Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért nem szokás már a meglepe...

Miért nem szokás már a meglepetés karácsonykor?

Figyelt kérdés
Üdv! Sok osztálytársam mondta, hogy mit fog kapni karácsonykor pl billentyűzetet, hangfalat, számítógépes játékot stb. Kérdeztem, hogy honnan tudják és akkor mondták, hogy "már december elején megvettük a szüleimmel". Miért jó ez, miért nem akarnak meglepődni? Én pl nem tudnám elképzelni, hogy elmegyünk anyáékkal és megvesszük, sokkal jobb ha meglepődök. És nagyon ritkán volt, hogy olyat kaptam amit nem szerettem volna (bár ez csak a nagyszüleimnél volt jellemző). Nálatok, hogy van ez?

2013. dec. 22. 17:52
 1/3 anonim válasza:
Nekem speciel idén meglepetés lesz, nem igen kérdezték meg, hogy mit akarok :D Vagy lehet, hogy nem is kapok semmit :'/ ?
2013. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tőlem kérdezték de csak akkor mondok valamit ha arra nagyon vágyom, de akkor is van mellette valami meglepetés. Én arról beszélek amikor a szülővel együtt veszik meg az ajándékot. Annak valahogy nincs hangulata mert nem kell elrejteni az ajándékot, becsomagoljak de előre tudják mi van benne. Ez olyan furcsa lehet.
2013. dec. 22. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egy-két meglepetést mindig kapok, de a dolgok nagy részét tudom, és van, amikor együtt választjuk ki... és nem feltétlen gondolom ezt rossznak. Így legalább tuti olyan dolgot kapok, ami nekem tetszik és hasznos is. A szüleim sajnos nem ismernek eléggé, nem ismerik az ízlésemet, gyakran nem is figyelnek oda arra, amit mondok. Örülök, ha más családnál nem így van, de úgy veszem észre, hogy ebben a rohanó világban a családban sem hagynak arra elég időt, hogy eleget beszélgessenek és odafigyeljenek egymásra. Pl. idén karácsony előtt többször célozgattam arra a szüleimnek, hogy a régi fényképezőm már nem jó (10 éves, szóval nem egy újat szeretnék egy még újabbra cserélni), hogy mennyire nem jó minőségű képeket készít... erre fogalmuk nem volt róla, mit vegyenek nekem, és amikor mondtam, hogy kéne egy új fényképező (ezt szerettem volna elkerülni, nem akartam én megmondani, hogy kell), akkor anyukám bambán nézett rám, hogy miért, a régi nem jó?... Na, ilyen esetekben mindig jobb, ha úgy van vele a szülő vagy rokon vagy nemtudomki, hogy oké, nem vagyok biztos a dolgomban, együtt kiválasztjuk. Az elmúlt időszakban a laptopomat és egy-két ékszert kivéve a kérdezés nélkül vett dolgok nagy része teljes fiaskó volt nálunk sajnos. Túl kicsi felső, ami túl sportos az ízlésemhez képest, óvodás stílusú nyaklánc, autónyeremény-betétkönyv (na, erről, amikor a vőlegényemnek akarták venni, már akkor megmondtam, hogy sztem hülyeség, és azt a pénzt akkor inkább adják oda vagy költsék el másra, erre szülinapomra én is azt kaptam, mert elfelejtették, hogy akkor lesz, engem nem kérdeztek meg, és ötletük nem volt!!!!, hogy minek örülnék, pedig ha egy kicsit odafigyelnek, kismillió dolgot tudtak volna venni helyette), túl kicsi kardigán tűzpiros színben, amit én nem szeretek...
2013. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!