Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok hogy zajlik a karácson...

Nálatok hogy zajlik a karácsony szenteste? Mi a hagyomány?

Figyelt kérdés

Férjeméknél: A gyerekeket elvitték otthonról, és a már feldíszített karácsonyfára értek haza, és az ajándékok a fa alatt, amit a Jézuska hozott.


Nálunk: Együtt díszítettük a karácsonyfát, és egymást ajándékoztuk.


Most megszületett a fiunk, és még nem tudjuk, hogyan csináljuk majd, melyik hagyományt kövessük.



2013. nov. 2. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban apukám elvitt moziba a bátyámat és engem, valami karácsonyi mesét néztünk meg, közben pedig anyukám megfőzte a vacsit és a korábban apukám által felállított fát feldíszítette. A bátyámmal mikor hazaértünk, apukám egy kisebb szobába terelt minket, átöltöztünk ünneplőbe, aztán gyomorgörccsel vártuk, hogy megszólaljon a csengő, amire bemehetünk. Mikor anyukám csengetett, rohantunk be, és egy ideig néztük a gyönyörű fát, alatta az ajándékcsomagokat, és hallgattuk a CD-ről menő karácsonyi dalokat. Aztán mindenki megpuszilta a többieket, kibontottuk az ajándékokat, és jött a fénypont, a vacsi. Anyukám minden évben ugyanazt a finom fogást csinálta. Utána még elvoltunk a frissen kapott játékainkkal, és ennyi. Csodás volt. Persze azt hittük, hogy a Jézuska és az angyalok hozták az ajándékokat.

Amióta "nagyok" vagyunk, én kidekorálom a házat, a bátyám segít tenni-venni anyukámnak a konyhában. Este kezdődik az ünneplés, miután együtt, a család felállítja és feldíszíti a fát.

Amíg kicsik vagyunk, addig nagyon csodás azt hinni, hogy Jézuska és angyalok látogatnak meg. Varázslatos tőle az egész. Szerintem neveljétek úgy, hogy angyalkák jönnek.

2013. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám kb. 11-kor elkezd főzni. Eközben apukámmal lefaragjuk a fa alját, hogy beleférjen a talpba és ráakasztjuk a szaloncukor akasztókat a szaloncukorra. Megebédelünk és kb. 17:30-kor feldíszítjük a fát. Mindig sokáig díszítjük, mert mindig nagy fánk van. Utánna ajándékosztás. Még december elején feldíszítjük a lakást. Imádom a karit és az adventet. Amúgy decemberben egész végig karácsonyi filmek és zenék mennek. Már alig várom!!!!!!!

13/F

Ja és még 52 nap! . www.xmasclock.com :D

2013. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban előző este elvittek minket a nagymamához, és 24-én délután mentünk vissza, addigra már fel volt díszítve a fa, alatta az ajándékok.

Nagy izgalomban telt az az egész délelőtt, mikor hazaértünk, meg kellett fürödni, hajat mosni, szépen felöltözni, és csak utána csengetett a szobából a Jézuska (aki persze apu volt) :D

Ajándékbontás, volt nagy öröm, aztán vacsora együtt.

25-26-án pedig a két nagymamához mentünk el. Nagy családi események voltak ezek is.


Most új hagyományokon dolgozunk éppen, mert 3 éve költöztünk össze a párommal, így a szentestét kettesben töltjük. Előző nap elmegyünk a piacra, kiválasztjuk a fenyőfát, bevásárolunk, nagytakarítunk. 24-én addig lustálkodunk, amíg jól esik, felkelünk, nem sietjük el a dolgokat :) Délután elkezdjük a kaját megcsinálni együtt, feldíszítjük a fát, közben karácsonyi zenék szólnak, gyertyák, illatok stb. Becsomagoljuk az ajándékokat (persze egymásét azt nem egymás előtt). Ajándékozunk, vacsorázunk, aztán beszélgetünk, fotókat csinálunk, esetleg valami társasjáték.

25-26-án pedig meglátogatjuk az egyik nagymamámat, este apukámékkal vagyunk, másik nap pedig nagybátyáméknál gyűlik össze a család, apukám testvérei, az ő gyerekeik, nagymama.

Imádom a karácsonyt :)))

2013. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen csináljátok gy, hogy a Jézuska hozza a fát, meg az ajándékokat! Nálunk is úgy volt, mindig eltávolítottak engem otthonról, mire hazaértem ott vollt a fa az ajándék, és persze csengetett a Jézuska.A nagypapám csengetett valójában mindig, és mindig azt mondta:-az angyalok és a Jézuska siettek ezért kértek meg engem, hogy csengessek

Ezt persze csak akkor mondta, amikor nem volt ideje letennie a csengőt, é megláttam a kezében.Ez addig egy csoda, amíg így van, ne hagyjátok ki ebből a kisfiatokat!:)

Előre is boldog karácsonyt!

2013. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk eddig mindig úgy zajlott, hogy az egész család összegyűlt mamánál, ott vacsi, ajándékozás na meg nem maradhatott el a családi veszekedés. Aztán hazajöttünk itthol ajándékosztás (mire hazaértünk a ,,Jézuska" a fa alá tette az ajándékokat) aztán beszélgetés, talán egy kis sütizés még és hajnal 2-3 óra körül ágyba kerültünk. Idén nem csináljuk végig ezt az egész cirkuszt, itthol lesznek édesanyámék tesóimmal, én pedig egyik barátnőmmel elmegyünk egy szállodába és ketten ünneplünk, ugyan is egyikőnknek sem hiányzik az otthoni feszkó. 17L
2013. nov. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mikor kicsi voltam akkor anya már korán reggel felkelt főzni, én segítettem neki (addig apa becsempészte szegény egyedül a karácsonyfát a padlásra...)

aztán ettünk valamit, néztünk karácsonyi műsorokat, majd elmentünk apával mamához, addig anya díszített, majd mikor hazajöttünk minden készen volt :D


Most, úgy kezdődik,hogy hajnalban felkel anya, elmegyünk fát venni, hazahozzuk (vagy ezt előző nap elrendezzük) 11 órára az egész család összeveszik, feldíszítjük a fát (megint összeveszünk), eszünk, tvzünk, mindenki elfoglalja magát, kora este pedig kibontjuk az ajándékokat, eszünk és megintcsak mindenki elfoglalja magát


16L

2013. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

este elmegyünk templomba ahol én a hittanosokkal verset mondok , előtte mindig én jövők el otthonról a templomba

addig anyáék oda teszik az ajándékokat a fa alá aztán templom után ajándékozás és süti evés majd egy óra után

filmnézés . IIiimádom a karácsonyt és nagyon várom

2013. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 évvel ezelőttig nálunk és pároméknál is veszekedéssel,kapkodással,"semmi nincs kész"-el telt a december 24.Utáltam.

Összeköltöztünk,24-én nem megyünk sehova.

Előtte 1-2 nappal elmegyünk fát venni,kigondolom mit főzünk,előkészitem.Sütiket megsütöm előtte nap.

23-án este feldiszitjük a fát,mindig szép nagy.

24-én alszunk ameddig tetszik,kikapcsoljuk a telefonokat,ágyban "reggelizünk" (az inkább dél),pihenünk,aztán odateszem a korai vacsit.Napközben gyertya ég,zene szól,nyugi van.Megvacsizunk,koccintunk kettőnkre,majd ajándékbontás jön.

25 az egyik,26 a másikunk szüleivel van egyenlőre,ehhez 200km-t kell utazni,ha összejön a babánk,akkor onanntól lehet nem megyünk,most se szeretek,de így kevébé hisztiztek,hogy 24-én nem vagyunk hajlandóak velük lenni.

2013. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan 19:00 óra felé megyünk templomba szereplelni,hazajövünk,jönnek unokatesók,átadjuk az ajándékot miután eszünk,utána umcsi tesók elmennek és nézzük a rrszkessetek betörőket!
2018. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!