Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mondanátok mély,21. századra...

Mondanátok mély,21. századra jellemző, elgondolkodtató karácsonyi verset?

Figyelt kérdés

Nem a sablonos angyalkás-cukorkás-szeressükegymást-mindenkiboldog-jézuskaszületik-féle versre gondolok, amit minden karácsonykor elmondanak a karácsony ünnepélyeken.


Én olyat szeretnék mondani, aminek van értelme. Amin el lehet gondolkodni, ami arról szól, hogy az emberek felszínesek, nem olyanok, mint régen, üresek és gonoszak.


Nem baj, ha szomorú, sőt!

Lehet egy próza is, és ha vers mindegy, milyen hosszú...



2014. nov. 26. 17:42
 1/1 anonim válasza:

Az emberek pontosan olyanok, mint régen... Esetleg egy kicsit jobbak. Én például egyáltalán nem érzem magam felszínesnek, gonosznak vagy üresnek (igaz nem régen ebédeltem, lehet ez utóbbi azért van).

De hogy témához is szóljak Márai Sándor Mennybõl az angyal címû verse nem egy kifejezetten vidám darab, igaz, a témája XX. századi. Egyébként meg a következõ két gyöngyszemet szeretném a figyelmedbe ajánlani, hátha valamelyik felvidít:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=HTGlUMvbhSw

2014. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!