Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonyimádók! Lenne kedvete...

Karácsonyimádók! Lenne kedvetek sztorizgatni, hogy ki mit szeret a karácsonyban? Hogyan készültök? Mikor díszítettek? Kinek mit vesztek? A dec.24-e hogy szokott telni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ezen a hűvös , sőt, hideg napon rám tört a karácsonyi hangulat, arra gondoltam, hogy aki tényleg szereti a karácsonyt, és már alig várja, hogy eljöjjön, azokkal itt sztorizgatnhatnánk! Kérem, aki nem szereti, meg aki szerint túl korai, az ne írjon!

2016. szept. 21. 08:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem a karácsony csak átlagos ünnep, nem egy hú meg ha, viszont az Advent a kedvenc időszakom.

Jelenleg azon agyalok, hogy az ovis karácsonyi vásárra mit készítsek (nem kötelező, de szeretnék). Izgulok, hogy időben elkészüljek a testvérem ajándékával. A menüt már rég kitaláltam. Káposztaleves lesz, persze a kötelező húslevesen túl, meg a kötelező töltötthusin kívül. 24-én dolgozni szoktam, szerintem idén is az lesz. Munka után együtt feldíszítjük a fát, kibontjuk az ajándékokat, aztán eszünk (amit lehet előző nap elkészítem mindig, husit már csak be kell lökni a sütőbe ). Utána kipróbáljuk az új játékokat, majd mikor a gyereket lefektettük, akkor nézünk valami jó filmet.

2016. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is imádom a karácsonyt😊 Idén a kisfiam már 14 hónapos lesz, nagyon fogok készűlni, át akarom adni neki azt az érzést amit én is mindig éreztem gyerek koromban, a karácsony varázsát. Már egy ajándékot meg is vettem a múlt héten, mert akcióban volt. A díszítést december 1. fogom kezdeni, aznap megkapja a saját készítésű adventi naptárját. Minden nap lesz benne egy aprócska ajándék neki. Karácsonyfánk nem lesz túl magas mivel a gyerkőc miatt fel kell raknunk egy asztalra, de így sem lesz pici mert elég magas szerencsére a szoba. Bevásárlást sütéshez, főzéshez 2 nappal előtte elrendezem, süteményeket 23.-án elkészítem. Mézeskalácsokat karácsony előtt 1 héttel. Menün még gondolkodom, lesz aszalt szilva leves, töltött káposzta, narancsos kacsa, fasírt, rántott szelet, rakott csirkemell, kukorica saláta. Azért ennyi minden mert mivel első unoka a családban ezért sokan jönnek a 3 nap alatt látogatóba. 24.-én reggel elkezdem a főzést, apa addig elfoglalja a gyermeket, délután feldíszítjük a fát, 4-5 között megvacsorázunk, majd 6-ra elmegyünk a karácsonyi misére és mire haza érünk a Jézuska már ott hagyta az ajandékokat a fa alatt. Karácsony első napján jönnek a nagyszülők, keresztszülők.
2016. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%

Dec. 23.

Elmegyünk a boltba, majd veszünk háromszor annyi kaját, mint normál esetben(3 napos a karácsony)


Dec. 24.

Csinálunk vmi ökörséget. Tavaj mikulás gúnyában utaztunk a villamos ütközőjén. :D

Du.3 körül(amikor már pakolnak a faárusok) Elmegyünk a piacra fáért. Rendszerint sz*rért-h*gyért lealkudjuk a 10 000-es fát a kocsiról.

Du.5 környékén felállítjuk a fát, majd feldobjuk rá a giccset(díszeket).


Idén a díszítés kimarad, mert tavaj műfa volt, és egyben raktuk el YEEEEEEEE :)


Ezek után mindenki elvonul a szobájába vmi monitor elé, ahogy azt kell.


Dec. 25.-26.

Átlagos nap suli nélkül.


Dec. 27.

Reggel díszestül mindenestül kivágom a fát a 2.ról a ház elé.


Karácsony vége

2016. szept. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Hát én eléggé gép mániás vagyok xD Épp ezért karácsonyra kaptam egy nagy büntit a szüleimtől, de amúgy szerintem Karácsony a legjobb ünnep, és általában mindig 2-3 héttel karácsony előtt kezdem a karácsonyfát stb... Az előtti karácsonyon nem volt pénzem ajándékot venni anyámnak, de most ezen a karácsonyon fogok :D Karásonyfát is le kell már cserélni stb... De mai a legjobb hogy általában ajándékokat mindenki kap és mindenki nagyon örül ;)
2016. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Július végén, augusztusban kezdem a dalokat hallgatni, szeptemberben előszedtem egy gyöngysort, hallgatom a dalokat, októberben is a dalokat hallgatom, novemberben előkerül az égősor, felrakatom a szobámba, és persze az adventi koszorú is az asztalra kerül. Decemberben nézzük ki a fát, és még veszünk díszeket, égősort, és a nagy karácsonyi bevásárlás is ekkor van. Közben a karácsonyi dalok szólnak, most is épp az megy :)
2016. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!