezem tőlük,hova lehet személyesen is vinni,ahol ismernek ilyen korú gyereket,amilyet majd csomagolnék. És akkor letenném az ajtó elé,becsöngetnék,és amikor kijön valaki,ott a cipősdoboz. Számomra nagyobb öröm lenne,minthogy leadjam :)
2013. nov. 1. 12:52
 5/7 anonim válasza:
100%
Igen ez is egy jó ötlet, a "Mikulásos", én már vittem személesen egy tepsi sütit nagycsaládnak, tudják, hogy szeretek sütni (állítólag még finom is) és nagyon boldog voltam, hogy örömet okozhattam.
2013. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Református Szeretetszolgálatnak adod a cipős dobozt, ott sokkal nagyobb az esélye, hogy nem lopják el. Akik ezt koordinálják, önkéntesen segítenek, és nem azért, hogy onnan pótolják a karácsonyi ajándékokat.
2013. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Évek óta vagyok önkéntes,és még SOHA nem nyúltam le egyik dobozból sem semmit! Sőt...a munkatársaim sem. SŐT...mi is készítettünk dobozt. Aki ilyen helyre segíteni megy,és mégis félretesz magának valamit,az szégyellje magát. (Bár az évek alatt nem láttam ilyet!) De ha te ennyire nem bízol a szervezett gyűjtésben,akkor szemelj ki magadnak a közeledben egy gyereket/kamaszt,és add oda neki te magad az ajándékodat. Senkinek nem jó az,ha odaadod egy szervezetnek,de közben végig azon parázol,hogy vajon mi lett az ajándékkal,célba ért-e.
2013. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!