Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Jézuskás mesének mi értelme van?

Jézuskás mesének mi értelme van?

Figyelt kérdés
Tudtommal a karácsony arról szól, hogy a család EGYÜTT feldíszíti a karácsonyfát, majd megajándékozzuk egymást. Én személy szerint nagyon unom már ezt, mert van egy kishúgom, aki 10 éves és még mindig hisz ebben a mesében (én 15 éves vagyok, 6 éves koromig hittem benne). Nektek mi erről a véleményetek?
2016. dec. 4. 07:49
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
Eredetileg a "fény" ünnepe lenne, vagyis a téli napforduló ünnepe, ami eredetileg "pogány" ünnep volt, és azért, hogy mindent kiirthasson maga körül a kereszténység, ráhazudták, hogy "jézus" születésének az ünnepe. Tehát kemény politika eredménye a jézuskás mese.
2016. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hahh, van egy 1 es egy 7 eves fiam, szivem szerint soha nem hozakodtam volna nekik elo ezzel a hazugsaggal, de nem akartam, h az oviban hulyenek nezzek, hogy ha benyogi, hogy neki bizony nem a Jezuska meg a nyul meg a Miku hozza az ajandekot. A heteves mar sejti, tudja, a kicsit meg meg nem erdekli :) De megorulok, hogy oszintesegre kellene nevelni oket ugy, hogy kozben az elejetol hazudunk nekik ilyen atlatszo dumaval...

Es az elsonek igaza van, ez pogany unnep volt, a husvet is, napfordulo illetve napejegyenloseg unnepe, de a kereszteny egyhaz ramondta, hogy akkor mostantol Jezust unnepeljuk ezeken az unnepeken.

2016. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Modern mitológia, mese és játék. Tulajdonképpen mindegy, hogy Jézuska vagy Mikulás vagy Tél Apó vagy manó vagy akármi más, a hangsúly a mesén és a "szerepjátszáson" van.

Bár én úgy gondolom, hogy a szülőknek az is lenne a feladatuk, hogy elmondják, ez csak mese, de mindemellett szép játék.

2016. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mese fejleszti egy gyermek személyiségét. Nyilván el kell jöjjön az az egészséges folyamat amikor megtudja különböztetni a valóságot a mesétől, de hogy valakitől eleve elvegyék ezt? Jesszum!

Nekem örök hála a szüleimnek hogy egy ilyen varázslatos világot (mely által magabiztosságot is merítek) megalkottak nekem. Ez nem hazugság.... mint ahogy a mesék sem "csak" mesék. Ez egy tanulási folyamat. Persze mindenkinek szíve joga mit hogy csinál, de mit ér egy "étel" "fűszer" nélkül?

2016. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként sosem volt pogány ünnep.. legalábbis az nem amire ők gondolnak. :)
2016. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alain Delon ***** válasza:
5-re: "vagy azért, mert ekkor van a téli napforduló a Föld északi féltekéjén, illetve a korai keresztények ezen a napon a kötelező Mithrász-ünnep helyett Jézus születését ünnepelték." [link] Szóval egyáltalán nem saját kútfőből jött a keresztényeknek.
2016. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!