Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsony mániások, mi szokott...

Karácsony mániások, mi szokott lenni az ünnepi menü nálatok?

Figyelt kérdés
2014. júl. 27. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
hát az tényleg karácsony mániás aki júliusban kezdi szervezni
2014. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Húsleves gazdagon, töltött káposzta, másnap rántott karaj krumplipürével, ubisali, meggybefőtt (ki mit kér), és rengeteg süti: mézeskalács, diós és mákos bejgli, linzer, isler, mézes süti, zserbó, kucsma, és sós pogácsa.

Ilyenkor mindannyiunk hízik vagy 10 kilót..:D

Neem, egyébként mindenből eszünk, de csak keveset, mondjuk így is majd szétdurranunk.:D

2014. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves első,igen én bevallom az vagyok :)

Kedves második,köszönöm a válaszod :)

2014. júl. 27. 15:40
 4/14 anonim válasza:

Én is imádtam a karácsonyt,régen :(

Nem a kaja miatt szerettem.

2014. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is imádom a karácsonyt, de szörnyű, hogy már júliusban minden ezekkel a kérdésekkel van tele... Ennyire nincs életetek, vagy mi?


Amúgy húsleves/májgombóc leves, tört krumpli, zöldségköret, különféle főtt/sült- és rántott húsok, meg édességek.

2014. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szüleim családomban délben lencseleves, mákosguba. Vacsorára lencseleves, rántott halrudacskák (csak mert karácsonykor halat kell enni, egyébként mindenki utálja :D ) burgonyasaláta, mézes ostya.


Mostani családomban (férj+ gyerek+ én) vacsora húsleves, rántott csirke, köret változó, sütik.

2014. júl. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves5os! Van életem :) jövő7en megyunk nyaralni is :)

Nem véletlenül kezdődik úgy a kérdésem,ahogy kezdődik...olvasd el...

2014. júl. 28. 06:55
 8/14 A kérdező kommentje:
A tobbieknek koszonom!
2014. júl. 28. 06:56
 9/14 guszti709 válasza:

A karácsonyi menű este 5-kor van nálunk:

Elsőként halászlé

aztán egy baby pulykát sütünk egészben ez van krumplipürével ,de van rántotthal is majonézes krumplisalátával

a végén a hagyományos sütik

2014. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nálunk az esti vacsora. Leves nincs. Rántott máj, töltött gomba, rántott hal /mert hal az szerintem is kell :-)/ töltött sült kacsacomb, flekken csirke mell, alma bundában sült csirkemell, aszalt szilvával töltött csirkemell, sajt mártás, paradicsom mártás, párolt lila káposzta, savagyúságok minden fajtából, (karfiol, töltött paprika, uborka, cékla) gyümölcs befőttek (barack, meggy, ananász), aszalt gyümölcsök (vegyesen, de nem csont szárazon), párolt zöldség, somlói galuska, mákos süti (ezek az alap) És még sütik, pogácsák amire idő jut. Nem nagy a család, de az asztalunk igen és nagyon élvezik ezeket mind az asztalon. Nem kis nehézséget okoz mind ezt melegen tartva az asztalra adni. Az elkészitésről nem is beszélve. Közben távoltartani a kiváncsiskodókat a konyhától, hogy az esetleges meglepi kajákat nehogy felfedezzék. Sok mindent jóelőre előkészitek. És szerintem semmi rossz nincs abban ha valaki már a karácsonyra gondol. Én is imádom, pedig egy ekkora főzőcske után hulla vagyok. Mégis jólesik a borozgatós, beszélgetős, társasozós befejezés a kandalló előtt.
2014. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!