Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mért van az hogy nálunk a...

Mért van az hogy nálunk a "Jézuska hozza az ajándékot" másik országokban meg a Télapó? Ez hogy van?

Figyelt kérdés
ez már régóta érdekelt és nem értem hogy itt mért jézuska van mert szerintem értelmetlen.. mert állítólag ugye karácsonykor született a jézuska, de hogy a saját születésnapján ajándékot hozzon a gyerekeknek..hát..jó..:D szerintem furca..:D

2012. dec. 20. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
de akkor a télapónak miért van több értelme?
2012. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
A télapó meg a mikulás nem igazán ugyan az. Amúgy mennyivel értelmesebb az, ha a Mikulás hoz kétszer ajándékot?
2012. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, itt elvileg mindkettő, legalábbis én legelőször a télapóról hallottam.

Amikor mondták, hogy Jézuska én gondoltam, miva? Egészségedre. :D

2012. dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül, hogy tudnám a választ, vagy utánanéznék, a magyar változatra próbálok magyarázatot adni.

Lévén hagyományosan Magyarországot (szűz)Mária országának mondták, másfajta kötődésünk Jézushoz. Nem az egyórás csecsemő hozza az ajándékot. Sok olyan nyelvi elem él, amely látszólag ellent mond a formális logikának. Hosszasabban nem elemezgetném. Egy fecske nem csinál nyarat. Mondjuk. És száz? Felszállunk a buszra? Ha tudunk repülni, akkor minek?

A megoldás: Amikor a Megváltó eljövetelének hírét vették a „három királyok”, a betlehemi csillagot követve elindultak, hogy illően köszöntsék. Ajándékot is vittek, ahogyan illik.

A karácsony Jézus születésének ünnepe. A napkeleti bölcsek példáját követve mi is megajándékozzuk egymást. Örvendezve Krisztus születésén. Tehát nem a Jézuska, hanem születésének napja hozza el az ajándékot. Amely kettős jelképpel is bír. Egyik a tárgyi mivolta, a másik, a lelki ajándék Isten üzenete, nem vagyunk egyedül.


Megjegyzés: nem vagyok hívő, így kisebb (talán nagyobb is) tévedések biztosan találhatók a válaszomban. De talán a lényeget érintően nem tévedek.

2012. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

szntem értelmesebb lenne ha karácsonykor télapó van..:D persze akk nem lenne december 6-án is ünnepe..:D

jó ezt a szülinaposs dolgot értem..csak nekem furcsább..:S :D de köszönöm szépen a válaszokat :D

2012. dec. 23. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Az oroszoknál meg majd újévkor hoz ajándékokat a télapó (aki NEM AZONOS a Mikulással, s Jézushoz sincs sok köze.)
2012. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!