Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A Kiskarácsony, nagykarácsonyb...

A Kiskarácsony, nagykarácsonyban mit énekelnek?

Figyelt kérdés
Az itt egy szép ... ott egy labda résznél. Én máig is gömbnek éneklem, mivel úgy tanultam oviban. De a dalszövegben könyv van. De az óvodában gömbnek tanították, és ezért amikor elsőben vagy másodikban énekeltem, akkor is gömböt énekeltem. De valójában mi? Könyv, vagy gömb?

2016. nov. 17. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Könyv. Mi mindig is igy tanultuk es mindenkitol igy hallottam
2016. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de van olyan, aki gömbnek tudja?
2016. nov. 17. 14:36
 3/11 anonim válasza:
Én is könyvnek tudom
2016. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is gömböt tanítottak, én így ismerem. De most hogy belegondolok, a könyvnek több értelme van ebben a szövegkörnyezetben. :D
2016. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én könyvnek tanultam.


28/L

2016. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

gömb... 4:47

[link]

2016. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor szóval két verzió van.
2016. nov. 17. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a könyves verziót tanultam mindenhol.
2016. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel ez a dal sok emberhez szájhagyomány útján jut el, simán lehetnek kisebb változások. Én könyvként tanultam, de hallottam gömbbel is. Szerintem mindkettőnek van értelme (gömbdíszek a fán, könyv meg ugye ajándék).
2016. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En hallottam igy is ugy is.De,ha logikusan vegig gondoljuk akkor inkabb konyv.Mert eneklo hogy .....ott egy labda.Valoszinu "felsorol" par ajandekot.Logikusabb hogy itt egy szep kony "(azt kaptam)" es a labdas resz.Persze nem kapja senki de a szovegnek igy van igazo ertelme ha vegig gondoljuk.

Lehet gondolni a diszitesre is hogy gomb.De konyvvel ertelmesebb

2016. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!