Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mikor és miért tudtátok...

Ti mikor és miért tudtátok meg, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot?

Figyelt kérdés
Én 4.-es koromban jöttem rá, ugyanis a szüleim a nagyszülőknek TV-t vettek, de a rendelés visszaigazoló emailt nem dobták ki, ezen buktak le

2016. dec. 24. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
de nemáá miért ki hozza?
2016. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2 szobás házban laktunk gyerekkoromban. Az volt a szokás, hogy 24-én délután, amíg a szüleim az egyik szobában felállították a fenyőfát, addig én és a tesóim a másikban tévéztünk meg játszottunk, és nem volt szabad kimennünk, mert akkor elijesztjük az angyalokat (mi nem jézuskáztunk, nálunk angyalok voltak). Ha vécére kellett mennünk, ki kellett kiabálni anyuéknak, és ők akkor becsukták a másik szobában az ajtót meg leoltották a villanyt, mintha nem történne ott semmi, és csak úgy mehettünk át a fürdőbe. Egyik évben nekem annyira kellett pisilni, hogy nem vártam meg anyut, hanem kilestem a folyosóra, és láttam, hogy a másik szobában ég a villany és nyitva az ajtó, a szüleim meg nincsenek a konyhában, tehát biztos a szobában vannak, és elkezdtem agyalni, hogy vajon mit csinálnak ott, amikor ott épp az angyaloknak kéne melózniuk? :D


A másik meg, mikulásra mindig kaptunk csokit. Egyszer december 5-én bújócskáztunk tesómmal, és elbújtam az egyik szekrény mögé, és ott volt egy csomó mikuláscsoki egy zacskóban. Már nem is tudom, miért nem szóltam anyuéknak erről, de a lényeg, hogy másnap reggelre azok a csokik ott voltak a csizmáinkba téve, úgyhogy tudtam, hogy nem a Mikulás hozta őket.


Kb. 9-10 éves voltam, mikor anyukám elmondta, hogy Mikulás, húsvéti nyuszi meg karácsonyi angyalkák nincsenek, de addigra én már magamtól is rég tudtam.

2016. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
olyan 8-9 éves lehettem mikor megtudtam! Ugy tortent hogy anyukammal laktunk ketten egy panelben, apa mivel az orszag masik vegeben dolgozott igy neki ott volt egy lakasa, es ritkabban jart haza. Minden karacsonykor irtam levelet a Jezuskanak, persze irni nem tudtam, ezert azt mondta anya hogy jo hangosan mondjam is mit irok. A lapokat amire firkaltam valamit beletettuk egy boritekba es azt mondta anya elkuldi a Jezuskanak. En menni akartam vele hogy egyutt kuldjuk el a Jezuskanak, ezert anya a postan kenytelen volt valahova feladni a levelem hogy nyugodt legyek, es hat hova postazta? Apanak a messzi lakasara!:) Egyszer egy nyaron lementunk anyaval apahoz ott toltottunk vele kb 2 hetet, en meg turkaltam a szekrenyekben es megtalaltam az osszes karacsonyi levelemet:) A fat pedig ugy oldottak meg hogy anyum occse mindig elvitt magahoz hogy megnezzem az o karacsonyfajukat is, addig anyaek feldiszitettek a fat!:)
2016. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!