Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonyi tippek, szokások?

Karácsonyi tippek, szokások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több dologra is kíváncsi lennék...

1, Ti mikor szoktatok ajándékozni? December 24 -én este, 25 -én reggel, vagy teljesen másmikor?

2, Milyen kézzel készített ajándékokat tudtok? Linkeknek örülnék.

3, Milyen kézzel készített dekorációkat ismertek? Linkeknek örülnék.

4, Ti idén mit vesztek családtagjaitoknak Karácsonyra?

5, Mekkora összegben adtok, ill. kaptok ajándékot?

6, Idén mit kértek Karácsonyra?

7, Ha emlékeztek rá, tavaly mit kaptatok, ill. adtatok Karácsonyra?


Kérlek, nemet és kort is írjatok!

Előre köszönöm a válaszokat. ;)



2015. nov. 5. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:

1.Mi 24-én este szoktunk ajándékozni.

a 2-es, 3-as kérdésre nem tudok válaszolni :D

4.Apumnak semmit,mert nem él velünk. A tesóimnak még nem tudom. Anyumnak meg valami vicceset tervezek. Még nézelődök. :)

5.Hát...tesóimnak 2-3 ezerért fejenként. Anyumnak több, maximum 8-10 ezer forintért veszek valamit majd, mert rengeteg mindent megtesz értünk. Amennyiért kapok..olyan 6-7 ezer forint.

6. Soha nem kérek semmit,mert nem szeretek kapni. Adni viszont annál inkább.

7. Parfümöt,pénzt, ékszert,könyvet :)

2015. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


1. 24-én este, de távolabbi rokonoknál meg amikor ott vagyunk.

2. Én kézműves osztályba jártam, mindig kitalálok valamit. Pici keresztszemes hímzésre keretként fa függönykarikát ragasztok, abból lehet karácsonyfadíszt készíteni. Szoktam mindenféle marcipánfigurát is csinálni, pl. csepp alakú masszába ollóval "tüskéket" vagdosok, és ilyen süni formája lesz. A szeme általában csokitüske, az nem esik ki. Gyöngyből fűzött állatokat is lehet dísznek fellógatni. Sütőben kiégethető üvegfestékkel lehet bögréket díszíteni (egyszerű mintával próbálkozz). Üres teafilterekből lehet csillagot hajtogatni, mondjuk nem olyan könnyű jó mintát találni hozzá. Mézeskalácsház (tipp: karamellel ragasztva sokkal könnyebb, mint cukorhabbal). Idén fél dióhéjba próbálok majd pici Betlehemet csinálni, még nincs pontos elképzelésem.

3. Pár éve kivágtam pár téli, karácsonyi figurát (hóember, csizma, fenyő, gömbdísz), fehér kartondarabokra fektetve fogkefével festéket fröcsköltem rájuk. Száradás után az eredeti figurát levéve a körvonala ott maradt (mint itt: [link] Tobozt gyűjtöttem, színes csillámos ragasztóval bekentem pár "fülecskéjüket", egy kosárban nagyon jól mutatnak. Mézeskalácsot is szoktam díszíteni, mondjuk ahhoz kell egy kis gyakorlat.

4. Főleg készíteni szoktam, de azért lesz, akinek veszek. De még nem tudom.

5. Ezt nem tudom :-)

6. Ezt sem tudom még.

7. Titok :-)

2015. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. 24 este

2. Semmilyent

3. Semmilyent

4. Nem tudom még, számomra még távolinak tűnik a karácsony (ünnepek magyarul kis kezdőbetűvel)

5. Adni maximum 2-3 ezer forintért/fő, még tanulok, nem dolgozom, szóval nincs saját pénzem, amit ilyesmire tudnék költeni. Kapni passz.

6. Semmit.

7. Fogalmam sincs, de nem túl nagy valamiket. Most így belegondolva én talán valami édességeket adtam a szüleimnek + karácsonyi üdvözlőlapot (igen, ez határozottan rémlik, mert el is sírták magukat rajta :D , idén majd megpróbálok nem olyan csöpögős szöveget írni rá, bár őket ismerve sanszos, hogy ígyis-úgyis sírni fognak). Én is csak jelképesen kaptam pár ezüstékszert, mivel akkor épp nem volt semmi nagyobb dologra szükségem, feleslegesen meg minek kérjek bármi nagyobb dolgot?


18L

2015. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. 24-én délután/este (A korai vacsora után)

2. keress google-lel

3. keress google-lel

4. könyveket, DVD-ket, társasjátékokat, stb.

5. Összesen kb. 50.000,- Ft összegben veszek hat embernek ajándékot. Nem tudom, milyen összegben kapok - nem is azt számít.

6. Könyveket és DVD-ket

7. Ennek mi értelme? Amúgy tavaly is könyveket és DVD-ket kaptam, és jórészt azokat is adtam.


30/N

2015. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. A férjemmel 23-án este ajándékozunk. A 24-e és a 25-e a családé, úgyhogy a saját kis karácsonyunk 23-án van, aznap díszítünk meg minden :)

2. Rengeteg mindent, itt van pár ötlet:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=070qaUxEyp4

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


3. Hűha, ebből is van egy tonna:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

4. Még nem tudom mindenkinél. A férjemnek valami jó karórát az biztos.

5. Összességében olyan 2-300 eurót szoktam költeni, ez bőven belefér a fizetésembe. Kapni nem tudom milyen értékben szoktam és nem is érdekel.

6. Egy jó meleg pizsamát szeretnék és egy fürdőköntöst

7. Varródobozt, alpaka gyapjú zoknikat, seamless alsóneműt, műszőrme plédet és hozzá illő párnákat, fonott bevásárlókosarat, új szőnyegeket az egész lakásba, sok-sok bort és bonbont, termál+szauna utalványt két főre, zöld teát, versesköteteket :)


27/N

2015. nov. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. December 24-n este, vacsi előtt.

2. Nem vagyok ügyes kezű. :) Mézeskalács házat szoktam díszíteni, meg a figurákat.

3. Üdvözlőlapok, mécsestartók, hógömbök, gyertyák, karácsonyfa díszek.

4. Még nincs ötlet.

5. Változó, általában összesen 40-50000 Ft értékben szoktam.

6. Igazság szerint soha nem szoktam kérni, mivel amire szükségem van, azt megveszem, de azért anyuék szokták kérdezni, mire lenne szükségem (tavaly szövetkabátot kaptam tőlük). Könyvet általában mindig kapok, idén is ez lesz.

7. Szövetkabátot, és aminek még nagyon örültem, az egy Sencor konyhai tálas mixer volt (imádok sütni).


26/N

2015. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2015. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. itthon 24-én este, többi rokonoknak 25-26 a nap bármely szakában amikor találkozunk

2. google: christmas gift DIY

3. google: christmas decoration DIY

4. busz, videójáték, konyhai mérleg, terítő, vitamin

5. összesen kb. 40 E, kapni fogalmam sincs, nekem a 0 is megfelel

6. azt mint általában: semmit

7. fogalmam sincs, számomra teljesen lényegtelen, asszem anyutól valami törölköző szettet, de nem biztos. Egyedül ami tuti, aputól tusfürdős csomagot, ezt azért tudom biztosan, mert ő mindig mindenkinek azt ad.


27N, házas, fővárosban élő, diplomás,... őőő... mit is szoktak még kérdezni a közvéleménykutatók?

2015. nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. 24.-én este

2. erre nem tudok válaszolni

3. erre sem.

4. mivel még gyerek vagyok, nem nagy értékben ajándékozom, anya körömlakkot fog kapni, a többieket még nem tudom.

5. 600-1000 ft értékben adok, kb 5000 értékben kapok.

6. Jó sok havat a Jézuskától. :)

7. Már nem tudom miket adtam, de ha jól emlékszem, könyveket, és fejhallgatót kaptam.


16/L

2015. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. nov. 14. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!