Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti is várjátok a karácsonyt?

Ti is várjátok a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Írjátok le hogy mit vártok benne. Hogy mi az a feeling ami megfog a karácsonyban.

Mi a kedvenc karácsonyi filmetek? Ételetek? Zenétek? süitek? Milyen "színű" karácsonyfát szoktatok állítani?

És végezetül...Mit kértek idén karácsonyra? :)


Üdvözlettel: Egy karácsony őrült :)))



2015. okt. 7. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Még nem foglalkozom vele. Igazából az adventi időszakot jobban szeretem, a készülődést, várakozást, maga a karácsony, az a 2 nap olyan gyorsan eltelik, hogy nincs idő kiélvezni, utána meg csak "szomorkodom", hogy újabb 11 hónapot kell várni (a várakozásra :) )

Három dió Hamupipőkének és a Reszkessetek betörők 1,2

Diócska, mézeskalács, mákos bejgli

Last Christmas-tól mindig jó hangulatba kerülök (középiskolás szünet előtti utolsó angolóra élménye :) ) és az O Holy Night kezdetű, na az libabőrözős, nagyon szeretem.

Zöld fát állítunk, ha a díszekre gondolsz, akkor tarkabaraka :)

Semmit, de ha valaki nagyon erőszakoskodik, akkor szakácskönyvnek mindig örülök (van kedvenc sorozatom)

2015. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon várom.

Nekem az olyan nyugis időszak. Szeretem, hogy együtt vagyunk otthon, nyugalomban, nincs munka, nincs iskola, nincs rohanás, nincs stressz.

Nálunk mindig kellemes a hangulat. Nincsenek veszekedések.

Ajándékozunk, de nem az ajándék körül forog az ünnep.

Már október-novemberben megveszem azt a pár ajándékot, mert a karácsonyi vásárlási lázat és tömeget utálom. Nekem a karácsony a nyugalom, a pihenés, ebbe nem illik bele a sok ideges, tülekedő ember.

Karácsonyi filmeket annyira nem szeretem, de mindig nézünk valami családi filmet vagy mesét.

Zene egy karácsonyi válogatás album. Örök kedvenc a Last Christmas a Wham-től.

A karácsonyfa most éppen színes. De volt már piros-arany, kék-ezüst, barna-krém-arany minden árnyalata. Most egyforma gömbök vannak rajta, de mindenféle színben, és ehhez még pár másfajta dísz, saját készítésű masnik szalagból, színes égősor.

Én nem kérek soha semmit, a meglepiket szeretem. :)

Kedvenc sütim a mákos bejgli és a gesztenyetorta.

Kedvenc ételem a halászlé (ahogy mi csináljuk, sok helyen nem szeretem, csak ha a miénkhez hasonló) és a sült kacsa.

2015. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de azt már őszintén szólva nagyon unom, hogy kb. január 1. óta naponta felteszik ezt a kérdést...
2015. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is már nagyon várom!

Imádom az előtte lévő készülődést, várakozást, nagyon jó hangulata van annak is. Szeretem nagyon, mikor karácsony előtt egy nappal elmegyünk az öcsémmel, a nagyimmal, és a két uncsitesómmal valahová, amíg itthon anya és apa "jézuskát játszanak", azaz felállítják és feldíszítik a fát, alá rakják az ajikat, sütnek, főznek. 24-én este hoznak minket haza, az az út is nagyon jó, mert kíváncsian várjuk a tesómmal, hogy vajon mi lesz most otthon. Na és az este. Négyesben, a család. Mindig olyan jó az is! Utána pedig pár napig nagy pörgés, vendégeskedés.

Kedvenc karácsonyi filmem a Reszkessetek betörők. Kedvenc sütim a puha mézeskalács, diósbeigli, csokis keksz (anya nagyon finomat süt). Kedvenc ételem a halászlé, és mindenféle hálás, tengeri herkentyűs étel, a kacsát is szeretem.

A fa valószínűleg idén is kék-ezüst-arany lesz.

Én legjobban ajándékként egy jó puha mamusznak, és egy parfümnek örülnék.

2015. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is várom már, főleg az előkészületeket. :) Leginkább a lakást szeretem dekorálni, meghitté, otthonossá, ünnepivé varázsolni. Általában már december első hetében elkezdem a díszeket vagy magam készíteni, vagy keresgélni, hogy mit is kellene felrakni, meg hova. :)

A Karácsonyfán 3 éve színes gömbök voltak, 2 éve ezüst volt, tavaly pedig arany és barnás-óarany kombináció. Idén pedig ezüst és fehér lesz. :D

Kedvenc sütim a linzer, diós holdacska vaníliás cukorba forgatva, és minden ami krémes. :))

Filmek és zenék kimondottan nincsenek ami kedvenc lenne, de tuti h minden évben megnézünk 1 családit, ami éppen megy a Tv-ben.

A férjemmel nem igazán ajándékozunk egymásnak, mindig valami nagyobb értékű tárgyat veszünk amit előre megbeszélünk, hogy kellene, és arra spórolunk előtte.

Szülőkkel testvérekkel sem ajándékozunk kimondottan, inkább csokit, illetve kisebb értékben apróságokkal lepjük meg egymást, inkább a közös Ünneplésről, evésről-ivásról szól már ez nálunk mint az ajándékokról. :) Kivéve a 2 éves keresztlányomnak veszünk valami nagyobb ajándékot. :)

2015. okt. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem. :) Film: Igazából szerelem

Étel: halászlé, rántott hal, zene: Maria Carey: Santa Claus is coming to town, All i want for christmas, Csondor Kata: Add tovább, karácsonyfa: Rendes, igazi fenyő, ajándék: bőrdzseki, és könyvek. :)

2015. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én mindig is nagyon vártam viszont tavaly az az áprilisi idő nekem teljesen tönkre vágta a hangulatomat úgyhogy idén kicsit félve indulok neki, de azért már várom, nagyon szeretem. Szeretem a karácsonyi családi vígjátékokat, zenében pedig a Jingle bells rock-tól és az All I want for Christmas-től jön meg a hangulatom. Karácsonyfában mindig élőfenyőnk van (ezt az ünnepek után kiültetjük a kertbe) amit az utóbbi időben kék-ezüstbe öltöztetünk. Kaja terén imádom a francia salátát ez nálunk amolyan karácsonyi étel, de a töltött káposztát is nagyon szeretem. Süteményben mondhatni mindenevő vagyok, nem sok olyan van amit nem szeretnék. :D Idén még nem tudom mit kérek ahogyan azt sem mit adok. Az ilyenekhez nincs érzékem nekem már fél évvel előtte neki kellene állni gondolkodni. :D

Nagyon szeretem azt hogy ilyenkor együtt van a család és nyugi van és nincsenek viták, igazából már jó ideje nem az ajándékozás a kedvencem, nekem az az ünnep fénypontja ahogyan a család együtt díszíti a fát, tavaly szerintem ez is rányomta a bélyegét a kedvemre hogy ez elmaradt mert apumat behívták szenteste is dolgozni. :/ Remélem idén máshogy lesz.

2015. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi kommenteket..Jöhetnek még:)

Már most remélem hogy mindenkinek ugyanolyan jól fog telni az ünnep elötti várakozás mint nekem :)

2015. okt. 10. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!