Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit ajándékozzak a családtagja...

Mit ajándékozzak a családtagjaimnak karácsonyra? És én mit kérjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tizenegy éves vagyok, lány, és arra lennék kíváncsi, hogy mit kérjek én, illetve mit ajándékozzak a családom tagjainak karácsonyra. Néhány információ:

Én: imádok olvasni, de annyi könyvem van, hogy leszakad a polc. Szeretem a sulit; ezzel kapcsolatos is lehetne az ajándék. Versenyszerűen táncolok, imádok futni. A labdás sportokat is kedvelem. Szeretem a színes, jól feldobott sütiket. Imádok írni! Szeretem az állatokat.

Tesóm: 20 éves, fiú. Imád sütni/főzni, nem rég nyitott is egy éttermet. Gondoltam, ahhoz valami, nem túl drága dolgot vehetnék. Pl. Egy kötény az étterem nevével, vagy kisebb berendezési tárgy. Sportolni is szeret.

Anyu: szeret sütni/főzni, házimunkát végezni. Gondoltam, a konyhába veszek valamit neki. De mit? Olvasni is nagyon szeret. Sportol is. Van egy kutyánk, vele is sokat foglalkozik. Színházat, musicaleket szereti. Esetleg vegyek koncetrjegyet? Ha igen, milyen darabra?

Apu: sokat közlekedik autóval, gondoltam, veszek ahhoz valamit. Ehhez tippek? Azonkívül rengeteget dolgozik. Szeret filmeket/tévét nézni. Szereti, ha kézzel készítek neki valamit, de már sok ilyet kapott tőlem. Más DIY ötlet?

Mamám: imád sütni/főzni, jó lenne valami ezzel kapcsolatos ajándék neki. Van egy kutyája, sokat törődik vele. Valami DIY ötlet neki is jó lenne. Pontosabban, ha tudtok, írjatok DIY tippeket minden családtag részére.

Remélem, tudtok segíteni! Előre köszönöm a válaszaitokat!



2015. okt. 21. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

-zeneválogatás, filmválogatás egyedi borítóval

- színházjegy, mozijegy nagyon jó ötlet a szülőknek közösen, valami felnőttesebb, de vicces darabra, ne komoly témára, de azért legyen mondanivalója az előadásnak, de 11 évesen ilyen nagy ajándékot még nem fogadnék el a lányomtól, hiszen nincs saját kereseted

- étteremnek saját kezűleg saját cégért tudnál csinálni, ha ügyes vagy, esetleg saját weboldalt készíteni, ami odacsalogatja a vendégeket, vagy egy welcome táblát a bejárathoz

- saját teaválogatás a nagyinak szép díszcsomagolásban, esetleg kis idézeteket mellé a karácsonyról, a szeretetről, zeneválogatással, vagy saját készítésű gyertyával, mécsessel

- anyukádnak/nagyidnak saját szakácskönyv olyan receptekkel, melyeket még nem ismer, de te utána tudsz keresni a recepteknek, és szépen ki tudnád diszíteni

- 2016-os dekoratív falinaptár

- decopauge technikával faliképek

- apukádnak finom illatosítót tudnál készíteni az autóba, de vezetés közben is jó lehet zenét hallgatni, ahhoz válogatás CD

- vannak ingyenes keresztrejtvénykészítő oldalak a neten, melyeknél te adod meg a megfejtést, és a gép elkészíti a rejtvényt

- neked olyan sokrétű az érdeklődési köröd, hogy széles a választék, mondjuk egy szép órát, korcsolyát vagy hátizsákot kérj

2015. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom mennyit tudnál költeni ajándékokra, de itt van néhány ötlet:

Tesód: Gyűjts össze recepteket, ezeket írd le, illusztráld őket, és fűzd össze az egészet egy receptes könyvvé. Esetleg vehetsz is Neki egy receptes könyvet, de úgy személyesebb, ha Te készíted.

Anyud: Nemrég láttam valahol egy konyhai összeállítást. Egy konyhai sütőkesztyűbe (tudod, amivel meg lehet fogni a forró edényeket pl) bele volt rakva fakanál, kézi habverő, konyharuha, olyan óra, ami jelzi, hogy mikor kell kivenni az ételt a sütőből, mert be lehet rajta állítani. Ez át volt kötve egy szép szalaggal, szerintem szép ajándék. Persze nem olyan olcsó mulatság. A korábban említett edényfogó kesztyűt meg is varrhatod!

Apud: Vehetsz Neki az autójába illatosítót. Ha van a kocsijában CD lejátszó, írhatsz ki Neki egy Cd-re zene válogatást, a kedvenc számaiból. A TV nézéshez vehetsz egy nyakpárnát is Neki. :D

Mamád: Csinálj Neki teaválogatást! Vegyél különböző teákat, készíts egy szép díszdobozt (pl szalvétatechnikával), és ebbe rakj mindegyik teaféléből párat. A teák tasakját is kicserélheted DIY-re. Vagy: Vegyél három laposabb, egyforma befőttes üveget, ragaszd őket egymás tetejére (egyik aljára a másik teteje). Rakj mindegyikbe más-más fűszert pl a sütés/főzéshez. Csinálhatsz karácsonyfadíszt is. Fogj egy kiégett villanykörtét, festsd le tempera/akrill festékkel, és ragaszd rá a Mamád kutyájának a képet, vagy a családról egy képet. De kidíszítheted pl hóembernek is az izzót. A végére (ahol be kell tekerni a lámpába), köss egy madzagot és fel lehet akasztani.


Karácsonyra gondold végig, hogy mire van szükséged. Kérj futóruhát, röp/kosár/kézi/foci/vízi labdát, jégkorcsolyát, görkorcsolyát, ruhákat, parfümöt, jópofa párnát, plédet vagy ágyneműt, plüssállatot (én mindig nagyon örülök neki, minél puhább, annál jobb :D), csokit, egy adag színes cukormázas fánkot, hörcsögöt. 100 meg 100 lehetőség van, de ha semmi ötleted nincs, kérj pénzt és rakd félre, hátha valamire gyűjteni fogsz, biztosan jól jön majd :)

Kellemes ünnepeket!

13 éves lány

2015. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket, nagyon jók! Kellemes Ünnepeket előre is! :-)
2015. okt. 24. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!