Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Általános iskolában kell...

Általános iskolában kell karácsonyi-téli dekorációt csinálnom. Mi az, ami jól néz ki, kreatív, és egyszerű az elkészítése?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, varrni nagyon tudok és szeretek is, ezenkívül origamikat szoktam nagyon jól csinálni. Nem ilyet akarok, hogy poszterek, stb. Hanem valami ötleteset. Rendelkezésemre áll: Sok-sok színes papír sok-sok méretben, piros és fehér textil anyag, színes cérnák, zöld filc anyag, piros és fehér textil és most bukkantam rá a fiókom aljában kb 30-40 fa gyöngyre, amik festetlenek, abból is lehet valamit csinálni. Ötletek? Köszönöm szépen, ha valaki ír nekem! Tudom korai, de időben el szeretnénk készíteni. Ja és amúgy az alap színei a karácsonyi díszítésnek piros és arany. Ilyenek a karácsonyfa díszek is. Ezen kívül van még piros és arany lamettánk, ilyen: [link] csak kb. 2 méteres. 1-1 db. azokat sem tudjuk hova helyezzük el. Köszi a válaszokat!

2013. nov. 10. 14:56
 1/7 anonim válasza:
100%

én kisebb nagyobb hópelyheket szoktam csinálni kreppapírból, különböző hosszúságú színes madzagra kötöm és fellógatom a lakásban, láncot csinálok, meg ha tudsz varrni és az alapszínek megvannak akkor kicsi zoknikat is tudnál csinálni, amiket fel lehet akasztani valahova pl: ajtóra, falra stb

nekem ezek jutottak eszembe, hajrá:)

2013. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) A zoknik és a krepp-papír megvolt már! De jó ötletek amúgy :)
2013. nov. 10. 15:08
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
csinálj adventi naptárat! én csináltam egyik évben, wc papír-gurigákat vontam be krepp papírral és ilyen Mikulás figurát ragasztottam mindegyikre,amit színes kartonpapírból ragasztottam-vágtam ki, de ehhez használhatnál filcet is. És ha csinálsz talpat a gurigáknak és felül hosszúra hagyod a krepp papírt, amivel bevonod, az lesz a batyuja és tudsz bele édességet, meglepit rakni minden napra, vagy akár húzhatnátok is számokat az osztályban, és akkor minden nap más bonthatná ki a batyut:) mi régen, alsóban olyat is csináltunk, hogy mindenki kihúzott egy számot és adventben ennek a sorszámnak megfelelően minden nap előadott valaki, aki az adott számot húzta, egy verset, vagy bármit és így megkaphatta a kis ajándékcsomagját, ami textilzsákocskákban volt fellógatva a plafonra:)nagyon jól nézett ki és olyan jó volt, minden nap volt mit várni és nagyon ráhangolt a karácsonyra, meg egymásra minket. igaz, ezeket mind nagyon hosszú megcsinálni, főleg a Mikulás-naptárat, én azt egyedül csináltam, és kb. egy teljes hétbe telt. Javaslom, erre fogj be valakit, mert tényleg nagyon fárasztó.
2013. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ja, és még eszembe jutott, hogy műhóval fújhatnál díszeket az ablakra, amihez készíthetsz egyedi mintákat is papírból. Nagyon látványos szerintem:) Vagy, ha lehet valamit fellógatni a lámpákra, akaszthatnátok fel esetleg mécseseket néhány helyre, vagy pl a tanári asztal fölé, ha máshol úgy ítélitek/ik meg, hogy túl veszélyes lenne.(előző voltam)
2013. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Hűha és még eszembe jutott vmi: ha szeretsz varrni, varrhatnál karácsonyi mintás terítőt/naplóborítót(ha nem elektronikusat használtok)/zsepitartót, vagy akármi ilyesmit. Vagy ha vannak az osztályban kis cserepes növények, csinálhatnál nekik karácsonyi mintás anyagból ilyen "tokot", ha érted, mire gondolok, szóval bevonhatnád a cserepet textillel és filcből tudsz hozzá varrni lábacskákat/bakancsot, amit kitömsz vattával és így olyan lesz, mint egy kis emberke.Sőt, a cserepet be lehetne vonni akkor már úgy is, hogy a mintája olyan, mintha nadrág lenne, zsebekkel, meg keresztbe font kezekkel, meg minden:)Vagy díszíts ki fa, vagy bármilyen lapokat decoupage technikával, vagy termésekkel/fenyőággal, stb., és írj rá idézeteket, az is mutatós lehet.Remélem, hasznosítható lesz valamelyik ötletem!:)
2013. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Teatasak csillagok?
2013. nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!