Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Elmentek az éjféli misére...

Elmentek az éjféli misére akkor is, ha nem vagytok amúgy vallásosak?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve, de nem imádkozok minden nap. Hiszem hogy van egy felettes erő, szoktam gondolni Istenre meg az angyalokra.

Évi egyszer jó lenne legalább elmenni templomba, de nem túl képmutatás ez? Van olyan aki minden vasárnap eljár és imádkozik is.


2015. nov. 15. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha minden képmutatót kizavarnának a templomból, nem sokan maradnának. Nyugodtan menj, ha úgy érzed.
2015. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent a kérdésedben említett, ebben az esetben az , hogy képmutató?

A kérdésedre a válaszom, hogy igen, elmegyek az éjféli misére.

Egyébként meg, igaz ezt nem kérdezted, de a keresztények legnagyobb ünnepe a Húsvét. Igen , Húsvétkor feltétlenül el szoktam menni misére és meg is szenteltetem a húsvéti ételt.

2015. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én vallásos vagyok de az éjféli misékre csak elvétve megyek. Az azoknak való, aki egész éven keresztül nem járnak, mert velük telik meg a templom.
2015. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Miért lenne képmutatás, teljesen normális.

Nem attól vagy jó hívő, hogy minden nap (Hitetlenek, mise minden nap van, nem csak vasárnap!) ott ülsz a templomban, a minőség számít.

Érdemes inkább azt megválasztani, hogy melyik templomba mész, mert egy hülye pap, aki ostoba álszentkedéseket prédikál, inkább káros mint hasznos.

2015. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok vallásos. Viszont a gyerekeimnek csodálatos élmény volt mindig az éjféli mise külsősége. Amíg kérték, mindig elmentünk.
2015. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Sosem voltam misén, ateista vagyok. Gyerekkoromban erőltették a suliban a vallást, utáltam.


Ha nem esik jól, ne menj. Butaság az egész úgyis.

2015. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél, menj ez nem képmutatás. Tudod mi a képmutatás, az, aki minden vasárnap ott van, fennhangon énekel, de közben nem Isten szerint él, na az képmutatás. Én egyébként hívő vagyok, szoktam éjféli misére menni, szép élmény tud lenni. :)
2015. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem járok soha templomba, de mikor kisiskolás voltam, ünnepekkor elmentünk néha. Pl. Szent Márton napján az volt a lampionos felvonulás végállomása. Nem mise volt, hanem kis előadás.

Karácsonykor is betlehemi játékot néztünk a templomban. Ezeket imádtam, nagyon hangulatosak.

A rendes miséket viszont mindig halálra untam, amikor még - hittan miatt - "kötelező" volt járni. Kínszenvedés volt az egész, ezért sosem mentem el, így a hittanról is kirúgtak. :D

2015. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha itthon vagyunk, akkor magunktól nem megyünk el, azt sem tudjuk mikor, hol van. Ha a családnál karácsonyozunk, akkor elmegyünk, nem verjük ki a hisztit, hogy márpedig mi nem, a lényeg, hogy együtt legyen a család.
2015. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sosem voltam éjféli misén, viszont voltam karácsonyi kóruson, pedig én sem vagyok keresztény, de nagyon szépnek találtam.
2020. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!