Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok idén milyen lessz a...

Nálatok idén milyen lessz a karácsony? Van aki nagyon rossz helyzetben van és a karácsonyt se tudja ünnepelni?

Figyelt kérdés

Mit tesztek? nálunk is rossz a helyzet, se karácsony fa,se ajándékozás, se béke.. sőt ennivaló sincs.. nemhogy ünnepi kaja, sütik.. semmi... nagyon rossz... kívánncsi vagyok másoknál is ennyire rossz e a helyzet..

mert ugye Magyarország jobban teljesít.......


2013. dec. 22. 13:55
 1/6 anonim válasza:
Nekem az életem legrosszabb karácsonya lesz,mert most halt meg az anyukám.
2013. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó ez borzasztó!! :( őszinte részvétem!!!! :(
2013. dec. 22. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Én külföldön vagyok, és idén karácsonykor jó magam is padlón leszek. Én létszámleépítés miatt elvesztettem az állásomat. A páromnak a munkaidejét felére csökkentették. Annyi pénz jött be amiből a szállást és a rezsit ki tudjuk fizetni.. Karácsonyfánk nem lesz..De nem baj. Megyek szedek majd fenyőfa ágakat, és azzal díszítem a lakást. Ajándékozás nem lesz. Nem baj, amúgy sem erről kéne szólni a karácsonynak. Nem lesznek ünnepi ebédek, de tudok csinálni csirkehúslevest, és valami pörkölt félét. Van gyertyám valahol, előkeresem, és már meg is van az ünnepi asztal díszítésem. Süti nem lesz, de nem baj, legalább nem hízom el..

Szóval nem csak Magyarországon van ilyen rossz helyzet, hanem a világon mindenütt. De én ennek ellenére optimista maradok. Egészségesek vagyunk, tudok még jókat nevetni, az otthon maradt családjaink jól vannak.. Van fedél a fejem fölött, tudok ágyban aludni.. Kell ennél több???

Még rosszabb is lehetne...

2013. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk maximum anyagilag lesz jó az ünnep, hatalmas mázlink van hogy végre pozitívabban jöttek össze a dolgok ugye az elmúlt 2-3 évben elég siralmas volt az ünnepünk jó megvolt a fa meg az ebéd de ezen kívül sok dologról le kellett mondanunk. Anyagilag jobb ha nem panaszkodunk hatalmas szerencsével végre találtam egy jó állást egy elég jó cégnél ahol még takarítónak is érdemes elhelyezkedni. Szerencsére jó fizetést kaptam így legalább én tudok megajándékozni másokat mert én jobban szeretek adni mint kapni.

A dolog rosszabbik része most jön.

A gond az hogy rossz dolgok is összejöttek de azok most nagyon nagy csapásként értek főleg engem.

December másodikán halt meg a nagymamám, de 3 napja nagyapám kórházba került mert szívrohamot kapott, és úgy néz ki elég nagy a baj mert az orvosok felfedeztek egy nem túl jó indulatú daganatot a tüdejében valószínű rákos :( De még nem tudják megmondani, de bízunk benne hogy nem az, mert van rá esély hogy jóindulatú.

23 éves vagyok eddig gondom volt az ismerkedéssel, hagyjuk miért nem akarok róla beszélni. De januárba megismertem a barátnőmet akivel nagyon boldog voltam, nagyon szép évem volt vele, és most karácsony előtt 4 nappal közölte velem hogy már nem szeret, és szakítani akar mert beleszeretett egy másik férfiba. Mondanom sem kell hogy tegnap este ért ezzel is a hideg zuhany hogy a srác akit megszeretett kiderült hogy a gyerekkori legjobb barátom az. Szóval már se barátnőm, se nagyszülők, nagyapámat is nagyon sajnálom, már a gyerekkori barátomat is elvesztettem miatta.

Szóval most tényleg igazán össze jött minden, ráadásul pont így év végén amikor végre rendesen kitudnék kapcsolódni. A szilveszterem is gáz lesz mert a haveromnál lettünk volna, de így esélytelen hogy elmegyek a bulijába, mert tuti hogy neki mennék. Az ex barátnőmre is dühös vagyok mert jól átverte a fejem. Borzalmas ez nekem, a szeretet ünnepe a nyakamon és szinte a csúcsról lezuhantam a mélybe. Sokan mondják hogy a pénz nem boldogít és ez igaz sajnos. Pedig nem szálltam el magamtól mert én boldog voltam csóróként is, és a barátnőmmel nagyon jól éreztük magunkat.

Sajnos már nem tudom mi lehet még ennél rosszabb is, maximum az ha elveszítem az állásom, de ez a veszély egyenlőre nem fenyeget, de nem kiabálom el inkább.

Tényleg rossz ami itt megy egyszer lenn voltam a mélyben ebbe az évbe végre jól alakult minden lett barátnőm, lett munkám, anyagilag össze szedtem magam már kezdtem érezni hogy tudnék kezdeni magammal valamit az életbe, de nem így lett minden tönkrement és pont az utolsó hónapba jött össze minden...

Nem tudom hogyan éljem túl a karácsonyt, hiányzik a barátnőm, meg a nagymamám is, pedig szép karácsonyunk lett volna együtt a nagy család, barátnőm is, meg az ő szülei is jöttek volna, de most hagyjuk...

Valakinél ez rossz, valakinél az.... És ez a szomorú ebbe a világban hogy senkinek nem jut semmi jó az életbe már, mert akik boldog család, ők anyagi okok miatt nem tudják élvezni úgy az ünnepet, akik anyagilag úgy ahogy megvannak azoknál meg más gondok vannak.

Persze ismerek olyanokat akiknek nehezen megy anyagilag, nekik segítettem ahol kisgyerek van szereztem nekik fát, nem volt drága, és azt a mosolyt látni az arcukon felejthetetlen volt. Egyik ismerősömnek akinek kajára is alig marad, neki átviszek egy tál süteményt minden félével meg rábeszéltem a testvérét hogy hívja meg őt karácsonyra ebédelni mert mégis csak a családnál van a helye és ne legyen otthon egyedül sem szegény. Én nekem ez az egy örömöm van hogy tudtam segíteni annak aki rászorul és tudom hogy ő is viszonozná, de sajnos nem érzem így sem igazán jól magam. Ezt túl kell élnem, a semmit tevéssel maximum és ennyi.

2013. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is, mert egyedül leszek, mert a családom lelép külföldre a rokonokhoz, én meg nem mehetek mert beteg vagyok és így nem látnak szívesen, nehogy megfertőzzem a gyerekek. Ez egy vicc, mert még gyerek vagyok, tizenéves, nem ilyen Karácsonynak kellene lennie...
2013. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk szerencsére jó mert apámnak elég jó munkája lett :))) boldog karácsonyt nektek :DDD
2013. dec. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!