Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Külföldön élők! Hogy ünneplik...

Külföldön élők! Hogy ünneplik a karácsonyt abban az országban, ahol éltek?

Figyelt kérdés

Ki hozza az ajándékot, és mi a neve?

Asszimilálódtatok annyira, hogy ti is úgy tartjátok, vagy még mindig a magyar szokások szerint?



2015. dec. 20. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Németországban élek, és nem igazán mások semmiben a szokások, mint otthon... A kisjézuska azaz "Christkindle" (a svábok legalább is így mondják) hozza az ajándékot. Ünnepelni 24-én este szokás.


Ami kicsit más az az, hogy itt a fát általában sokan már egy héttel előtte vagy jóval azelőtt felállítják.


Sem magyar, sem német szokás szerint nem tartjuk a férjemmel. Nem vagyunk vallásosak, így a kisjézuskázós hülyeséget eleve nem tanítjuk a gyerekeknek, helyette inkább azt, hogy ilyenkor egymást ajándékozzuk meg, mert ez a szeretet és család ünnepe.

2015. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Szlovákiában élünk, a Jézuska hozza az ajándékot.

24-én este mindig a Három dió Hamupipőkének-et nézzük.

A karácsonyi vacsora záróakkordja a mézes ostya.

Ja igen, és csak úgy mellékesen leszögezném, a szaloncukrot nem kizárólag Magyarországon aggatnak a fára, csak valamiért odaát szeretik ezt hangoztatni. :D

2015. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
62%

USA :

Santa hozza az ajandekokat 24th ejjel, masnap reggel lehet oket kibontani.

2015. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Gorogorszag: Hamarabb diszitjuk a fat, lenyegeben december elejetol barmikor, de 15. utan mar minden csaladnal all a karacsonyfa. 24.-en delelott a gyerekek karacsonyi dalokat enekelnek, idegenekhez is be lehet kopogni, zsebpenzt gyujtenek:) A csalad inkabb 25-en gyulik ossze, elegge atvettek az amerikai szokasokat, a legtobb helyen toltott pulykat esznek.

Az ajandekokat a telapo (Άγιος Βασίλης) hozza, ez is csaladonkent valtozo, hogy mikor.Sokaknal 24.-en ejjel erkezik, de sokan kovetik a hagyomanyokat is, miszerint szilveszter ejjel erkezik a telapo(ekkor van itt a nevnapja)

2015. dec. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de azt hittem, többen is hozzá fognak szólni, hiszen ahogy látom, elég sok külföldön élő látogatója van ennek az oldalnak.

Vicces, hogy éppen szombaton láttam egy riportot Szent Bazilról, és a görög karácsonyról-újévről! :)

2015. dec. 21. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi már december elején felállítottuk a fát. Tegnap este jött a télapó azaz 24.-e. Reggel sütöttünk/főztünk a párommal. Majd délután elmentünk a tengerpartra, fürdeni/napozni mert nagyon jó idő volt. Este közös vacsora, filmnézés (reszkessetek betörők). Majd ma reggel az az 25.-én nyithatjuk ki az ajándékokat, de mivel még 8 óra sincs a párom még alszik. Így a kíváncsiságomat elnyomva itt válaszolok kérdésekre.


Boldog Karácsonyt mindenkinek, innen a távoli Ausztráliából.

2015. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!